Zavrieť

Porady

Daňové priznanie pred likvidáciou a licencia.

Prosím poradte mi.
s.r.o. 1.7.2016 vstúpila do likvidácie robím daňové priznanie sú v strate a zasekla som sa pri licencii. Mám tam dať pomernú časť? Alebo vôbec?
Ja si myslím že pomernú časť lebo §46 je zrušení bez likvidácie,§12 ods 4 je počas likvidácie, ale nikde nieje zmienka pred likvidáciou.
Prosím ak máte niekto skúsenosť tak mi napíšte lebo mi horí za pätami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    §46b

    (6) Za zdaňovacie obdobie kratšie ako 12 bezprostredne po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov sa daňová licencia vypočíta vo výške súčinu 1/12 daňovej licencie podľa odseku 1 a počtu kalendárnych mesiacov zdaňovacieho obdobia.
    amera Ďakujem

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Otázka č. 2- Vstup do likvidácie a konkurzu v r. 2015
    Dňa 1. apríla 2015 sme vstúpili do likvidácie. Ako budeme platiť DL?

    Odpoveď
    Ak ide o daňovníka s kalendárnym rokom, ktorý v r. 2015 vstúpi do likvidácie, alebo bude na neho vyhlásený konkurz za zdaňovacie obdobie samotnej likvidácie a konkurzu DL neplatí. Ale za zdaňovacie obdobie od 1.1.2015 do 31.3. 2015 (do dňa predchádzajúceho vstupu do likvidácie), ktoré sa považuje za samostatné zdaňovacie obdobie, má spoločnosť povinnosť podať DP v lehote do troch mesiacov po jeho skončení a zaplatiť DL v pomernej výške 3/12 zo stanovenej výšky DL, po splnení podmienok uvedených v § 46b zákona o dani z príjmov.

    Zdroj: https://podpora.financnasprava.sk/65...ovej-licencie-

    Daňové priznanie pred likvidáciou a licencia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.