Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t282341-p40-co-...silo-xii.html# sme skončili a pokračujeme tuto.

Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ
Naposledy upravil taiko : 09.08.16 at 15:23
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako som písal - maškrtnica jedna!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
afrikánka
Nebudem reagovať na žiaden nick, ale dám vyjadrenie pre tých, ktorí sa tak strašne poburujú nad poplatkami súkromných lekárov. Viete, že hodinová mzda súkromného lekára dosahuje tretinu mzdy lekára v štátnej nemocnici? Že štátne nemocnice neodvádzajú do SP, ak by si to dovolil súkromný lekár tak je tvrdo postihovaný? Že ide na minimálnu mzdu a jeho budúcnosť v prípade dôchodku, alebo invalidity ho zosunie na hranicu biedy? Že majú problém hradiť nájmy za ambulancie, v prípade Bratislavy je to takmer likvidačné? Že neustále vedú boj za poplatky od ZP, ktoré im nestále podsúvajú prekážky v úhradách, obmedzujú a prikazujú, alebo lepšie povedané zakazujú predpisovať účinnejšie lieky? Nakoniec dodám štatistiku....pred pár rokmi bola SR na chvoste objemu peňazí daných do zdravotníctva zo štátneho rozpočtu. Dnes sa nachádza v strede, možno aj o kúsok viac......ale kde tie peniaze sú? Milióny eur si nadeľujú ZP, milióny unikajú prostredníctvom poslancov, vlády, všetko je prepojené skorumpované...kontrolné orgány totálne nefunkčné. Zamyslite sa......
Zamýšľam sa.....



Zamýšľam sa.........









....ešte stále sa zamýšľam.....!!!







Včul otázka na to kvantum otázok.
Pýtaš sa v mene niekoho, koho poznáš ?
Dávaš toľko otázok z prostredia len všeobecne alebo konkrétne ? Lebo konkrétne ešte beriem, no všeobecne veru nie.
Pýtam sa aj na také praktiky, kde má lekár prax súkromného rázu a je zamestnaný aj v špitáli...kde tie nevýhodné vyšetrenia odošle ako súkromník na vyšetrenie práve do špitáľa...takpovediac sám sebe.
Pýtam sa aj na také praktiky, kde má jeden lekár aj 2-3 ordinácie...hotový lietajúci doktor.

Pýtam sa.
Si videla za socíku lekára v Škodovke jazdiť ??? Lebo ja veru nie. Keďže sa zmenil režim po štrganí kľúčmi, tak sa zmenil aj vozový park lekárov.

Pýtam sa.
Je normálne pýtať poplatok za vstup do ordinácie ?
Veď poďme potom pýtať poplatky za vstup do reštiky, obchodu, knižnice.........

Pýtam sa...
Aj psychológ je v podstate lekár...si videla tie, kuwa, poplatky za to vyšetrenie, bez ktorého sa proste z miesta nepohneš....vodičák, zbroják, atď ?
Jeden papier, jeden podpis, jedna pečiatka po absolvovaní testu v trvaní cca 2 hodiny ? Suma sa začína v tých menších mestách na 40-50€...vo väčších v pohode ide o sumu 80€.
Ak by každý deň len dvaja jedinci došli ? Jednoduchá matematika.....a nie z pasie alebo pre blaho ľudstva zafungovala psycho lobby.

Bratislavu a tie náklady nejak neriešim. Ale ak by som aj, tak poviem, že v Blave nie sú normálni s tými ich premrštenými ciframi...jak urvatí z reťaze a pred tým ešte drbnutí po hlave.
Ale čo bráni lekárovi/om, aby išli niekde mimo Blavy, trebárs aj do svojho rodného mesta, dediny ? Nič...lebo keď nie Blava, tak radšej (a nie raz) zdrhne do zahraničia.
Notebook mi zhasol, tak odpisujem z mobilu.
Neviem ci je to aj v tomto pripade, ale castokrat si ludia zamienaju psychologa s psychiatrom. Zakladny rozdiel je taky, ze psychiater je lekar s titulom Mudr a moze predpisovat takpovediac tvrde farmaka.
Mam silny dojem, ze psycholog vobec nemusi byt lekar a s tym suvisiace okolnosti...
PS: mudr, resp. mddr /zubar/ sa neda dialkovo studovat / nikto nechce byt operovany s dialkovym salamistom/...
PS2: da sa "psychologia studovat a nasledne vykonavat s dialkovym studiom?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Notebook mi zhasol, tak odpisujem z mobilu.
Neviem ci je to aj v tomto pripade, ale castokrat si ludia zamienaju psychologa s psychiatrom. Zakladny rozdiel je taky, ze psychiater je lekar s titulom Mudr a moze predpisovat takpovediac tvrde farmaka.
Mam silny dojem, ze psycholog vobec nemusi byt lekar a s tym suvisiace okolnosti...
PS: mudr, resp. mddr /zubar/ sa neda dialkovo studovat / nikto nechce byt operovany s dialkovym salamistom/...
PS2: da sa "psychologia studovat a nasledne vykonavat s dialkovym studiom?
Zamýšľam sa.....



