Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t282341-p40-co-...silo-xii.html# sme skončili a pokračujeme tuto.

Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ
Naposledy upravil taiko : 09.08.16 at 15:23
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
Ser na právo ako také...ser na nihilizmus.
Tie mudrovinky v podobe ústavy a paragrafov sú občas na dve veci.
Ľudia nemajú chuť, silu, náladu, vôľu ...a v neposlednej miere aj peniaze na boj so sytémom, s právom...a v neposlednej miere aj s ústavou.

Lebo ak jeden číta, vidí, počuje to ale alebo onô ? Rozum ostáva stáť, že aké iné orgány sa vedia postaviť a "bojovať" za tie svoje práva. Lebo majú všetky atribúty, ktoré im systém povoľuje.

Na druhej strane sa jeden domáha svojho práva a či nároku, no jednotlivec na funkci to z tejto šmahom ruky zamietne.
Článok je potrebné síce brať s nejakou %% rezervou, ale aj keď je tam len 50% pravdy, tak dotyčná lekárka je hyena.
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova...aju-srdce.html
Vystáva otázka, čo by robila v prípade opačného garde ?

Tohoto pána ani len nespomínam, len podotknem, že nie sú tam všetky skutočnosti...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Štefan_Harabin
Jedinec, ktorý by mal právo zastávať, tak si ho prispôsobuje na svoj obraz a vypaľuje koho môže, kto sa mu nepáči, kto mu oponuje, kto sa pomaly len o ňom čo i len zmieni ?
---------------------------------------



Takže Jardo...kde je tá Tvoja ústava ???
Lebo podľa mňa je to nie raz len zdrap papiera a ústavný súd je len jak ten kráľ Nabucco.
Naposledy upravil buchač : 27.08.16 at 10:43
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Toto som vám nakopíroval, aby ste si mohli prečítať, čo tie slová a pojmy vlastne znamenajú. Aby ste už netvrdili to svoje, že bla, bla, bla.
Tak ešte raz:
-------------------------------
Z článku 12 ods. 1 ústavy vyplýva, že základné práva a slobody sú
neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné, ale v prípade slobody vyznania v podobe forum internum možno konštatovať, že je to aj právo nedotknuteľné pre jeho absolútny charakter, a preto z tohto aspektu nemôže podliehať žiadnym zákonným obmedzeniam. Na tomto mieste je potrebné zvýrazniť osobitosť základných práv a slobôd povahy forum internum a z toho vyplývajúci ich absolútny charakter, pretože v ostatných prípadoch (a tých je prevažná väčšina), nemajú základné práva a slobody absolútny charakter, pretože Ústava Slovenskej republiky pripúšťa z dôvodov v nej uvedených ich obmedzenia vo forme zákonnej úpravy.

https://www.upjs.sk/public/media/1084/Zbornik_24.pdf
Strana 42 až 43
-------------------------------
Nakopíroval so vám aj zdroj a stranu, kde si to sami môžete prečítať.
A ak by ste si to prečítali, už by ste sami vedeli, že to čo v tom videu propagujú, tiež naráža na našu ústavu a je zákonom v súlade s ústavou postihnuteľné.
--------------------------------
Ako chcete naučiť moslimov rešpektovať naše právo, ak ho sami nepoznáte, alebo nerešpektujete, či dokonca popierate? To čo tu píšete, už naozaj zaváňa právnym nihilizmom.
Však kto ich sem volal nech si islamizujú doma V koráne je pravá ruka čistá s tou sa je ľavá ruka je špinavá s tou si utierajú riť(asi by som bez ohľadu na náboženstvo nechcel s takým sedieť pri stole) daľšia náboženská povinnosť podľa koránu si musí každý chlap ráno umyť zuby a syr zo svojej pýchy pri tečúcej vode bez ohľadu na prítomnosť iných. U nás je to nedovolený exhibicionizmus Tak ako nám tento náboženský rozpor vysvetlíš.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Náš odborník na ústavu - "počasie z roku 1988" sa oháňa ústavou.
Reagujem na toho truhlíka (čítajúc citáciu, pretože jeho mám Ignore):
Nuž teda - Truhlík - oháňaš sa sa Ústavou SR, pričom na Slovensku ešte nemáme takéto problémy - ale čo má spoločné Ústava SR s Francúzskom?
Si - Truhlík náš premúdrelý - totiž TOTÁLNE mimo.....
Odporúčam ti - prestaň šňupať, chľastať, pichať si.... lebo zblbneš dočista a uložia ťa do postieľky s klietkou....

