Zavrieť

Porady

Ako odinštalovať programy z ntb bez toho aby sa nevymazali podstatne programy.

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či sa dá niečo také spraviť v ntb, žeby som vymazala všetko okrem toho čo tam musí byť, nechcem preinštalovať windows len chcem nejakým spôsobom možno trocha zvýšiť rýchlosť a odinštalovať programy ktoré sú tam nadbytočné, bez toho aby som vymazala programy ktoré mi treba v ntb
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft

    Ale otázka je, ktoré?
    Pretože môžeš odinštalovať program, ktorý sa ti zdá zbytočný, ale v podstate bude dôležitý (napr. taký Internet Explorer - skoro nik ho nepoužíva, ale niektoré naše štátne inštitúcie - ich stránky - bez neho neotvoríš - resp. otvoríš, ale nebudú na 100% fungovať, stále bude niečo chýbať).
    Pokiaľ nevie, ktorý je dôležitý a ktorý nie - A) urob ako uznáš za vhodne, ale s rizikom, že to i tak povedie k reinštalácii OS; B) daj to niekomu, kto to vie a bude sa ťa pýtať, či používaš a potrebuješ tento program/aplikáciu a vie, na ktoré nesmie ani siahnuť.
    A pokiaľ je to v NB - niektoré sa fakt vidia ako nepotrebné, ale sú veľmi dôležité pre jeho fungovanie.
    buchač Hm.
    IE som sa pokúšal vyšmariť z mašiny už pár krát...nejak to nešlo.
    Či sa to nedá ?
    misoft Žiaľ - nedá. Je to "nutná" zbytočnosť OS.
    A ako som hore písal - niektoré portály idú LEN cez IE - viď KAPOR (Kataster portál) - bez IE a ActiveX sa ti ich mapy (mimochodom dosť neprehľadné) ani nezobrazia.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dá sa...všetko sa dá.
    Nemá význam nejak sa rozpisovať a dávať návody. Stačí si len prečítať.
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl

    Mimochodom, odinštalácia programov je
    Klik ikona Štart
    Klik ikona Ovládacie panely
    Klik ikona Odinštalovať program

    Ale ak si na to netrúfaš, radšej nerob...môžeš kľudne odstrániť dôležitý program a výsledok potom spoznáš...

    Zrýchlenie PC urobí aj antivír, ponúkne odstránenie zbytočností.
    Je dobré občas spustiť aj tento program https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl

    Ako odinštalovať programy z ntb bez toho aby sa nevymazali podstatne programy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.