Zavrieť

Porady

Ako urobiť daňové priznanie typ A za rok 2015 ak zamestnávateľ nevyplatil preplatky a šiel do likvidácie?

Zamestnanec mal preplatok na dani za rok 2015 cca 420 €, zamestnávateľ urobil RZ, aj potvrdenie o vykonaní RZ má zamestnanec k dispozícii a je na ňom od zamestnávateľa potvrdené, že vyplatil len 210€ a že 210€ nevyplatil. Musí si teda podať DP typu A, len rozmýšľam, či klasicky akoby ročné zúčtovanie nebolo vykonané, alebo neuvedie nič, len ten nedoplatok a doloží potvrdením o vykonanom RZ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nevidím dôvod na podanie DP typu A. Nemalo by sa to riešiť ako pohľadávka voči zamestnávateľovi cez likvidátora?

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    KloferHladny, promont maja, JankaO, IvetaH, Mila123
    5
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KloferHladny Daňový poriadok, §16:
    (4) Daňový subjekt je oprávnený podať dodatočné daňové priznanie, ak zistí, že
    a) daň uvedená v podanom daňovom priznaní má byť nižšia alebo nadmerný odpočet vyšší, alebo nárok na vrátenie dane vyšší,
    b) daň má byť nižšia, ako bola správcom dane vyrubená,
    c) daňové priznanie neobsahuje správne údaje alebo
    d) daňová strata je vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní

    V tomto prípade teda nevzniká právo na podanie dodatočného.
    Zamestnávateľ sa pravdepodobne so štátom vyrovnal (znížil si odvod dane). Zamestnanec má pohľadávku voči zamestnávateľovi v likvidácii ...
    IvetaH Na daňovom povedali, nech si podá DP typu A.
    KloferHladny Tak to som aj ja zvedavý ako to dopadne. Daj vedieť ...
      zbaliť

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Na toto by som sa určite opýtala na infolinke Finančnej správy.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak robíš DDP - a RZD už bolo vykonané - tak prílohou je to RZD. (tam sú aj potrebné údaje)
    tiež si myslím, že nie dôvod ... ale ak ti to na DU povedali - tak sprav DDP. (ve´d potom sa ukáže)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH DP som urobil nie DDP, priložila som list s vysvetlením a žiadosťou doplatiť ten zvyšok a ešte aj to RZ a tie potvrdenia zamestnávateľa o vyplatení alebo nevyplatení. Sama som zvedavá akého konca to naberie.
    veronikasad Ivetka, ak si podala riadne DP, bude to s pokutou, lebo už je dávno po termíne ...
    IvetaH Preto som dala ten vysvetľujúci list aj s odkazom na vyjadrenie daňového úradu.
    veronikasad To vyjadrenie si dostala písomne ?
    JankaO ...obávam sa, že vysvetlenie, a dokonca ani nie subjektívny ústny názor zamestnanca DÚ, nie je vo výnimkách, kedy DÚ zo zákona pokutu neudeľuje....
    Katy a R ... ja verím, žeby to mohlo pomôcť aspoň k tomu, že to opravia - že sa predsalen jedná o DDP ? som zvedavá ...? ..
      zbaliť

    Ako urobiť daňové priznanie typ A za rok 2015 ak zamestnávateľ nevyplatil preplatky a šiel do likvidácie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.