Doplnenie:
A keď sa už tou ústavou oháňaš a to 12/1 - tak si prečítaj ten článok CELÝ - teda odseky 2,3,4.....a potom sem píš....
Naposledy upravil misoft : 27.08.16 at 16:46
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

jar88, to video som dala preto, lebo jednoducho ukazuje že: ISLAM je V ROZPORE s každou ústavou ktoréhokoľvek štátu na svete okrem moslimských, názornejšie sa to ani nedá ukázať ako to rozobrali sami muslimovia, jednoducho korán im prikazuje tak jednať, je to nielen náboženstvo, ale aj ich najvyšší právny predpis.
5 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

čítam iba posledný príspevok od "pmajap" a plne súhlasím.
Akonáhle islamista prejaví teroristické znaky, okamžite by malo byť v ústave zakotvené použiť súkromnú zbraň.
Čo sú teroristické znaky? Skoro všetko :-)))))))))))))))))))))
Ak dolietam za 2 hodiny, určite to bude zmazané, v poriadku. Ak nie, tak sa nasmejem :-)))))))))))))))))))))))))
Díky Broňa :-))
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Na zamyslenie pre kazdeho...........
Vzácné onemocnění u teenagerky způsobuje enormní otékání nohy. Přesto si užívá bikin i minišatů
https://www.super.cz/366837-vzacne-o...tml?source=FBS

aj jej osobne vyznanie

" Ano...toto je Suzi. Ta,ktora sa roky skryvala.. Je cas prestat sa skryvat... Roky som si myslela, ze som "netvor", lebo mam "taku" nohu. Pred 4 rokmi som zacala pracovat vo fitku, aby mi bolo ukazovane, ze sa "musim" skryvat este viac. Ved tam chodia krasne zeny, so stihlymi nohami a ja mam "taku", ktoru nesmie nik vidiet. Ved by na mna divne pozerali. Dnes uz viem, ze nezalezi na tom, ci ma clovek nohu vacsiu, kratsiu, alebo nema ruku... Aj tak bude "tie" pohlady pritahovat, ludia budu stale "divne" pozerat.. Stale ich pritahujem, aj ked sa snazim nohu skryt. A cim su nohavice sirsie, tym viac pohladov pribuda. Prestalo ma to bavit..pred kym a preco sa vlastne skryvam?! Som aka som...Len preto, ze mam jednu nohu vacsiu ako druhu, nie som hlupejsia ci nesikovnejsia, ako tie zeny, ktore maju obe nohy stihle, alebo ano?! Som preto azda skaredsia?! Myslela som, ze ma nikto nebude lubit, ze sa preto nikdy nebudem sama lubit :-) Tiez som si roky myslela, ze som skareda, teraz vsak viem, ze ta ozajstna krasa je ukryta v mojom vnutri. Hocikedy ju vidim, ked sa pozriem do zrkadla...moje ocicka mi ju ukazu...prezradia skutocne tajomstvo, ktore je ukryte v kazdom z nas...dnes je ten deň s velkým D...prijala som samu seba "...

A na zaver moj postoj
Citat z Knihy knih
"...Kto som ja, aby som sudil inych....".
4 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Náš odborník na ústavu - "počasie z roku 1988" sa oháňa ústavou.
Reagujem na toho truhlíka (čítajúc citáciu, pretože jeho mám Ignore):
Nuž teda - Truhlík - oháňaš sa sa Ústavou SR, pričom na Slovensku ešte nemáme takéto problémy - ale čo má spoločné Ústava SR s Francúzskom?
Si - Truhlík náš premúdrelý - totiž TOTÁLNE mimo.....
Odporúčam ti - prestaň šňupať, chľastať, pichať si.... lebo zblbneš dočista a uložia ťa do postieľky s klietkou....

