Zavrieť

Porady

Zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch - novela

Ahojte,
zakladám debatu, pretože by som bola rada, ak by sme si tu k tejto téme "podebatili", uviedli postupy, koho sa týka registrácia,ako sa pasujete s touto administratívou, registrácia, hlásenia...
Budem sa tešiť každej informácii ohľadom toho.
https://www.podnikajte.sk/pravo-a-le...e-odpady.xhtml
Naposledy upravil kopretinka : 04.10.16 at 11:54
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
a ako fakturujete? registračka? nie je odpad z toho? tie dutinky, na ktorých sú navinuté pásky? Sáčky bývajú hore spojene a tá časť sa vyhadzuje. Zákazník vyhodí blok do smetí - vzniká komunálny odpad.
nuž,na tú dutinku som zabudla.....tak za to a za obal z mikro.sáčkov budem platiť......koľko..??
Zákazník vyhodí blok do smetí a tvorí komunálny odpad-a čo ma je po tom?? šak on si platí mestu za ten odpad,prečo mám platiť dva krát za niečo?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

A čo ak ten obal dokážem použiť a nevznika mi z neho odpad? čo ak obal z kancelarskych papierov dam dieťaťu na kreslenie? Alebo čo ak si ho miešam do polievky? Aj vtedy produkujem odpad?
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

akýkoľvek papier, aj kartóny, používam do kotla na rozkurovanie.. prípadnej kontrole to viem aj dokázať..
3 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

hihi, a môžeš? máš súhlas na takéto použitie?
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

ja som už počula aj názor že by sa to napr. "účtovníkov" týkať nemalo, čo by bola veľmi fajn informácia...
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

To je taka strašna hluposť... aby som kvoli "papierovemu" obalu na kancelarsky papier mala toto riešiť? A čo ked mojim cielom je kupiť ten papierovy obal, a bohužial vnutri je kopec papierov? pre mna ten papierový obal nie je odpad Ja ho proste chcem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

no veď ja do krabíc z papiera zazimovávam letné topánky a zaletňujem zimné topánky...
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

robím teraz pre jednu stránku návody na pletenie z papiera. tak tuším by som si mala pripraviť aj jeden návod ako zúžitkovať papierovu krabicu do posledného cucka bezodpadovo.... Vlastne všetky odstrižky zhromažďovať a potom z toho vyrábať ručný papier. A poženú ma ďalej, lebo potom z toho vylievam vodu do odpadov
2 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

zanetth
Ja neviem, či sa mám nad týmto zákonom smiať alebo rozplakať (vzhľadom na hroziace pokuty sa asi rozplačem). Už nie som si ani istá, či to dobre chápem...To nemôžu myslieť vážne. To akože ja ako živnostníčka, čo pracujem z domu na PC a vyprodukujem minimum odpadu, mám vždy podávať hlásenie, že som zahodila jeden obal od kancelárskeho papiera a raz za štvrťroka prázdny toner alebo nejaký sáčik, v ktorom bolo niečo zabalené? A každý deň evidovať, aký odpad som vyprodukovala? To je choré... Chápem to dobre?
A prázdny toner ani nemáš hodiť do odpadu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

zanetth
Ja neviem, či sa mám nad týmto zákonom smiať alebo rozplakať (vzhľadom na hroziace pokuty sa asi rozplačem). Už nie som si ani istá, či to dobre chápem...To nemôžu myslieť vážne. To akože ja ako živnostníčka, čo pracujem z domu na PC a vyprodukujem minimum odpadu, mám vždy podávať hlásenie, že som zahodila jeden obal od kancelárskeho papiera a raz za štvrťroka prázdny toner alebo nejaký sáčik, v ktorom bolo niečo zabalené? A každý deň evidovať, aký odpad som vyprodukovala? To je choré... Chápem to dobre?
Tak, tak - len podávaj hlásenia, podávaj.... ale zároveň sa opýtaj, či tí, ktorí tie hlásenia preberajú, majú uzavretú dohodu o spracovaní odpadu.

