Zavrieť

Porady

Sudny rozkaz na uhradu za energiu, ktoru vyuzival niekto iny

Po smrti otca mi v roku 2004 pripadol stvrtinovy podiel z rekreacnej chaty a pozemku. Ja a brat vlastnime kazdy 1/4 podielu, polovica ostava stale nevysporiadana. V roku 2006 som sa odstahoval natrvalo do cudziny, kde zijem dodnes.
Teraz mi prisiel zo sudu platobny rozkaz z ktoreho vyplyva, ze brat vyuzival elektricku pripojku v chate a neuhradil nasledne faktury. Stalo sa tak v rokoch 2012-2013. Zmluva na odber energie bola este stale pisana na neboheho otca. Koncom roka 2013 potom brat zrusil zmluvu na otca a uzavrel zmluvu na svoje meno. Faktury 2012 - 2013 vsak ostali neuhradene. Dodavatel energie vsak pozaduje tiez odo mna, ako odporcu v II rade spolocne a nerozdielne uhradu dlznej ciastky takmer 1000EUR, len na zaklade spoluvlastnictva nehnutelnosti. Nebol som v ziadnom zmluvnom vztahu s dodavatelom, ani som nemohol nijako energiu vyuzivat, kedze nebyvam na Slovensku.

Mohol by mi prosim niekto poradit, ako postupovat, aby som nemusel platit uhradu za energiu, ktoru som nevyuzival, tak aby pripadna exekucia neohrozila moje vlastnictvo v zahranici ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ako dedičia vstupuje do práv a povinností po poručiteľovi, následné vyporiadanie je už medzi Vami. Ak by bol zmenený odberateľ po skončení dedičského konania, tak by dodávateľ mohol vymáhať plnenie len od nového odberateľa.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Podaj odpor voci plat.rozkazu v zakonnej lehote....
    Vlado.V Vdaka za reakciu. V pripade podania odporu, co vsetko tam musi byt, aby to sud akceptoval? Je potrebne nejako dokladovat nepritomnost- aby bolo jasne ze energiu som nemohol vyuzivat ?
    Katy a R neviem, že či dačo poriešiš? - ako spoluvlastník máš aj nejaké povinnosti - mal si to riešiť skôr. len aby aj iné resty neboli (vodári, daň z nehnuteľnosti ..). nestačí odísť do zahraničia.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Vlado V, najlepšie sa poradiť s právnikom. A najlepšie urobíš, keď máš problematického brata, tieto nehnuteľnosti predať, ak o ne nemáš záujem. Nech ten novovlastník urobí s bratom poriadok. Alebo, nech Ti brat vráti dlhy doterajšie tým podielom 1/4 chatky a ďalšie podiely je samozrejme nutné doriešiť, ak by si uvažoval, aby celá chata bola Tvoja. Inak, keď budeš s bratom v spolkoch, problémov sa nezbavíš. Veľa šťastia.
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    Katy a R
    Neužitočné (3)
    Nevhodné (1)
    -4
    Vlado.V Vdaka za odpoved, Problem je v tom, ze brat ma vela roznych dlhov, toto je len jeden z nich. Od neho nie je ziadna sanca dostat nieco nazad. Uz sa stalo viac krat, ze nasiel sposob ak presmerovat svoje podlznosti na mna - toto je len dalsi pripad v rade. Preto ma zaujima, ci niekto nepozna sposob ako tomu zabranit, nielen vo vztahu k energetikom ale aj celkovo vo vztahu k bratovi. Uz sa bojim otvarat kazdu dalsiu postovu zasielku, ze ake nove prekvapenie z nej vyskoci.
    Jakubec Vlado, ak budes pozadovat od brata to, co za neho zaplatis, mozes sa zahojit z jeho majetku, sam pises, ze vlastni 1/4 podiel na chate.

    Sudny rozkaz na uhradu za energiu, ktoru vyuzival niekto iny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.