Zamýšľam sa.........









....ešte stále sa zamýšľam.....!!!

Zamýšľam sa nad tým, či Ťa "zhasnem" hneď na počkanie alebo si Ťa vychutnám jak dobrý sex.
Základný rozdiel mne Ty veru vysvetľovať nemusíš.

Tvrdé farmaká MOŽE predpisovať LEN psychiater...myslím si, že tieto dokonca nemôže predpísať ani len všeobecný lekár na doporučenie psychiatra.
Psychológ nemá nárok predpísať ani len ten najobyčajnejší liek.

P.S.1 : Medicína sa "diaľkovo" študovať nedá...teda dá...ALE buď si na prednáškach alebo v robote, respektíve naopak.
P.S. 2 : Psychológia sa dá študovať diaľkovo...jeden čas som o tom dosť silno uvažoval, už mi stačilo len prihlášku podpísať a odoslať.
Naposledy upravil buchač : 01.10.16 at 20:31
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Psychiater vyštuduje lekársku fakultu s titulom MUDr, 5 rokov lekár cirkuluje po rôznych oddeleniach, ale prevažnú časť venuje oboru, pre ktorý sa rozhodol po ukončení štúdia, z toho robí veľkú atestáciu a až potom sa stáva lekárom s určitou odbornosťou.Psychiater predpisuje lieky, pokiaľ má certifikát na psychologickú liečbu, tak vykonáva aj tú. Psychológ je absolvent filozofickej fakulty, dosahuje titul PhDr a lieči IBA slovom, psychofarmaká nesmie predpisovať. Klinický psychológ spadá pod ministerstvo zdravotníctva, jeho úkony hradí poisťovňa. Psychológ so súkromnou praxou nepatrí pod min. zdravotníctva. Medicína sa v žiadnom prípade nedá študovať diaľkovo, psychológia sa zrejme dá študovať diaľkovo, ako hociktorá iná VŠ.
Naposledy upravil afrikánka : 01.10.16 at 20:33
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

poznám jedného psychiatra,ktorý sa z lekára stal predpisovačom liekov,mame predpísal lieky,ktoré sa nesmú spolu užívať.Ich kombinácia je nebezpečná.Hovorila som to otcovi,ale kašle na to....
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

kopretinka
poznám jedného psychiatra,ktorý sa z lekára stal predpisovačom liekov,mame predpísal lieky,ktoré sa nesmú spolu užívať.Ich kombinácia je nebezpečná.Hovorila som to otcovi,ale kašle na to....
To, čo opisuješ je bežný neduh psychiatrov. Predpíše lieky a pacient ide domov....iba s receptom. Pokiaľ nejde o prvopacienta, kde mu lekár venuje viac času, ďalšie návštevy sú na 5-10 minút. Toľko uhrádza poisťovňa. Ak si pacient potrebuje pohovoriť, vtedy sa odporúča i psychológ. A to že mame predpísal lieky, ktorých kombinácia je nebezpečná, treba lekára upozorniť, prekonzultovať. Ak otec "kašle na to", ak máš možnosť, zasiahni Ty osobne.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Nandrolon
Notebook mi zhasol, tak odpisujem z mobilu.
Neviem ci je to aj v tomto pripade, ale castokrat si ludia zamienaju psychologa s psychiatrom. Zakladny rozdiel je taky, ze psychiater je lekar s titulom Mudr a moze predpisovat takpovediac tvrde farmaka.
Mam silny dojem, ze psycholog vobec nemusi byt lekar a s tym suvisiace okolnosti...
PS: mudr, resp. mddr /zubar/ sa neda dialkovo studovat / nikto nechce byt operovany s dialkovym salamistom/...
PS2: da sa "psychologia studovat a nasledne vykonavat s dialkovym studiom?
Zamýšľam sa.....