Ak by bola možnosť sa verejne spýtať ministra - spýtal by som sa ho, či ministerstvo postupuje podľa nimi spracovaného zákona, či vláda a parlament postupujú podľa toho zákona. Pretože tí vyprodukujú omnoho viac odpadu za mesiac, ako nejaký malý živnostník za päť rokov.

Doplnenie: ale neviem, aký spracovávateľ odpadov by vyčistil ten parlament a vládu - veď je tam uskladneného toľko odpadu, ktorý sa furt hýbe a pindá....
Naposledy upravil misoft : 12.10.16 at 07:43
5 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

§2
(2) Odpadom nie je
a) látka alebo hnuteľná vec, ktorá je vedľajším produktom,
b) špecifický odpad, ktorý dosiahol stav konca odpadu,
c) odpad, ktorý prešiel procesom prípravy na opätovné použitie a spĺňa požiadavky na výrobok uvádzaný na trh ustanovené osobitným predpisom,15) alebo
d) odpad odovzdaný na použitie do domácnosti.


Ak teda produkujem odpad, ktorý odovzdávam na použitie do domácnosti, tak..... čo?
6 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

JankaO
§2
(2) Odpadom nie je
a) látka alebo hnuteľná vec, ktorá je vedľajším produktom,
b) špecifický odpad, ktorý dosiahol stav konca odpadu,
c) odpad, ktorý prešiel procesom prípravy na opätovné použitie a spĺňa požiadavky na výrobok uvádzaný na trh ustanovené osobitným predpisom,15) alebo
d) odpad odovzdaný na použitie do domácnosti.


Ak teda produkujem odpad, ktorý odovzdávam na použitie do domácnosti, tak..... čo?
tak potom to nie je odpad,šak je to hneď v prvej vete: (2) Odpadom nie je.
1 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

kopretinka
tak potom to nie je odpad,šak je to hneď v prvej vete: (2) Odpadom nie je.
mne to je jasné...
to len tak, aby sa ľahšie v tých odpadoch a povinnostiach orientovalo...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

JankaO
odpad, ktorý odovzdávam na použitie do domácnosti
nooo,a to je napr.čo?
0 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

a tu si ja rýpnem... a nemusíš mať súhlas na odovzdanie odpadu do domácnosti od úradu životného prostredia? a na napríklad použitie papiera na spálenie - nemusí byť súhlas UŽP?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

.. prikladám usmernenie ...
4 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

takže ak som to dobre pochopila, ten napr. obal z kancelárskeho papiera nemôžem ja sama poriešiť, musím ho odovzdať osobe, ktorá ho môže zbierať, ak ho dá ďalej na spálenie, tak nič nepíšem, ak ho ale dá niekomu na dalšie spracovanie - "zhodnotenie", napr. na recykláciu, píšem ohlásenie... supeeeer, sledovať kde skončí obal z papiera, pýtať si informácie, kde skončil ten môj obal!
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

.. ten obal z balíka kancelárskeho papiera je taký iný, má v sebe tenkú fóliu kvôli tomu, aby nenavlhol a tak .. takto nepôjde o komunálny odpad/fólia je určite z nejakého poly* = umeliny .. hmm .. a už som počula, že chodia prvé kontroly ... zatiaľ viem o jednej, pri ktorej šlo o kartóny vo veľkoobchode, kde sa tovar balí do kartónov a naopak=jemu tiež chodí tovar v kartónoch ...


... a prikladám, aj pre FO, ktoré majú príjem/§ 8 zákona o dani z príjmu, z tohto, metodický pokyn z januára 2016 ... posledný bod na prvej strane .. hmm ... citujem: príjmy za výkup odpadu atď. .. vtedy, ak daňovník: odovzdá do výkupu iný odpad ako je uvedené vyššie.
Naposledy upravil promont maja : 13.10.16 at 06:50
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

maja,o tej kontrole,čo vieš,videla si ju na vlastné oči,alebo len JPP?
0 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

a toto v ľudskej reči znamená, že tento môj obal z kancelárskeho papiera musím odovzdať v zberni, kde mi z neho odvedú zrážkovú daň? to je paráda...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať