Zavrieť

Porady

priznanie starobneho dochodku

Zamestnanec poziadal o starobny dochodok, k 14.6. 2016 mu bol priznany. Opravila som vykazy v SP za jun a jul, poziadala som o vratenie preplatku. Vratili na ucet. Co teraz dalej? Polovicu z toho poslem na ucet zamestnancovi a dan a zdravotne poistenie sa vysporiada v rocnom zuctovani v buducom roku?
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Preco polovicu?
Lenka Štrbová no pretoze zamestnanec a zamestnavatel zaplatili rovnako 1 percento poistenie v nezamestnanosti a 3 percenta poistenie invalidne.
ivka70 Ja neviem, len rozmyslam ze co urazove a rezervny fond? Tie platil zamestnavatel a zamestnaec nie. Tie SP nevracia?
Lenka Štrbová nie, tie sa platia predsa aj v jednom aj druhom pripade rovnako. ide mi o to, ako vysporiadat ten preplatok. dat mu to nejako do vyplaty v dalsom mesiaci? Ale preferovala by som poslat mu to na ucet a dat a zdravotne poistenie sa vysporiada v buducom roku. alebo zle si to myslim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Čo tak opraviť mzdu v danom mesiaci a rozdiel, ktorý mu patrí poslať na účet ako doplatok mzdy....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka Štrbová opravit mzdu uz nemozem za minule mesiace. ide o to, ci to mozem poslat z firemneho uctu pomimo vyplatu celu sumu preplatku alebo mu to musim dat do vyplaty.
    karka ako to potom zaúčtuješ? Malo by sa to prehnať cez mzdu. Podľa môjho názoru....
    Lenka Štrbová ja si myslim ze netreba. co teraz?
    katka50 Ty mu v nasledujúcom zúčtovacom obdobíi vrátiš zrazené poistné, tým pádom sa Ti zvýši základ dane, nakoľko v mesiacoch 06 a 07 mal základ dane z titulu vyššieho zrazeného poistného ponížený.
    karka Len ak ťaháš z programu výkazy, treba dať pozor aby to nebolo 2 x "opravené"
    VÍNO NITRA Do výkazov vrátené poistné neťahá, ak je dobrý program. Presne tak urobíš, ako píše katka 50.
      zbaliť

    priznanie starobneho dochodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.