Zavrieť

Porady

Dom do 75tis

Projekt 175 +2g 1kupelka.jpg  
Dobrý deň.
Budúci rok plánujem začať výstavbu RD. Pozemok je kúpený, cesta a siete k pozemku budú na jar hotové. Amatérsky som si nakreslil projekt v programe roomarranger (vrelo odporúčam) a teraz sa neviem rozhodnúť či do tohto projektu ísť alebo či mám projekt zmenšiť. cenový strop do obývateľnej fázy s kuchyňou bez zariadenia mám 75tis. Obvodové múry sú 21 x 9,5m. Zastavaná plocha 200m, úžitková 168m. Je reálne sa do tejto sumy zmestiť? Kreslil som to s vonkajšími múrmi 38cm a vnútorné priečky 14cm. Neviem ako budú nosné atď, ale dôležité je, že v garáži neriešim podlahu. Vykurovanie podlahovka a tepelné čerpadlo. Strecha bude Ačková väzníková, bez možnosti využiť podkrovie. Pozemok je úplne rovinatý. Orientácia vstupu je severovýchod a izby do dvora juhozápad. Terasa nebude, chcem veľký altánok. Odpad - čov. Berme do úvahy, že mám skvelé ceny na materiál, ale obe ruky ľavé, takže všetko budú robiť firmy a známy. Vopred ďakujem za názory a pripomienky k projektu ako aj k cene domu.
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Steny sendvičového typu 18-tisíc aj s montážou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Dá sa, ale chápal by som to skôr ako komerčný prípad na predaj, než dom, v ktorom chcem bývať. Lacné podlahy, lacné okná, lacný vazník, lacná krytina, lacné obklady, lacné rozvody... a ešte lacná robota. Ta dá sa aj do 75.
0 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Orientácia dobrá, šikovne vyriešené...komora, šatník, dobre vybavená kúpeľňa, dvojgaráž-slušná veľkosť...dá sa využiť na skladovanie. Môžeš byť spokojný. K Tvojmu rozpočtu sa neviem vyjadriť, či postačí vzhľadom k tým firmám.... býva časté navýšenie predpokladanej ceny domu....nech sa Ti dobre stavia a čo najskôr sa nasťahuješ.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Čo sa dispozície týka, ja by som okno v kuchyni posunul, aby som z lepšieho uhla videl pred vchod.
0 1
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Realne to je,ale treba najst serioznu firmu,ktora dodrzi vopred stanoveny rozpocet a nebude pocas stavby navysovat sumy.Treba ti aj kvalitnu zmluvu,aby sa nezabudlo na ziadne malickosti /vopred zarat do sumy/,ktore ti neskor mozu ceny navysit.Preto treba dokladne preverit, co dana cenova ponuka obsahuje a mozes porovnavat.

Na niektorych materialoch pri stavbe sa neoplati setrit.Usetrit sa da na kupe lacnejsich podlah,obkladaciek,ci farieb, ktore sa daju casom jednoducho vymenit a ine.
Usetrit sa da vyrazne aj na streche. Rozne srandicky /vikiere,okna ,kohuty nad kominom a pod./ ti dokazu strechu neuveritelne predrazit.

Ak ti budu pomahat znami,nezabudni zaratat aj cenu "pohostenia", jedlo,pitie a pod.Nam toto zhltlo znacnu cast penazi.

Co sa mi nepaci na tvojom projekte,tak je ta spalna vedla garaze.Ale aj to sa da asi vyriesit kvalitnou izolaciou voci hluku a chladu.
Naposledy upravil arizona : 04.10.16 at 14:24 Dôvod: preklep
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pokiaľ to bude cez firmu, tak podľa mňa nepostavíš do 75.000. Ja mám 175 m2 plus garáž 40 m2 (celkovo je zastavaná plocha 222 m2) a vychádza mi to na 200.000 po dokončenie aj so zateplením. Ale je to poctivý dom s tehlovými stenami, ŽB strop a betónové škridle s plným záklopom.

To, čo si navrhol odhadujem náklady cez firmu tak na cca 140 - 160 tisíc bez nábytku.

Na lacné stavebné materiály zabudni. Získaš síce zľavy, ale žiadny obchodník nepôjde s cenou tak dole, aby na tom bol stratový. Takže oproti maloobchodným cenám ti dajú zľavy tak do 30% max. Na stavbu musíš rátať cca 700 €/m2, ak to nerobíš svojpomocne. A u teba bude 170x700 = 120.000.

Ale však skús nájsť nejakú stavebnú firmu, aby ti to aspoň zhruba nacenili, aby si bol v obraze. Ak ti dajú cenu do tvojho limitu, tak to môžeš skúsiť. Ale rátaj s tým, že len dobrý projekt ťa bude stáť minimálne 3-4 tisícky. A ty potrebuješ dobrý projekt, keďže nie si stavebník.
Naposledy upravil Chobot : 04.10.16 at 09:29
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

arizona
Co sa mi nepaci na tvojom projekte,tak je ta spalna vedla garaze.Ale aj to sa da asi vyriesit kvalitnou izolaciou voci hluku a chladu.
To je v pohode. My máme tiež jednu izbu vedľa garáže. Dala sa tam stena tehla 35 cm a EPS 10 cm v garáži.
DSC03470-resized.jpg  
0 0
Saver1 Saver1

Saver1 je offline (nepripojený) Saver1

DObry den. Dakujem za nazory a cenne rady. Okno v kuchyni sa mozno posunie viac do stredu. To vsetko je priblizne a v stadiu riesenia nakolko som este nebol s projektantom. Este je alternativa spravit to s jednou garazou alebo bez garaze a pristresok pre 2 auta pred domom. Na kupelni podlahach atd planujem vyrazne setrit lebo vyhodit prachy za drahe podlahy je zbytocne a dalsia vec planujem tam byvat mozno 5 rokov mozno 15 takze nestaiam urcite dom na cely zivot. Strecha a lrov budu roesene co najjednoduchsie. Preto ziadne vycnelky a pod. Ten cenovy strop je vyssi a rezervu mam. Realne mozem financovat aj 100tis no vzhladom k tomu ze to nebude dom na cely zivot mi to pride kontraproduktivne platit za drahe materialy. V pripade predaja vela ludom nezalezi na materialoch ale na celkovom dojme. Prosim dalsie pripomiwnky.. ;-)
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ak sa ti podarí zohnať ponuku ako mas strop, posun potom prosím kontakt. Ja idem stavať o cca rok, a môj pôdorys je 13,5x9,5 (128m2) zastavanej plochy. a predbežne cenove ponuky na holodom je 80,000 - 100,000 eur, s tým že tam nie je krb v tej cene, niektorí dokonca ani zakladovu dosku nemaju v cene.... Ak by si mal dobry kontakt, podel sa. Dakujem.
0 0
Saver1 Saver1

Saver1 je offline (nepripojený) Saver1

Tehlovy skridla 13 x 11 bungalov333 nakomplet 70tis.
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Saver ide o svojpomoc alebo to stavala firma?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Saver1
Tehlovy skridla 13 x 11 bungalov333 nakomplet 70tis.
Das kontakt ?
0 0
Saver1 Saver1

Saver1 je offline (nepripojený) Saver1

zivnostnici z okolia za kamaratsky peniaz, nie jedna firma.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať