Zavrieť

Porady

ako mam postupovat ked mi sused bráni v dokonceni domu?

Dobry den,
mam otazku. kupil som dve hrube stavby na jednom pozemku.
prva stavba je rodinny dom a druha je garaz. avsak garaz nechcem ale chcem mat z nej rodinny dom. mam problemy so susedom ktory nieje priamy sused ale byva o jeden pozemok dalej. stale namieta, a mailom mi dal negativne vediet ze tato stavba sa nedokonci. ze bude namietat. povodne to mal byt u povodneho majitela autoservis co sa im nemacilo a aj ich chapem no ja chcem zmenit ucel stavby a byvat tam s rodinou. v zadnom dome budu rodicia.
dakujem za rady a kludne sa ptajte. prajem pekny den



obrazok situacie v prilohe
Naposledy upravil maros111 : 19.07.16 at 11:23
situac.JPG  
5 komentárov     zbaliť
ivka70 a daval si ziadost na stavebny urad na zmenu ucelu stavby?
maros111 to som zatial nedal, architekt dokoncuje projekt no v kratkej dobe podam. no co ak bude stale namietat?
ivka70 Namietat moze - oficialne pripomienkovat stavebne konanie. Ma na to pravo. Ak bude vobec ucastnikom stavebneho konania. Inak ta jeho reci zaujimat nemusia.
maros111 problem je ze bol prizvany do staveb.konania u povodneho majitela a stale tam figuruje neviem preco.
da sa odtial vylucit?
arizona Len ma tak napadlo,pri pozerani na ten obrazok...nebol ten "modry sliz" pozemku tiahnuci sa vedla tvojho predany niekomu z rodiny majitela pozemku c.1 a 2?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

    jezo421
    Pravdepodobne ani namietat nebude, lebo nie je ucastnikom stavebneho konania, teda nedostane z uradu zasielku o zacati stavebneho konania. Aspon u nas to funguje tak, ze ucastnikmi su len majitelia priamo susediacej parcely, teda u teba "Sused1".
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maros111 super, dakujem takto aj ja rozmyslam len sa obavam ze na urade ma nejaku znamu ktora mu takuto zasielku doruci aj ked by nemala kedze by nemala. toho sa obavam. co potom?
    jezo421 Tak sa prestan obavat a skus si dovtedy pozriet stavebny zakon. Namietky nemoze podavat hockto, to by sa na Slovensku toho moc nepostavilo :-) V podstate este pred kupou si si mal vyziadat stanovisko obce k tomu, co tam chces stavat. Ak mas suhlas a dodrzis zakonne normy, mozu si vsetci namietaci piskat (to ti tu uz radili uz iny)
    misoft Ak sa začneš "obávať" a "nejaká známa" na úrade bude akceptovať námietku suseda, ktorý NIE JE účastníkom konania - podať podnet o prešetrenie postupu príslušného stavebného úradu (teda v obci) vyššiemu ÚC (napr. okres) - a uvidíš, ako sa to otočí.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Namietat moze kolko chce. Ak ti to stav.urad schvali a stavbou neporusis zaden zakon,tak si moze sused akurat tak "piskat"
    maros111 porusit zakon nechem, chcem to mat vsetko normalne spravene a v klude si byvat.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Namietať môže, na to má právo. Otázka je, či sú jeho námietky oprávnené.
    Voči čomu sa ohradil ? Meníš výšku, budeš mu tieniť ?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maros111 u povodneho majitela namietok mal vela no krajsky sud mu vsetky namietky zamietol pretoze boli neopravnene. otazka je preco je v staveb.konani kedze nieje priamy ucastnik staveb.konania.
    vyska ostava taka aka je nic sa tam nebude menit.
    maros111 ani tienit mu nebudem lebo juh je na obrazku dole, sever hore
    bodliak Tak to je potom diagnóza. Poznám viac takých prípadov, znamená to natiahnutie termínov, kým prebehnú všetky lehoty na odvolania...
    maros111 tomu natahovaniu sa chcem vyhnut. bude to len obycajny dom nic zvlastne. ucastnici maju prava a prava no mam aj ja nejake?
    draik Vy máte právo postaviť stavbu, ostatní účastníci konania majú právo podať pripomienky. Keďže je vlastníkom susednej stavby, účastníkom konania je oprávnene.
    maros111 priamy sused je "sused1" modra farba ten ktory ma namietky je zlty resp zeleny. dakujem
    misoft @draik - podľa nákresu - sťažuje sa sused, ktorého pozemok nesusedí - teda nie je účastníkom konania, teda jeho námietky sú irelevantné a nemajú sa brať do úvahy - tak by to mal stavebný úrad brať. Ak to SÚ nepochopí - je vyššia inštancia nad nimi a tá ich "umravní". Prípadne by ich "umravnilo" aj zneužívanie právomoci verejného činiteľa.
      zbaliť

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Záleží na tom, prečo sa sťažuje. Dôvody môžu byť rôzne. Neskúšal si sa ho spýtať čo mu vadí a prečo sa stále sťažuje?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Šakali vyjú a karavána ide ďalej, vôbec si ho nevšímaj ani s ním na túto tému nekomunikuj, nie je účastníkom stavebného konania.

    ako mam postupovat ked mi sused bráni v dokonceni domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.