Zavrieť

Porady

Materský príspevok a nástup do škôlky

Dobrý deň.



Momentálne poberám materský príspevok, čo by malo trvať do polovice októbra 2016. V septembri by mal ísť syn do škôlky. 3 roky bude mať v novembri.

Ak nastúpi do škôlky skôr ako mi skončí materská, bude mi táto odobratá, alebo je tam možnosť nejakého skúšobného obdobia aby som poberal aj materský príspevok.

Ďakujem.
Naposledy upravil Richard G. : 29.06.16 at 13:43
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Materský príspevok určite už nepoberas. Počas poberania rod.príspevku, ktorý vypláca úrad práce, môžeš pracovať. Treba sa však do 8 kal.dni odhlásiť z doch.poistenia plateného štátom v soc.poistovni
Richard G. Materskú poberám, nakoľko som nastúpil v apríli, a pokiaľ viem trvá 28 týždňov. Treba si zistiť najskôr rozdiel medzi materským a rodičovským príspevkom
avalik "materske" nie je "matersky prispevok" ... a ver mi, veronikasad vie rozdiel medzi materskym a rodicovskym prispevkom
Katy a R prečo by nemohol poberať materské ?? - veď je to otecko a dieťa do troch rokov ...
veronikasad Môže poberať, ale mňa vôbec nenapadlo, že sa pýta ako otec dieťaťa, ktorý poberá dávku zo SP "materské", aj keď má mužský nick.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    môžeš kľudne poberať materskú, aj keď dieťa bude v škôlke. Aj my sme tak mali.

    Materský príspevok a nástup do škôlky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.