Zavrieť

Porady

Svetlo do izby 6,5 x 3,2m.

Zdravim vas. Vedel by mi tu niekto, prosim, poradit svetlo na strop, ktore by mi dostatocne osvetlilo taku velku izbu? Takmer v strede izby je svietidlo, ale to absolutne nepostacuje, ma jednu ziarovku. Neviem vsak ake kupit miesto neho a bodove alebo viacero svietidiel tam teraz (mozno nikdy) robit nebudeme. Za kazdu radu dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na tak velku miestnist je naozaj jedna ziarovka velmi malo.
    Obid nejake predajne so svietidlami a urcite najdes vela lustrov s viacerymi ziarovkami.
    Niektore druhy su aj take, ze si mozes ziarovky nasmerovat do roznych poloh,aby ti osvietilo kazdy kut.

    Riesenim by bolo aj dokupit jednu,dve stojate lampy a svetlo si nasmerujes kde potrebujes.
    Ale to vyriesis iba v predajni, cez PC ti tazko radit...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Ja volim v izbach jedno centralne svetlo....a potom uz semo-tamo lampy ....podla potreby....nesnazima sa na silu jednym svetidlom osvetlit celu izbu..ale to som ja

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Možno moja rada nebude na nič, ale skúsiť:
    kúpiť svietidlo s viacerými svetelnými zdrojmi (arizona nasmerovala). Ale pokiaľ ich použiješ, nesmeruj ich priamo dole, ale použij tzv. rozptýlené (difúzne) svetlo. T.z. jednotlivé svetelné zdroje (ak máš biely strop) nasmeruj do rôznych smerov a šikmo hore na plafón - výhoda je, že potom prípadne neoslepuje, tvorí sa menej tieňov (nakoľko sa svetlo od bielej rozptýli a odrazí rôznymi smermi. Potom bude i v miestnosti svetlejšie. Okrem toho, tieto svietidlá (ak máš tzv. dvojité vypínače - ľudovo zvané lustrové) sa potom dajú rozdeliť na dve skupiny, takže nemusíš používať všetky naraz, ale podľa potreby menej, alebo viac svetla.
    O ďalších lampách bolo tiež popísané.
    Na takéto "svietenie" je dosť vhodné tomuto podobné


    a ako žiarovky použiť LEDky (sú rôzne podľa pätice v lusti) s rôznym svetelným tokom - odporúčam aj také, ktoré majú tzv teplé biele svetlo (trochu do žlta) - je to prirodzenejšie osvetlenie (podobné dennému), ako tzv. chladná biela (do modra).
    P.S. Ja mám napr. 4 bodové, pričom mám 3+1 rozdelené, 6W LEDky (ako skoro 50W klasiky) - úspora je evidentná 4x6W vs. 4x50W, životnosť omnoho vyššia, ako u klasiky.

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    Ja som s tymi halogenovymi svetlami nebol spokojny (aj ked misoft spomenul difuzne svetlo, mozno je lepsie jak som mal ja obycajne halogenky) nedalo sa nastelovat aby svietilo vsade. Tak som ho vymenil za jednu stropnicu do ktorej sa daju dat 3 ziarovky.Kupil som najsilnejsie Ledky a svieti to v pohode
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Ja som v mojom svietidle menil 4x60W žiarovky na 4x50W halogény (piekli teda riadne ), nevydržali dlhšie ako rok, výmena 4x50W hal. za 4x6W LED a 2,5 roka svietia - v zime často v kuse 5-6 hodín....
    lujza.j Las vegas..doma
    afrikánka ...u mňa tiež. Na 45 štvorcov 20ks žiaroviek, všetko led, stropné, nástené, pracovné, stojate lampy a lampiská. Lumeny a kelviny podľa potreby vyrátané (dobre som sa zapotila, kým som sa v tom zorientovala). Exteriér detto, led osvetlenie všade "porozhadzované", o vianociach ani nehovorím...no čo, milujem žižká....
    lujza.j Moj chlap je uchyl na lampičky....ja zase tak dajak....aby mi to svetlo nebilo do oka....lepsie povedane neznasam rozsvietene ako v menhetene
    allgreen To ja som sa nechal nablázniť manželkou na "dizajnové" svetlo do obyvačky ale stojí za prd, svieti málo, žere veľa
    afrikánka U nás úchyl ja...manžel realizuje presuny a návrhy....naposledy... odhodená lampička na šijací stroj sa nasadila na stojan na noty + nové kábliky....115 cm vysoká, svetlo smerovateľné, ku kreslu na čítanie v štýle "industry", za pár centíkov. Rada prestriedavam zóny osvetlenia, podľa situácie, nálady, rada nasvecujem, mením intenzitu. Samozrejme, že nikdy naraz všetky žiarovky nefachčili....
    Ing. Ľubomír Janoška :afriánka
    daj foto
    afrikánka ...a aké foto chceš ??? Lampy, kresla, či snáď mňa ????? ( hodil by sa smajlík, ale bohužiaľ na komenty túto službu nemám)
    misoft Ľubo síce nekonkretizoval, aké foto, ale asi podľa dôležitosti... od málo dôležitého k najdôležitejšiemu... teda lampa - kreslo - ty a aj veľkosť foto zväčšovať.....
    afrikánka Moje foto..........vhodné už iba na mramor.....aj to je risk, kto dlho nevidel, ani nespozná...
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    6,5 m je veľká dĺžka a bodové svietidlá nechcete inštalovať.
    Takže by riešením mohlo byť svietidlo, ktoré má jeden rozmer čo najväčší. Niekedy sa to riešilo žiarivkovými trubicami, dnes by bolo vhodné použiť svietidlo s trubicami LED alebo jednoduché svietidlo na mieru s LED pásmi - "urob si sám". V takom prípade treba použiť LED s vysokou účinnosťou.

    Svetlo do izby 6,5 x 3,2m.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.