Zavrieť

Porady

Kúpa auta a súčasne montáž ťažného zar.

Chcem kúpiť os. auto z iného okresu bez ťažného zar. Ťažne si chcem dať hneď namontovať. Aký je najjednoduchší postup aby som nechodila 2x na políciu? a ako je to z PZP, aby som nejazdila neprevážala auto bez PZP ?
1, Pôvodný majiteľ odhlási auto a zruší PZP (k akému dátumu ?)
2, Kúpno predajná zml. a zaplatenie
3, Uzatvorím nove PZP (ihneď ?)
4, Auto prevezmem a dám si ťažne namontovať
5, Do 30 dní po odhlásení musím auto prihlasíť + ťažne
je to tak správne, na čo som ešte zabudla?, na čo si mam dať pozor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    prihlásenie aj zápis ŤZ sa dá urobiť pri jednom úkone.. keďže pri prihlásení vozidla je nutné absolvovať aj kontrolu výrobných údajov vozidla, policajt zároveň skontroluje štítok ŤZ.. predkladá sa žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie plus malá žiadosť o vykonanie zmeny.. doklady potrebné k zápisu ŤZ sú v linku od avalik..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Hm...keď sa dá, tak sa dá.

    No na druhej strane by som to (vzhľadom k určitým okolnostiam pri tom odrbávaní pri kúpe jazdeniek) nejak proste nedoporučoval.

    Zainvestuješ do ťažného zariadenia a na DI sa vyskytne nejaký problém.
    Alebo dôjde k okamžitej poruche a chcela by si vrátiť auto. Bývalý majiteľ síce reklamáciu bude akceptovať, ale čo s ťažným ???

    ....podumal by som silno nad ukvapeným konaním.
    misoft buchač - dá sa to urobiť na jeden "záťah"....
    Pokiaľ kúpi ťažné, má od neho papiere, je odborne namontované, ťažné má svoj štítok... stačia potom len tie dva papiere - prihlásenie a zmena. Policajt pri kontrole narazí na nezrovnalosť - ťažné je navyše, ale keď ukáže ona, že ho chce prihlásiť a zapísať do techničáku, hneď si skontroluje a spojí tieto dva úkony do jedného. Predsa i pre nich je to menej roboty....
    amoo Vďaka všetkým, Žabin. dik. som rada že to ide pri jednom úkone. Dúfam že na DI nebudú špekulovať.
    Auto a majiteľa osobne poznám,
    Info pri zadávaní otázky som čerpala práve z uvedených liniek MV. plus z: http://www.onlineporovnanie.sk/2015-...-predaji-auta/
    A ešte treba aj nejaké čestne overené prehlásenie mnou podpísané pre predávajúceho z dôvodu že sa staré auta podvodom prevádzali na FO bez ich vedomia.
    Tiež do tej malej žiadosti rozmýšľam, sa uvedie ťažné (a asi aj zmena špz.)
    Buchač. poznámka ma opodstatnenie, takže je tu určitý risk.
    Žabinka buď budeš osobne prítomná pri odhlásení, vtedy predávajúci nepotrebuje od teba splnomocnenie na odhlásenie vozidla..alebo na kúpnej zmluve ktorú predávajúci pri odhlásení predloží bude tvoj podpis ako kupujúcej overený na matrike alebo notárom, vtedy predávajúci tiež nepotrebuje od teba splnomocnenie.. alebo predávajúci pri odhlásení predloží splnomocnenie s tvojim overeným podpisom, a tým súhlasíš s odhlásením vozidla na tvoju osobu.. a nezabudnite, že predávajúci pri odhlásení odovzdáva aj malé plastové OEV časť I. ak bolo vydané.. nie ako kedysi, že kupujúci si zobral auto s plastovým OEV a toto odovzdal keď auto prihlasoval..
    Žabinka do malej žiadosti uvedieš len ...Zápis ťažného zariadenia, spolu s údajmi ktoré nájdeš na záručnom liste od ŤZ: typ, schvaľovacia značka, hmotnosť v bode zapojenia, plus musíš mať vyplnené a potvrdené potvrdenie o montáži firmou ktorá to môže montovať, a niektoré DI vyžadujú aj doklad o nákupe..
    zmena ŠPZ sa do malej žiadosti neuvádza, na to slúži žiadosť veľka, kde sa len uvedú tvoje údaje plus údaje o vozidle..
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Na DI sa budeš musieť unúvať 2x...tomu sa proste nevyhneš.

    1. Nie je Tvoj problém, kedy zruší pôvodný majiteľ PZP
    2. Zmluva poriadna a zaplatenie podľa dohody
    3. PZP je potrebné uzatvoriť pred prihlásením na DI. Inak nedostaneš EČV.
    4. Áno ... Nie
    5. Prihlásiš auto
    6. Dáš si namontovať ťažné a prihlásiš ho na DI

    Linky Ti poskytla avalik...už ich len preštuduj.
    Naposledy upravil buchač : 03.09.16 at 15:25

    Kúpa auta a súčasne montáž ťažného zar.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.