Doplnenie:
A keď sa už tou ústavou oháňaš a to 12/1 - tak si prečítaj ten článok CELÝ - teda odseky 2,3,4.....a potom sem píš....
Ty naozaj nevieš nič iné, ako urážať?
No a ak nevieš, čo má spoločné Ústava SR s Francúzskom, tak študuj, aby si tak nezostal až do smrti.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Buchač, pavol54, misoft,
neviem si predstaviť, aký zaostalý musí byť jedinec, ktorý pohrdne vlastnými právami a súčasne príme akúkoľvek povinnosť. Síce s reptaním, ale príme.
1 2
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
misoft
Náš odborník na ústavu - "počasie z roku 1988" sa oháňa ústavou.
Reagujem na toho truhlíka (čítajúc citáciu, pretože jeho mám Ignore):
Nuž teda - Truhlík - oháňaš sa sa Ústavou SR, pričom na Slovensku ešte nemáme takéto problémy - ale čo má spoločné Ústava SR s Francúzskom?
Si - Truhlík náš premúdrelý - totiž TOTÁLNE mimo.....
Odporúčam ti - prestaň šňupať, chľastať, pichať si.... lebo zblbneš dočista a uložia ťa do postieľky s klietkou....

Doplnenie:
A keď sa už tou ústavou oháňaš a to 12/1 - tak si prečítaj ten článok CELÝ - teda odseky 2,3,4.....a potom sem píš....
Ty naozaj nevieš nič iné, ako urážať?
No a ak nevieš, čo má spoločné Ústava SR s Francúzskom, tak študuj, aby si tak nezostal až do smrti.
Najlepšie by bolo prijať "ústavu sveta" a fertig a potom prezident sveta ( niekoľko svetových kongresov už máme) NEMUSELI BY SA skúmať nejaké sprosté detailíčky A naviac aké by to potom bolo jednoduchú po zavedení TTIP.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Buchač, pavol54, misoft,
neviem si predstaviť, aký zaostalý musí byť jedinec, ktorý pohrdne vlastnými právami a súčasne príme akúkoľvek povinnosť. Síce s reptaním, ale príme.
"PRIJME" dobre? Ak jedinec prijme akúkoľvek povinnosť tak je vlastne slobodný pretože "Sloboda je pochopená nutnosť" Inak ťa celý život bude prenasledovať frustrácia z pocitu neslobody. Napr .Nešalieš z toho že musíš jazdiť v obci päťdesiatkou alebo nemôžeš po diaľnici 160? Veď to je obmedzenie tvojich práv
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jar88
misoft
Náš odborník na ústavu - "počasie z roku 1988" sa oháňa ústavou.
Reagujem na toho truhlíka (čítajúc citáciu, pretože jeho mám Ignore):
Nuž teda - Truhlík - oháňaš sa sa Ústavou SR, pričom na Slovensku ešte nemáme takéto problémy - ale čo má spoločné Ústava SR s Francúzskom?
Si - Truhlík náš premúdrelý - totiž TOTÁLNE mimo.....
Odporúčam ti - prestaň šňupať, chľastať, pichať si.... lebo zblbneš dočista a uložia ťa do postieľky s klietkou....

Doplnenie:
A keď sa už tou ústavou oháňaš a to 12/1 - tak si prečítaj ten článok CELÝ - teda odseky 2,3,4.....a potom sem píš....
Ty naozaj nevieš nič iné, ako urážať?
No a ak nevieš, čo má spoločné Ústava SR s Francúzskom, tak študuj, aby si tak nezostal až do smrti.
Hádam len to, že je to Ústava.
Nechce sa mi ju prekladať - tak si ju prelož sám:
http://referaty.atlas.sk/cudzie-jazy...a/6780/?page=0
a porovnaj.
Každý štát má základný právny dokument (či už sa to volá ústava, deklarácia a pod.), podľa ktorého sa odvodzujú zákony. A každý štát má tento dokument prispôsobený k obrazu svojmu.
Takže porovnávať našu ústavu (a uplatňovať jej články na Francúzsko) je najväčšia hlúposť.
A urážať ťa? Veď TY sám sa takto zosmiešňuješ - svojou neznalosťou veci, svojim nepochopením podstaty.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Buchač, pavol54, misoft,
neviem si predstaviť, aký zaostalý musí byť jedinec, ktorý pohrdne vlastnými právami a súčasne príme akúkoľvek povinnosť. Síce s reptaním, ale príme.
Sorry....ALE Ty si (aj napriek veku) ešte viacero vecí nevieš ani len predstaviť a nie to ešte ich aj prijať.
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Niekto čaká na pokyny štátu, niekto sa v súkromí mobilizuje.
Aaron Gunsberger v idnes.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Buchač, pavol54, misoft,
neviem si predstaviť, aký zaostalý musí byť jedinec, ktorý pohrdne vlastnými právami a súčasne príme akúkoľvek povinnosť. Síce s reptaním, ale príme.
Sorry....ALE Ty si (aj napriek veku) ešte viacero vecí nevieš ani len predstaviť a nie to ešte ich aj prijať.
U vás troch (Buch. pavol, mis,) sa nečudujem, od mlada ste žili na predpisoch typu vojenských poriadkov, plníš povinnosti máš opušťák, máš vychádzky, máš osobné voľno a podobne. Jednoducho povedané, máš práva, ale najskôr, si musíš splniť povinnosti.
No ale už nieste v armáde, už ste v civile a dokonca v slobodnej spoločnosti. V spoločnosti ľudí, ktorí majú prirodzené práva a ešte k tomu bez podmienok, najskôr niečo plniť. Ako som už napísal, vám sa nečudujem, prežili ste celý život pod vojenským poriadkom a to určite zanechá nejaké stopy na chápaní práva, ale nechápem tých ostatných.
Nechápem, ako môžu ťapuškať piatim policajtom, že donútia vyzliecť staršiu ženu na verejnosti zo zaužívaného oblečenia. Veď to je podobné, ako keby vyzliekli starú babku z čiernej sukne a lajblíka, na ceste do kostola.
No a to misoftovo, že najväčšia hlúposť, porovnávať našu ústavu a uplatňovať jej články na Francúzsko. Veď sme v EÚ a platí tu aj tam právo EÚ. Čo platí tu, to musí platiť aj tam, teda aspoň to, čo je v listine práv a slobôd.
Tak že, ako napísal, síce zosmiešňujúco, aj pavol54, že môžeme prijať svetovú ústavu a fertig, nieje ďaleko od pravdy. Raz tu bude svet v ktorom všetky štáty budú mať písanú ústavu a v nej zakotvenú listinu práv a slobôd a tak tu vlastne vznikne jednotné územie práva a slobody. Nie jeden štát a jeden prezident a určite nie jedna svetovláda.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
čítam iba posledný príspevok od "pmajap" a plne súhlasím.
Akonáhle islamista prejaví teroristické znaky, okamžite by malo byť v ústave zakotvené použiť súkromnú zbraň.
Čo sú teroristické znaky? Skoro všetko :-)))))))))))))))))))))
Ak dolietam za 2 hodiny, určite to bude zmazané, v poriadku. Ak nie, tak sa nasmejem :-)))))))))))))))))))))))))
Díky Broňa :-))
Tak sa ťa opýtam,
v čom sa cítiš byť iným, ako nejaký zaostalý hlásateľ džihádu, či neonacizmu.
To naozaj nevieš nájsť riešenie na svoj problém v právnom systéme?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
jar88
misoft
Náš odborník na ústavu - "počasie z roku 1988" sa oháňa ústavou.
Reagujem na toho truhlíka (čítajúc citáciu, pretože jeho mám Ignore):
Nuž teda - Truhlík - oháňaš sa sa Ústavou SR, pričom na Slovensku ešte nemáme takéto problémy - ale čo má spoločné Ústava SR s Francúzskom?
-----------------------
Ty vieš misoft, že tu máme aj nejaké "právo európskej únie"? Vieš čo to vlastne znamená? Viac ti tu nemienim vysvetľovať, zostaň v tom v čom si žil doteraz ak si s tým spokojný. Viac k tebe nemám.
---------------------------
Si - Truhlík náš premúdrelý - totiž TOTÁLNE mimo.....
Odporúčam ti - prestaň šňupať, chľastať, pichať si.... lebo zblbneš dočista a uložia ťa do postieľky s klietkou....

Doplnenie:
A keď sa už tou ústavou oháňaš a to 12/1 - tak si prečítaj ten článok CELÝ - teda odseky 2,3,4.....a potom sem píš....
Ty naozaj nevieš nič iné, ako urážať?
No a ak nevieš, čo má spoločné Ústava SR s Francúzskom, tak študuj, aby si tak nezostal až do smrti.
Hádam len to, že je to Ústava.
Nechce sa mi ju prekladať - tak si ju prelož sám:
http://referaty.atlas.sk/cudzie-jazy...a/6780/?page=0
a porovnaj.
Každý štát má základný právny dokument (či už sa to volá ústava, deklarácia a pod.), podľa ktorého sa odvodzujú zákony. A každý štát má tento dokument prispôsobený k obrazu svojmu.
Takže porovnávať našu ústavu (a uplatňovať jej články na Francúzsko) je najväčšia hlúposť.
A urážať ťa? Veď TY sám sa takto zosmiešňuješ - svojou neznalosťou veci, svojim nepochopením podstaty.
Tak daj tu podstatu a tvoju znalosť, ale truhlíka si nechaj na doma.
Dal by som ti nejaký link, ale ako tak čítam tvoje názory, je to úplne zbytočné, aj tak by si ich nečítal. Ty to predsa nepotrebuješ. Ty si vystačíš s vojenským poriadkom až do smrti.
------------
PS napísal som ti svoj názor na teba,,,,,,máš to v tvojom texte.
Naposledy upravil jar88 : 30.08.16 at 06:44
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Niekto čaká na pokyny štátu, niekto sa v súkromí mobilizuje.
Aaron Gunsberger v idnes.
Máš na mysli toto: http://zpravy.idnes.cz/prazsky-imam-...139_domaci_hro?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Niekto čaká na pokyny štátu, niekto sa v súkromí mobilizuje.
Aaron Gunsberger v idnes.
O mobilizacii sa asi neda hovorit. Mozno o prevencii. A pravdupovediac, ani sa im nedivim. Ak by som bol prislusnikom nejakeho naroda, rasy, ci zoskupenia, co je za poslednych x1000 rokov tolko krat systematicky prenasledovana, drancovana, vrazdena, sam by som nejake preventivne opatrenia robil.
A nehovorim teraz o pohnutkach, ci pricinach toho, co sa im deje.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mobilizovali predsa svoje sily, vyvinuli úsilie do svojej činnosti.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
buchač
Ser na právo ako také...ser na nihilizmus.
Tie mudrovinky v podobe ústavy a paragrafov sú občas na dve veci.
Ľudia nemajú chuť, silu, náladu, vôľu ...a v neposlednej miere aj peniaze na boj so sytémom, s právom...a v neposlednej miere aj s ústavou.

Lebo ak jeden číta, vidí, počuje to ale alebo onô ? Rozum ostáva stáť, že aké iné orgány sa vedia postaviť a "bojovať" za tie svoje práva. Lebo majú všetky atribúty, ktoré im systém povoľuje.

Na druhej strane sa jeden domáha svojho práva a či nároku, no jednotlivec na funkci to z tejto šmahom ruky zamietne.
Článok je potrebné síce brať s nejakou %% rezervou, ale aj keď je tam len 50% pravdy, tak dotyčná lekárka je hyena.
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova...aju-srdce.html
Vystáva otázka, čo by robila v prípade opačného garde ?

Tohoto pána ani len nespomínam, len podotknem, že nie sú tam všetky skutočnosti...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Štefan_Harabin
Jedinec, ktorý by mal právo zastávať, tak si ho prispôsobuje na svoj obraz a vypaľuje koho môže, kto sa mu nepáči, kto mu oponuje, kto sa pomaly len o ňom čo i len zmieni ?
---------------------------------------



Takže Jardo...kde je tá Tvoja ústava ???
Lebo podľa mňa je to nie raz len zdrap papiera a ústavný súd je len jak ten kráľ Nabucco.
Jednoduchá odpoveď:
V súčasnosti, keď môžeme vnímať nárast občianskoprávnych, trestnoprávnych žalôb, či podnetov na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou zo strany pacientov, otázka právnej zodpovednosti nadobúda na význame. Aj keď, ako bolo uvedené, právna zodpovednosť v medicíne nie je komplexne upravená v jednom predpise, de lege ferenda bude vhodné pouvažovať o jej legislatívnej úprave, ba domnievam sa, že táto otázka súvisí s potrebnou kodifikáciou medicínskeho práva ako samotného právneho odvetvia.

Autor: Mgr. Matúš Kasinec
právnik, absolvent Právnickej fakulty Trnavskej Univerzity
http://www.projustice.sk/zdravotnick...kar-vs-pacient

Jednoduchšie by však bolo položiť si inú otázku.
Ako môže hovoriť pán právnik o záväzkovom práve, keď si nevšimol, že záväzok je slobodným prejavom vôle zúčastnených strán. To znamená, že každý má pravo prijať záväzok, samozrejme že slobodne a po zrelej úvahe a nikoho nemožno nútiť prijať záväzok bez vlastnej vôle a nie tak ešte, aby ho občan prijímal priamo zo zákona.
To naša ústava v žiadnom prípade nepripúšťa. Naša ústava vraví o možnosti bezplatného využívania zdravotných služieb, a to na základe poistenia. No a poistenie je dobrovoľné prijatie záväzku, inak sa o poistení nedá vôbec uvažovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať