Zavrieť

Porady

Registrácia občianskeho združenia

Dobrý deň, vie mi niekto povedať ako vyzerá "doklad o registrácii občianskeho združenia". Teda myslím oficiálny dokument, ktorý bude slúžiť ako dôkaz o založení Sú to stanovy s vyznačeným dňom registrácie? Ide mi v podstate o to, či sa niekte v "zakladnych dokumentoch" objavujú mená ľudí, ktorí podali návrh na založenie združenia, alebo nie.
Ešte by som poprosila, ak by ste mi poradili, či môže byť v stanovách uvedené, že prostriedky OZ môžu byť aj z podnikateľskej činnosti združenia, ak o takúto činnosť možno bude záujem v budúcnosti? Teda bolo by to tam napísané, ale zatiaľ by OZ nepodnikalo a nemalo by živnostenský list.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dvesto je offline (nepripojený) dvesto

    dvesto
    'doklad o registracii' ako taky neexistuje, bud na tento ucel sluzia dva dokumenty: stanovy potvrdene ministerstvom vnutra a potvrdenie o prideleni ICO alebo vacsina institucii k tymto dvom dokumentom pozaduje aj vypis z registra OZ z ministerstva

    ohladom podnikania - OZ podnikat moze, v stanovach by to malo byt zadefinovane v cieloch OZ. ci realne budete podnikat, je vasa vec, treba si len dat pozor na uctovnictvo

    Registrácia občianskeho združenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.