Zavrieť

Porady

Platby kartou v zahranici - terminaly

ahojte,
Stretli ste sa s platobnym terminalom, ktory vam udaje z karty nacita a potom zadate PIN? Boli sme v Madarsku a s otcom som bol platit benzin na pumpe. Dali sme kartu. Myslel som ze ju obsluhujuca vlozi do terminalu, ale ona ju prilozila. Mysleli sme ze asi mysli ze to pojde contact less (bolo to viac ako 20eur). Asi jej to nezobralo tak to prilozila znovu s tym ze dala natukat PIN . Papierik vysiel. Takze by to malo byt ok (aj ked na nom vobec nebola poznamka platba prijata, ale to asi zavisi od terminalu)?
Stretli ste sa niekto s takymto sposobom?(ze by udaje z karty precitalo len prilozenim plus potom PIN)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kobrao je offline (nepripojený) kobrao

    kobrao
    Dakujem. To mi odlahlo. Asi som uz stary a nestiham tieto nove trendy este ceknem ucet - kolko odpisalo...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja tak bezne platim aj na SK, bezkontaktne, pricom suma do 20 eur prejde automaticky a pri sume nad 20 eur si vypyta aj PIN. Uz malokde treba kartu do terminalu zasuvat.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Bezkontaktne sa da platit aj nad 20 eur, ale treba zadat pin. A to sa aj stalo,
    Tak je to správne, tak to má byť.

    Platby kartou v zahranici - terminaly

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.