Zavrieť

Porady

Ako účtovať, ak konateľ a spoločník celý rok všetko uhrádzal cez svoj bankový účet?

Aj mne včera "padla sánka". Prevzala som papiere za obdobie od 1.2016 do 9.2016, jednoosobová sro, neplátca DPH, možno 10 dokladov mesačne, ale všetko, komplet všetko platil a aj prijímal úhrady na svoj bankový účet. Nejde o veľké peniaze mesačne okolo 600 eur na výdaj a 800 na príjem.
Možno by sa dalo, že zo svojho účtu vyberie tie došlé peniaze a vloží ich na účet sročky. Ale čo s úhradami došlých faktúr? Tie sú uhradené z jeho účtu.
Tak by som dala že 321/365 a zmluvu o čom? Predmet zmluvy by bolo úhrada záväzkov sročky z bankového účtu spoločníka a konateľa?
Milujem takých susedov - veď čo ti to dá, pár dokladov?
Dav Odpoveď : Mne susedko, nič, ale tebe pokutu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    účtovala by som tiež cez 365-ku a potom nech peniaze - saldo príjmov a výdavkov z sro pošle na svoj BU.

    Ako účtovať, ak konateľ a spoločník celý rok všetko uhrádzal cez svoj bankový účet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.