Zavrieť

Porady

DPH čko za jún

Zdravím,
uplatnené )Dph v sume 300 eur za mat.,
z dôsledku zálohy znížená celková fa, aj dph, o 30 eur menej, dostala sa mi do rúk táto fa až dnes po podaní dph za jún

Opravovať dph za jún, môžem to ponížiť v júli?

ďakujem za rady
5 komentárov     zbaliť
kn-alka záloha má byť bez DPH, je jedno, aká suma je na úhradu, dôležité je celková suma dodania
mrkva4 na tej opravenej faktúre bolo odpočítaná jedna záloha bez dph, a druhá záloha s dph odpočítaná, kvôli tomu sa znížili dph celkovo - sumárne
kn-alka tak musíš mať niekde faktúru na tú zálohu s DPH
mrkva4 áno,mám zálohovú faktúru, ktorú som aj dala do dph, len ide o to, že tú opravenú riadnu fa som nemala a dph-čko je tým padom nižšie o 30 eur. Neviem či by som to mohla nechať do júla, alebo musím opravovať jún?
kn-alka opraviť jún
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Zálohové faktúry sa neúčtujú, na základe nej sa len platí. Pokiaľ ste zaúčtovali zálohovú faktúru asi to nebude v poriadku. Ak máte na tej opravenej faktúre dátum dodania 6/16 a rozdiel je 30 eur, vychadza mi že by ste to mali opraviť.
    mrkva4 aj keď som ju dostala do ruky až dnes?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.