Zavrieť

Porady

Rozhodol som sa pol roka tráviť v inej krajine, podnikám online, môžem náklady s tým spojené zaúčtovať ako náklady do podnikania?

6 mesiacov v roku plánujem žiť v Ázii, podnikám online na slovenskú živnosť, z tejto krajiny plánujem naďalej pracovať ako doposiaľ, len chcem zmeniť miesto.

Otázka: môžem letenky, faktúry za ubytovanie zahrnúť do nákladov? Môžem účtovať diéty? Klientov mám z Eu, nie z Ázie.

Ak s tým niekto má skúsenosti budem vďačný za každé info, ďakujem
ivka70 Ako suvisia tieto naklady s tvojim podnikanim? Tuto otazku ti polozi hned prva danova kontrola. Podla odpovede sa zariad.
taiko Zriad si podnikanie aj v Azii, v state kde sa budes zdrziavat a mas vykydane
A podla mna aj na daniach usetris.
EU zakaznikom vyfakturujes na SK firmu a potom Azijska firma (moze to by aj matka SK firmy) vyfakturuje SK firme za poradenstvo, prenajom SW, licencie, dusevne vlastnictvo atd. Minimalne sluzobne cesty, diety, cestovne, hotel, sa podla mna budu dat davat do nakladov
PS: ja som to este nerobil, ale takym nejakym smerom by som sa uberal. Samozrejme treba vsetko spocitat, ci sa to oplati.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Nešetri a nájdi si účtovníka.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nemozes, pokial tvoj pobyt nesuvisi s podnikanim, rovnako ako tu si do vydavkov nemozes davat platby za byvanie a naklady za cestovanie na vylety a podobne.

    Rozhodol som sa pol roka tráviť v inej krajine, podnikám online, môžem náklady s tým spojené zaúčtovať ako náklady do podnikania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.