Zavrieť

Porady

Aké máte skúsenosti s katalógovým projektom domu? Aké zmeny sa dajú počas výstavby zrealizovať?

Aké máte skúsenosti s katalógovým projektom domu? Je to podľa Vás jednoduchšie riešenie ako to riešiť cez projektanta? Myslím tým obsahovo...aby som musela čo najmenej vecí riešiť (statika, elektroinštalácie, protipožiarne...)? A ako je to keď si objednám projekt napr. 10x10m ale chcem mať ten dom 10x11m a napríklad jednu izbu zameniť za to aby som tam mala práčovňu s kotolňou a postaviť tam komín...môžem to jednoducho tak spraviť? Alebo je potrebné projekt prerobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    predlzit dom je uz dost velky zasah. V konecnom dosledku bude treba aj tak dat dokreslit zmeny projektantovi, takze pokial vam niekto spravi projekt presne podla zelania, bude to asi lepsie. Do vacsej prerabky katalogoveho by som isiel iba ak mam skusenosti a casovu tiesen..cize chcem zacat stavat co najskor. Necakajte, ze budu robotnici rozmyslat nad tym ze projekt je iny ako na nakrese.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    na take zmeny projekt mat musis, takze sa spytaj kolko by stal katalogovy so zmenou a potom skus naist projektanta ci to spravi za taku cenu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele pýtala som sa pána čo má na starosti predaj katalógových domov, a ten mi povedal, že zbytočne to prerábať...že si to môžem kúpiť, posunúť a následne dať porealizačne zamerať...ale nezdá sa mi tento postup správny...
    chandler pan co to predava to chce hlavne predat takze povie to co treba aby predal (viem, ze oni moc zmeny robit nechcu) dolezite je co povie pani pri kolaudacii. mozes sa spytat na stavebnom urade co povedia nezavazne. ale vyjadrenie statika a projekt od stavara k tej zmene chciet budu. a to sa uz asi oplati individualny projekt.
    kuravesele súhlasím to by si potom robil hocikto hocijako domy, ak by to bolo tak jednoduché, ako to bolo mne povedané...
      zbaliť

    Aké máte skúsenosti s katalógovým projektom domu? Aké zmeny sa dajú počas výstavby zrealizovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.