Zamýšľam sa.........









....ešte stále sa zamýšľam.....!!!

Zamýšľam sa nad tým, či Ťa "zhasnem" hneď na počkanie alebo si Ťa vychutnám jak dobrý sex.
Základný rozdiel mne Ty veru vysvetľovať nemusíš.

Tvrdé farmaká MOŽE predpisovať LEN psychiater...myslím si, že tieto dokonca nemôže predpísať ani len všeobecný lekár na doporučenie psychiatra.
Psychológ nemá nárok predpísať ani len ten najobyčajnejší liek.

P.S.1 : Medicína sa "diaľkovo" študovať nedá...teda dá...ALE buď si na prednáškach alebo v robote, respektíve naopak.
P.S. 2 : Psychológia sa dá študovať diaľkovo...jeden čas som o tom dosť silno uvažoval, už mi stačilo len prihlášku podpísať a odoslať.
A ja k tomu P.S.2 by som doplnil - stačí sa často pozrieť na isté miesta a tam dochtorov (akýchkoľvek) na milú Jarmilu..... a nielen dochtorov, ale aj ingelérov, ktorí často ani nevedia, o čom bola ich diplomovka.....
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

misoft
buchač
Nandrolon
Notebook mi zhasol, tak odpisujem z mobilu.
Neviem ci je to aj v tomto pripade, ale castokrat si ludia zamienaju psychologa s psychiatrom. Zakladny rozdiel je taky, ze psychiater je lekar s titulom Mudr a moze predpisovat takpovediac tvrde farmaka.
Mam silny dojem, ze psycholog vobec nemusi byt lekar a s tym suvisiace okolnosti...
PS: mudr, resp. mddr /zubar/ sa neda dialkovo studovat / nikto nechce byt operovany s dialkovym salamistom/...
PS2: da sa "psychologia studovat a nasledne vykonavat s dialkovym studiom?
Zamýšľam sa.....



Zamýšľam sa.........









....ešte stále sa zamýšľam.....!!!

Zamýšľam sa nad tým, či Ťa "zhasnem" hneď na počkanie alebo si Ťa vychutnám jak dobrý sex.
Základný rozdiel mne Ty veru vysvetľovať nemusíš.

Tvrdé farmaká MOŽE predpisovať LEN psychiater...myslím si, že tieto dokonca nemôže predpísať ani len všeobecný lekár na doporučenie psychiatra.
Psychológ nemá nárok predpísať ani len ten najobyčajnejší liek.

P.S.1 : Medicína sa "diaľkovo" študovať nedá...teda dá...ALE buď si na prednáškach alebo v robote, respektíve naopak.
P.S. 2 : Psychológia sa dá študovať diaľkovo...jeden čas som o tom dosť silno uvažoval, už mi stačilo len prihlášku podpísať a odoslať.
A ja k tomu P.S.2 by som doplnil - stačí sa často pozrieť na isté miesta a tam dochtorov (akýchkoľvek) na milú Jarmilu..... a nielen dochtorov, ale aj ingelérov, ktorí často ani nevedia, o čom bola ich diplomovka.....
K tomu P.S.1 - Keď nie si na prednáškach, tak si na patológii....tam je tvoja robota, alebo naopak.... Poznámočka...prečo na to Tvoje zamýšľanie spotrebovávaš také kvantum priestoru???
Naposledy upravil afrikánka : 01.10.16 at 22:55
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
Fakturantky, účtovníčky si často robia pedag. fakulty aby mohli zamestnávateľovi - zahr. firme, potvrdiť znalosť cudzieho jazyka. Aj preto nemáme dostatok kvalifikovaných jazykárov na školách.
Áno, cudzí jazyk riešia obštrukciou cez PF. Ale na druhej strane dostanú dva v jednom. To pre mínuskára.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchac, afrikanka. Presne ste mi potvrfili to, co som si myslel a pisal v mojom prispevku. Castokrat sa na lekarov hraju rozni xxx, ktori s lekarstvom moc spolocne ani nemaju...
Buchac, namiesto zamyslania makaj robit obracaky na palacinky, lebo ta dam zavcas rana do muky.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Buchac, namiesto zamyslania makaj robit obracaky na palacinky, lebo ta dam zavcas rana do muky.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Sa zamýšľam....neblázni s tou múkou, ale ako vtip beriem.


Brat´m...nemaj Ty boja, stíham všetko...aj vonku makám (jeseň=fasácke počasie pre mňa) , aj niečo v dieľni.

Nemáš čúro a tým chceš nepriamo dať objednávku ?
Šak Ti pošlem toto, nie iba palacinky obrátiš, ale aj črevá v bruchu pomiešaš a pečeň pošteklíš...
http://www.porada.sk/album.php?album...hmentid=149454
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pekne. aj na take to "domaci zvykani".
:-)))
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
kopretinka
poznám jedného psychiatra,ktorý sa z lekára stal predpisovačom liekov,mame predpísal lieky,ktoré sa nesmú spolu užívať.Ich kombinácia je nebezpečná.Hovorila som to otcovi,ale kašle na to....
To, čo opisuješ je bežný neduh psychiatrov. Predpíše lieky a pacient ide domov....iba s receptom. Pokiaľ nejde o prvopacienta, kde mu lekár venuje viac času, ďalšie návštevy sú na 5-10 minút. Toľko uhrádza poisťovňa. Ak si pacient potrebuje pohovoriť, vtedy sa odporúča i psychológ. A to že mame predpísal lieky, ktorých kombinácia je nebezpečná, treba lekára upozorniť, prekonzultovať. Ak otec "kašle na to", ak máš možnosť, zasiahni Ty osobne.
Ak sa psychiater raz pomýli v ich prípade, určite nejde o prvý prípad. Vyrába neduživých pacientov so svojím neduhom.
Nikdy nepochopím týchto odborníkov, na základe čoho predpisujú lieky. Čo psychiatria doteraz napáchala na ľuďoch, ani sami nevedia.
Ja by som už obišla lekára, riešiť problém mimo neho a mamu preradiť k inému, ak je v bydlisku ďalší.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

buchač
Nandrolon
Buchac, namiesto zamyslania makaj robit obracaky na palacinky, lebo ta dam zavcas rana do muky.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Sa zamýšľam....neblázni s tou múkou, ale ako vtip beriem.


Brat´m...nemaj Ty boja, stíham všetko...aj vonku makám (jeseň=fasácke počasie pre mňa) , aj niečo v dieľni.

Nemáš čúro a tým chceš nepriamo dať objednávku ?
Šak Ti pošlem toto, nie iba palacinky obrátiš, ale aj črevá v bruchu pomiešaš a pečeň pošteklíš...
http://www.porada.sk/album.php?album...hmentid=149454
Buchač, veď Ty si normálne dávaš zamaskovanú reklamu šikovný, taký 10 v 1 manager, výrobca, marketingový pracovník....to ostatné nevymenovávam, z dôvodu nevhodných výrazov!!! Keď dáš akciu a pôjdeš dolu s cenou, pod hranicu MM, snáď sa kupec nájde....Takže milý poraďáci, poraďáčky, objednávajte....Vianoce sa blížia
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
afrikánka
Buchač, veď Ty si normálne dávaš zamaskovanú reklamu šikovný, taký 10 v 1 manager, výrobca, marketingový pracovník....to ostatné nevymenovávam, z dôvodu nevhodných výrazov!!! Keď dáš akciu a pôjdeš dolu s cenou, pod hranicu MM, snáď sa kupec nájde....Takže milý poraďáci, poraďáčky, objednávajte....Vianoce sa blížia
1. Reklama by bola, ak by sa jednalo o nejakú stránku...či ?
2. Na vymazenie reklamy máme moderátorov a "moderátora"....či ?
3. Ak usúdia, že je v rozpore s pravidlami, môžu vymazať...či ?
4. Že som šikovný, teraz sa mám zabiť...či ?
5. Objednávanie nejak neriešim, každý robí, čo uzná za vhodné...či ?
6. Každý máme svoju cenu...či ?
7. Zvyšok nemá význam riešiť...........či ???
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

