Zavrieť

Porady

Odvody do socialnej poistovne - limit, datumy a podobne...

Dobry vecer, zivnost mam od novembra 2015. no za tento rok som nemusel podat danove priznanie nakolko som neprekrocil hranicu pre podanie d.p.

K mojej otazke... od januara do teraz som mal obrat cca 4000eur. Chcem sa spytat ako je to s limitmi pre platenie odvodov do SP. Kedze za rok 2015 som nemal obrat ani 1200eur tak by som nemal platit odvody.
Co ak ale tento rok - 2016 prekrocim tych 5148eur, od kedy budem musiet platit odvody ? Od zaciatku roka 2017?
A ak neprekrocim do 31.12.2016 tych 5148eur tak sa od 1.1.2017 moj obrat nuluje a zas zacinam ako keby od nuly a znova pre mna plati ta hranica 5tisic eur aj nejake drobne ?
Dufam ze sa niekto vyzna v tom mojom chaose a poradi mi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak poda?s daň.priznanie za rok 2016 v riadnom termíne do 31.3.2017, povinným platiteľom odvodov do sociálnej.poistovne sa stanes od 1.7.2017.

    Príjem za každý rok sa sleduje samostatne, pre povinnú registráciu platí prekročenie 12- násobku min.vymer.zakladu bez ohľadu na počet mesiacov podnikania
    kexoooooo A to prekrocenie 12nasobku min. vym. zakladu sa sleduje max jeden kalendarny rok? Alebo od-do? Ide mi o to ze ak napr. do 31.12.2016 neprekrocim tych 5tisic aj nejake drobne, tak ci to znamena ze v roku 2017 nebudem musiet platit odvody..
    veronikasad Ak v roku 2016 neprekročis limit, povinná registrácia od 1.7.2017 ti nevznikne.

    Znovu budeš sledovať limit za rok 2017 (bude vyssi ako za rok 2016), ak prekročís,povinná registrácia vznikne od 1.7.2018 a potrvá do 30.6.2019..

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tu máš všetko komplet, čo sa SP týka, aj platby poistného http://www.socpoist.sk/szco-vjr/55165s
    .. a určite si neprekročil hranicu na podanie DP? - lebo sa počíta zo súhrnu všetkých príjmov (aj zo zamestnania- ak si mal? )
    Naposledy upravil Katy a R : 14.08.16 at 10:03 Dôvod: pravopis
    kexoooooo Bol som nezamestnany do vtedy... Dakujem za link ... Kuknem..
    Katy a R tak je to OK .. v tom linku aj výpočet nájdeš ..

    Odvody do socialnej poistovne - limit, datumy a podobne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.