Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet a vrátenie DPH

Dobrý deň, od mája som platca DPH. Za máj aj jún som mala nadmerný odpočet doteraz mi ho daňový úrad nevrátil. Ako je to možné? Treba o to dáko požiadať? Alebo v tlačive DPH vyznačiť? Ďakujem za odpoveĎ
kn-alka DÚ má čas do štvrtku, v piatok môžeš začať reklamovať
silvia1905 jasnééé oni majú vždy čas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vyberiem z § 79
    Nadmerný odpočet

    (1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období s výnimkou podľa odseku 2. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Ak platiteľovi vznikne nadmerný odpočet v poslednom zdaňovacom období, v ktorom prestal byť platiteľom, nadmerný odpočet daňový úrad vráti do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za toto zdaňovacie obdobie. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru vyrubenej colným úradom (s účinnosťou od 1. januára 2013).
    (2) Daňový úrad vráti nadmerný odpočet do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, ak
    a) zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac,
    b) platiteľ bol platiteľom najmenej 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, a
    c) platiteľ nemal v období 6 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, daňové nedoplatky a colné nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu a nedoplatky na povinných odvodoch poistného podľa osobitných predpisov29b) v súhrne viac ako 1 000 eur.

    Týka sa vás odst. 1.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    silvia1905 Ďakujem, týka sa ma ods. 1
    KloferHladny presný dátum poznáš = 30 dní od dátumu, kedy si podala DPH za 06 (ak 25.07., potom ti vrátia 24.08., ak 22.07., potom ti mali vrátiť 21.08.) a ešte je tu jedna možnosť - že si nereagovala na oznámenie o začiatku daňovej kontroly na DPH - potom Ti ju teraz nevrátia
    karacenka Dobrý deň, mne v juni 2016 vznikol nadm.odpočet vo výške 2000 € , v júli povinnosť 550 € /odpočítala som od nadm.odpočtu za jún/.......teraz za 082016 mi vychádza povinnost 600 € ....Môžem si to ešte odpočítať z No za jún 2016?? Alebo zaplatim teraz 600 € a oni mi ten zbytok odpočtu vrátia . Ďakujem
    kn-alka musíš zaplatiť, odpočítavať sa môže len jeden mesiac
    richina Mne vznikol nadm. odpočet v auguste, za september daňová povinnosť - odpočítala som od nadm. odpočtu,za september podané daňové priznanie 25.10- do 30 dní bolo 24.11 nič nám neprišlo..neviem či sa tam odrátali tie sviatky, alebo je to 30 kalendárnych dní bezohľadu na sviatky? vďaka
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    odpočet za máj ti DÚ vráti do 25.08.2016

    máj - podané do 25.06.
    jún - podané do 25.07.

    ak máš 2 odpočty za sebou, DÚ ti vráti prvý odpočet 30 dní po podaní druhého odpočtu

    ak ti za júl vznikne znova odpočet, DÚ vráti odpočet za jún do 25.09.
    ak ti za júl vznikne povinnosť, odpočítaš ju od odpočtu za jún a rozdiel zaplatíš, alebo ti ho DÚ vráti do 25.09.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    silvia1905 Ďakujem. Takže potom júnový odpočet vráti do 25.09.?? Samozrejme ak bude v júli tiež odpočet, že?
    kn-alka áno
    silvia1905 super ďiky
      zbaliť

    Nadmerný odpočet a vrátenie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.