Zavrieť

Porady

Účtovanie miezd v Omege

Ahojte, prosím Vás, účtujúcich v programe Omega o radu. Snažím sa zaúčtovať mzdy za apríl 2016. Celková suma aj s odvodmi je len 27,61 eur. Na úvodnom školení mi poradili, že si mám mzdu vyexportovať z Olympu. To som aj urobila a v Omege mi to zaúčtovalo do okruhu ID celou sumou, teda 27,61 eur. Ak si to otvorím, tak to mám tam pekne rozúčtované. Avšak konateľ uhradil čistú mzdu + odvody do poisťovní v hotovosti a ja vlastne neviem, ako urobiť tú úhradu, s čím to spárovať. Stále to porovnávam s alfou plus, kde si zaevidujem záväzky voči zamestnancom aj poisťovniam a potom to pri úhrade párujem. No viem, že toto je úplne o inom. Teda Vás prosím o postup, ako uhradiť v hotovosti odvody do ZP a SP za zamestnávateľa aj zamestnanca + čistú mzdu. Viem, že pôjdem cez okruh PD - Výdaj (doklad bez DPH) a ďalej mi poradíte? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    interes je offline (nepripojený) interes

    interes
    V účtovných dokladoch si vyhľadajte Okruh-ID potom Evidencia IDV ďalej číselný rad IDV tam zaúčtujte mzdy /pokiaľ máte mzdy Olymp tak je možné automatický stiahnúť do omega účtovníctva/ Cez PD výdaj doklad bez dph zaúčtujte a máte tam kolonku uhradiť doklad, cez lupu si vyberiete okruh IDV a tam sa objavia mzdy IDV ktoré je potrebne postupne uhradiť.
    mondes Ďakujem veľmi pekne. Urobila som to takto, avšak celý ID sa nedá vynulovať, nakoľko je tam predpis 331/336 odvody za zamestnanca a tie neponížim z pokladne.. Je možné, že ID bude stále jemne podsvietený ako nedouhradený? Alebo ako vynulujem z ID tých 2014, teda odvody zamestnanca?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Keď boli odvody aj mzda platené v hotovosti, vôjdete ako píšete do okruhu PD, vyberiete doklad bez DPH a zaúčtujete normálne - napíšte si vlastný text napr. Úhrada ZP VsZP 042016 na 336/211, to isté SP 336/211. Ďalší VD Úhrada mzdy 04/2016 Ferko Mrkvička 331/211.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem. A ešte ak to uhradím cez okruh PD, tak ID, ktorý som vyexportovala z olympu, mi zostane svietiť stále ako neuhradený. Ako to vyrovnám?

    Doplnenie: Je potrebné pri úhrade odvodov vôbec rozlišovať, či ide o odvody za zamestnanca, alebo odvody za zamestnávateľa?
    ZuzanaA Na ten ID mate vytvorene zvlast cislovanie na mzdy, ano? Napr. IDM01/2016. Tam to vobec nevadi, ze je akoze neuhradeny, nesvieti to na cerveno ako napr. neuhradene DF,nie?
    No a co sa tyka uhrady odvodov, neviem ako mate na mysli rozlisovat? Treba mat analytiku na odvody SP a ZP podla nazvov. Odvody za zam-ca a zam-ľa platíte jednou sumou, nerozlisujete.
    mondes Nie, nemám zvlášť číslovanie ID na mzdy. Je potrebné to mať? A áno, svieti na červeno, ako neuhradený.

    Čo sa týka úhrady odvodov, super, ďakujem.
    ZuzanaA Vytvorte si urcite v okruhu ID zvlast cislovanie na mzdy. Nepamatam presne, kde sa to nastavuje, keby ste nenasli volajte do Krosu, ochotne Vam poradia. Je lepsie mat rozdelene tie ID podla druhu, je to potom prehladnejsie. Ja napr. mam IDM - mzdy, IDS - uzavierka skladu, IDO - odpisy majetku, IDX - ine, napr. platby kartou, predpisy poistky a pod.
    mondes Ok, a keď si zaúčtujete mzdy v okruhu ID, tak ako postupujete pri úhrade? Poradíte postup? Ďakujem.
    mondes Takto som to urobila. Ale ID mi stále svieti na červeno. Je to ok?
    ZuzanaA Nemam teraz moznost byt v Omege, ale myslim, ze mne vobec nesvieti na cerveno okruh ID, mozno je to tym ze mzdy uctujem do IDM rucne, nie exportom z Olympu. Skúste zavolat Kros. Ale tak ci onak, myslim ze to nevadi, hlavne aby sa vam pri uhrade znulovali ucty 336, 342 a 331.
    ZuzanaA Este ma napadlo, mozte skusit ked ste v tom doklade VD, tam hore kde je kolonka VS, kde davate napr. cislo DF ked platite nieco vhotovosti, tak tam napiste presne to cislo IDM. Malo by to sparovat.
      zbaliť

    Účtovanie miezd v Omege

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.