buchač
afrikánka
Buchač, veď Ty si normálne dávaš zamaskovanú reklamu šikovný, taký 10 v 1 manager, výrobca, marketingový pracovník....to ostatné nevymenovávam, z dôvodu nevhodných výrazov!!! Keď dáš akciu a pôjdeš dolu s cenou, pod hranicu MM, snáď sa kupec nájde....Takže milý poraďáci, poraďáčky, objednávajte....Vianoce sa blížia
1. Reklama by bola, ak by sa jednalo o nejakú stránku...či ?
2. Na vymazenie reklamy máme moderátorov a "moderátora"....či ?
3. Ak usúdia, že je v rozpore s pravidlami, môžu vymazať...či ?
4. Že som šikovný, teraz sa mám zabiť...či ?
5. Objednávanie nejak neriešim, každý robí, čo uzná za vhodné...či ?
6. Každý máme svoju cenu...či ?
7. Zvyšok nemá význam riešiť...........či ???
Buchač.....naaaa, teraz platí tých 7 zostávajúcich, z tých 10v1, nezaprieš sa, čiže, niet čo riešiť.....či?????
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

afrikánka
kopretinka
poznám jedného psychiatra,ktorý sa z lekára stal predpisovačom liekov,mame predpísal lieky,ktoré sa nesmú spolu užívať.Ich kombinácia je nebezpečná.Hovorila som to otcovi,ale kašle na to....
To, čo opisuješ je bežný neduh psychiatrov. Predpíše lieky a pacient ide domov....iba s receptom. Pokiaľ nejde o prvopacienta, kde mu lekár venuje viac času, ďalšie návštevy sú na 5-10 minút. Toľko uhrádza poisťovňa. Ak si pacient potrebuje pohovoriť, vtedy sa odporúča i psychológ. A to že mame predpísal lieky, ktorých kombinácia je nebezpečná, treba lekára upozorniť, prekonzultovať. Ak otec "kašle na to", ak máš možnosť, zasiahni Ty osobne.
mamu sprevádza k doktorovi otec,ale ani s ňou nejde do ordinácie.Ani tých 5min.tam nie je,otec hovoril,že iba lieky predpíše...Nechcú,aby som ja chodila s nimi,bola som iba vtedy,keď mal otec problémy s nohou,môj názor alebo rady ich vôbec nezaujímajú,nedajú si pomôcť......
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

kopretinka
afrikánka
kopretinka
poznám jedného psychiatra,ktorý sa z lekára stal predpisovačom liekov,mame predpísal lieky,ktoré sa nesmú spolu užívať.Ich kombinácia je nebezpečná.Hovorila som to otcovi,ale kašle na to....
To, čo opisuješ je bežný neduh psychiatrov. Predpíše lieky a pacient ide domov....iba s receptom. Pokiaľ nejde o prvopacienta, kde mu lekár venuje viac času, ďalšie návštevy sú na 5-10 minút. Toľko uhrádza poisťovňa. Ak si pacient potrebuje pohovoriť, vtedy sa odporúča i psychológ. A to že mame predpísal lieky, ktorých kombinácia je nebezpečná, treba lekára upozorniť, prekonzultovať. Ak otec "kašle na to", ak máš možnosť, zasiahni Ty osobne.
mamu sprevádza k doktorovi otec,ale ani s ňou nejde do ordinácie.Ani tých 5min.tam nie je,otec hovoril,že iba lieky predpíše...Nechcú,aby som ja chodila s nimi ,bola som iba vtedy,keď mal otec problémy s nohou,môj názor alebo rady ich vôbec nezaujímajú,nedajú si pomôcť......
Ak sa staneme rodičmi, stávame sa akosi prirodzene aj psychológmi, v snahe vychovať potomstvo, ako najlepšie vieme (nájdu sa však i výnimky). Každý z rodičov má svoje metódy výchovy, aby dosiahol želateľné výsledky....deti sú ľahšie, alebo ťažšie vychovateľné. Ale snahou a trpezlivosťou a rôznymi "trikmi" sa dá k niečomu dopracovať.............. Čo si však počať, keď sme už "veľkí" a naši rodičia sú neposlušní a nerozumní seniori? To je niekedy oveľa ťažšie, ako s malými deťmi.....mnohí majú pestré skúsenosti, bývajú i ťažko riešiteľné situácie, kedy sa to "veľké dieťa" ocitne z bezradnosti, na pokraji fyzických a psychických síl v ambulancii psychológa, alebo psychiatra.
Naposledy upravil afrikánka : 02.10.16 at 18:40
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Preto zvážiť každú predpísanú chémiu, Čím neskôr, tým lepšie. Najlepšie vôbec.
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
Preto zvážiť každú predpísanú chémiu, Čím neskôr, tým lepšie. Najlepšie vôbec.
a tvoje odporucanie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať