Zavrieť

Porady

RZZP 2015 - zamestnanec s nízkym príjmom

Za zamestnanca jedného zamestnávateľa, ak jeho mesačný príjem v každom mesiaci roka 2015 bol menej ako 4 120 eur nije je povinná ZP vykonať RZZP?
Takému zamestnancovi má vykonať RZZP zamestnávateľ alebo má požiadať ZP?
Naposledy upravil marions : 26.09.16 at 08:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vsetky RZZP robi zdravotna poistovna.
    A robi ich tym, ktorym podla zakona musi urobit. ZP netreba o RZZP ziadat.
    Zamestnavatel uz ziadne RZZP nerobi, len prerozdeluje preplatky ci vybera nedoplatky za zamestancov.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions No veď práveže viem, že zamestnávateľ nerobí RZZP, ale zamestnávateľ dostal výsledok RZZP a neboli tam uvedení zamestnanci s nízkym príjmom, ktorí nepracovali u nás celý rok. Tak som čítala na stránke ZP, že týmto zamestnancom ZP nie je povinná urobiť RZZP. Preto sa pýtam, čo s takými zamestnancami, ktorí nepracovali u nás celý rok, mali na OP nárok, ale počas roka sa im neuplatňovala.
    marions A prišiel mi len preplatok za zamestnávateľa, preplatky zamestnancov: 0,-€. Zamestnancom ZP posiela samostatne?
    Tweety ak máš len preplatok zamestnáv. zaúčtuješ ten,
    marions Áno, viem,zaúčtujem ho, len chcem tomu rozumieť, prečo tam nie sú zamestnanci, ktorý by mali byť v RZZP. A sú to takí, čo u nás nepracovali celý rok, ale mali nárok na OP ale mesačne sa nedávala. Čakala som na RZZP a oni tam nie sú uvedení. Neviem, či som niečo urobila nesprávne ja ako mzdárka, alebo to je správne. Tak skúmam.
    A zas naopak jeden zamestnanec, ktorý u nás nepracuje už ale v priebehu roka sa stal invalidkým dôchodcom, ten je v zozname zamestnancov, ktorým ZP vykonala RZZP. A je tam čiastka zamestnanec, to by sa u malo vrátiť.Ale prečo len jemu, keď ostatným by sa malo vracať tiež a oni majú 0,-
    Jana Motyčková Ak je zamestnanec v zozname uvedený a je tam suma za zamestnanca 0 a za zamestnávateľa niečo iné, znamená to, že tomu zamestnancovi ZP robila rzzp, ale výsledok zamestnanca poslala rovno jemu domov a len zamestnávateľa zúčtováva so zamestnávateľom, to napr. musí tak ZP robiť, ak v čase rzzp už ten zamestnanec nie je zamestnaný u toho zamestnávateľa alebo mal iné príjmy v DP a pod.
    marions Ďakujem, to by som tiež chápala. Sú tam aj takí, že výsledok je 0,-.To som pochopila.Ale niektorí zamestnanci tam úplne chýbajú a na OP nárok majú a jeden je tam, že vo výsledku je aj suma preplatku za zamestnanca. Tomu to mám vyplatiť ja? Prečo ostatným vypláca ZP a jednému nie? A prečo tým, čo majú nevyplácajú vôbec?
    A ďakujem za trpezlivosť, ale akosi tomu stále nerozumiem
    Jana Motyčková Chýbať môže, lebo napr. mu nebolo potrebné robiť rzzp - možno robili aj niekde inde a OP im nevyšla. Ak je tam preplatok za zamestnanca, treba to s ním vyrovnať. Ak už odišiel, môžete podať námietku (ako zamestnávateľ) voči rzzp. Ostatné som už napísala.
    marions Ďakujem. Tak je to normálne, že za jedného zamestnanca pošlú zamestnávateľovi, a za iného nie? Prečo neposielajú buď všetkým, alebo nikomu? Potom bude vyúčtovanie asi v poriadku, zamestnanec, ktorý mal v roku 2015 dvoch zamestnávateľov sa tam nenachádza, lebo možno mal v inom vyšší príjem a nevyšiel m preplatok. Takže v takomto prípade sa môže stať, že keby som OP uplatňovala počas roka, mal by tento zamestnanec nedoplatok?
      zbaliť

    RZZP 2015 - zamestnanec s nízkym príjmom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.