Zavrieť

Porady

Čo mám urobiť, aby som mohol unimobunku zprevádzkovať na bývanie?

Potreboval by som poradiť od fundovanej osoby, čo mám urobiť, aby som dosiahol uvedenú Unimobunku na bývanie? Som v takejto situácii:
Cudzí človek za súhlasu mňa a ostatných podielových vlastníkov postavil na mojej nehnuteľnosti (parcele - pozemku) unimobunku ako prevádzku na predaj kvetín. Celé konanie okolo toho prešlo cez stavebné konanie, čoho výsledkom bolo stavebné povolenie a následne prebehlo aj Kolaudačné rozhodnutie, citujem:" povoľuje sa užívanie dočasnej stavby" predajnej Unimobunky a doba trvania dočasnej stavby počas platnosti nájomnej zmluvy ... Kvetinárstvo dobre fungovalo 4 roky, ale potom predavačka v tomto kvetinárstve sa išla rozvádzať a prevádzku skončila. Uvedenú Unimobunku mi ten vlastník predal. Takže som sa stal jej vlastníkom k čomu je Kúpna zmluva o kúpe Unimobunky. Unimobunka je riadne pripojená na elektrinu zvlášť elektrickou prípojkou a zvlášť elektromerom a do unimobunky je zavedená úžitková voda (nie pitná) aj s bojlerom na ohrev vody.
Tým pádom, že som Unimobunku odkúpil prechádzajú na mňa všetky práva, lebo je moja. No ale ja chcem uvedenú Unimobunku dať na bývanie. Stavebný úrad mi robí problémy a chce ma vťiahnuť do nového stavebného konania. K tejto unimobunke bude treba podľa mojich zistení dodať ešte ďalšiu unimobunku a v tej ďalšej unimobunke sa dohotoví záchod, kúpelňa a kuchyňa. Potom obidve unimobunky by mohli byť na bývanie ako nižší štandard. Každé konanie v tomto prípade si bude vyžadovať projektpovú dokumentáciu, čo som ochotný dať zhotoviť.
Ale neviem prečo ma Stavebný úrad chce vťiahnuť do nového stavebného konania, keď existuje zákonná možnosť o takzvanej:"Zmene spôsobe užívania stavby" ! Preto by som potreboval poradiť.
Ja som súkromná osoba NIE podnikateľ, unimobunka by bola teda daná do podnájmu nie ako právnická osoba podnikateľ ale ako súkromná osoba.
Je podľa zákona treba na uvedené bývanie vôbec absolvovať stavebné konanie keď som súkromná osoba?
Ak áno, tak musím znovu absolvovať teda robiť od začiatku nové stavebné konanie?
Stačilo by požiadať stavebný úrad o :"zmenu užívania stavby" s novým rozšíreným projektom o ďalšiu unimobunku ? Aby som nemusel absolvovať celé nové stavebné konanie a zároveň požiadať o zmenu stavby z dočasnej na trvalú?

Potreboval by som poradiť naozaj od fundovanej osoby, nakoľko so Stavebným úradom mám veľmi, ale veľmi zlé skúsenosti lebo som si takmer istý, že Stavebný úrad ma chce vťiahnuť do stavebného konania a potom to bude nekonečno-nekonečné a budú vymýšľať vždy niečo nové, aby mi celú vec prekazili. V minulosti mi kládli len a len polená pod nohy a vytvárali problémy nad problémy a nakoniec vždy musel zasiahnuť odvolací orgán na krajskej úrovni a až ten vec vyriešil.

S pozdravom.
Vopred Ďakujem.
Uvidím či sa niekto nájde, kto mi v tejto veci správne poradí. V minulosti z tejto PORADY.sk naozaj som dostal také informácie, že sa v celej stavebnej veci úplne zvrátili postup ... Ba dokonca Stavebný úrad pýtal odomňa platiť správny poplatok a bola to práve PORADA.sk, ktorá mi dodala "rozum", že poplatok sa nemal vtedy platiť a bola to pravda. Teda správny orgán zavádzal a odborník práve na PORADA.sk vedel ako po právnej stránke treba správne postupovať a správny orgán zastúpený štátom to nevedel...To som úplne žasol ...
Naposledy upravil Perqtoon : 14.10.16 at 10:32 Dôvod: Už to mám vyriešené, respektíve poznám postup čo a ako treba robiť. Som ešte zvedavý na projekt ..
5 komentárov     zbaliť
faro1 Po všetkom čo tu bolo v tejto téme napísané som si prečítal všetky tvoje staršie príspevky a tvoje výroky : A potom som prišiel na scénu ja ako nový majiteľ, ale už nie spoluvlastník a začal som ofenzívu a išlo to nestačili sa čudovať. Vieš ?
Ja som to kúpil v r. 2006 a odvtedy je tam vojnový stav, tzv. The War ! Totiž bolo to pôvodne podielové spoluvlastníctvo
Lenže došiel som na scénu ja "húževnatý frontový bojovník" a všade kde sa objavím začne zemetrasenie spojené s "vojnovým stavom" a následným vyhlásením The War!
lebo sú tam v predu nájomníci a tí dobre platia, a to säú peniaze bez roboty. Vieš ?
Daňové predpisy a platenie daní sa obchádza inými vysoko sofistikovanými spôsobmi... a nie tak ako to robí ten somár..
S pozdravom: Perqtoon.
znovu musí sused dostať poriadny úder, aby sa spamätal inak to nejde.
Ale je to evidentný dôkaz o tom, že ľudia z mesta sa vyvyšujú nad nás dedinčanov a potom nech sa nečudujú, že prehrávajú v tak podstatnej ako aj v tejto majetkovej veci.
----------------------------------------------------------------
Veru, ty si iný pacient!!!! To som sa dobre pobavil.
Soňa K Veď vravím, že by mohol písať TV seriály.
buchač Byť v mojej právomoci, tému zamknem už dávno.
Soňa K Máš pravdu, stačilo.
Perqtoon Je tam jedenásť susedov, niektorí z nich to chceli kúpiť, ale nechceli platiť a keď som to začal kupovať, tak sa smiali, že to nekúpi a keď to bolo majetkoprávne prevedené, tak si šklbali vlasy. Potom som dal vytíčiť hranicu pozemku a zistilo sa, že 15 metrov po celej dĺžke majú ohradené z mojho. Hneď som podal žalobu a svoje si súdnou cestou zobral, zároveň som tým zderfomoval ich nehnuteľnosti, čím im hodnota klesla.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

Soňa K
Ty si ten, čo v inej téme popisoval, aké je super prepísať všetok majetok na príbuzných ? Čo, nakoniec ostala na bývanie unimobunka ? Inak tie výrazy "stavebný úrad ma chce vtiahnuť do stavebného konania" alebo "veci úplne zvrátili postup" sú úžasné. Mal by si písať TV seriály. Neporadila som, ani som nechcela.
buchač Myslíš hento ???
http://www.porada.sk/t289668-pravnik...ml#post2894765

Nuž Soni, Tebe 100 bodov a hentomu fundovanému niečo iné..
Soňa K až sa pýrim ....

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Vtiahnuť do stavebného konania? Veď oni si len svoju prácu robia. Uvedom si jedno: objekt/priestor určený na podnikanie nie je OBYTNÝ priestor! Ten musí mať iné parametre, musí spĺňať iné normy - a to vrátane energií, vody, odpadu. Máš to všetko splnené? Nemáš! Tak nepíš o tom, že ťa chcú niekam zatiahnuť.
10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Perqtoon Áno konečne niekto k tejto otázke zaujal relevantné stanovisko. Ty jeden jediný si sa správne vyjadril. Takúto odpoveď som očakával hneď od začiatku. Ale už som to zistil. Ďakujem že sa našiel niekto na tejto porada.sk, kto dokázal sa vecne vyjadriť. Tomuto sa hovorí rozumná rada.
Všetko ostatné, čo sa k tomu vyjadrovali boli len a len..............., čo by aj boli chceli sa vyjadriť ale nevedeli a nemali na to, aby sa vedeli vydrovať vecne..

Už to mám všetko vyriešené s projektovacou dokumentáciou. Konečné rozhodnutie urobím v krátkej dobe.
Ďakujem..
Soňa K Developer od r. 1985 a výraz projektovacou dokumentáciou, no toto ! Kde urobili súdruhovia chybu ?!
Soňa K Keđ nebudem mať na nájomné, pomôžeš s unimobunkou ?
Perqtoon Istotne, veď nebudeš prvá. Ja sa špecializujem na podnájmy. A tí čo sú u mňa v podnájmoch sa im darí a veľmi dobre. Každému som vybavil príspevok od štátu aj všetky ostatné výhody čo im štát platí. Takže už nájom len doplácajú, inak im to v podstate skoro všetkú sumu nájmu pokryje štát. Je to dobre rozpracované.
Aj do tej unimobunky tiež prišli mladí a hneď tam chceli ostať, len Stavebný úrad to brzdí. Tie podmienky u mňa sú ďleko lepšie ako tam kde bývajú a cenovo som lacnejší.
Tak veru ... ...
afrikánka Ja som tiež mladá, zbrklá, pošetilá....neviem, ako sa žilo za komunizmu. Ty máš koľko rokov, že pamätáš toto obdobie?
romana147 Komunizmus bol slepá cesta vývoja ľudstva
Sľuboval všetkým všetko.
To sa ale nedá, lebo všetkého je málo a všetkých veľa.
Preto (vtedy aj dnes) môžu mať všetko iba "kone chovné" a tá väčšina - "kone ťažné" majú ťahať
( a nemudrovať o prerozdeľovaní všetkého).
buchač Pfúúúú, to sa nedá ani čítať.
Hoďte na toho samaritána niekto sieť.
Alebo ho dajte na psychiatriu...veď to nie jeho PC je spomalený...
afrikánka Tak veru....odpoveď som nedostala. Myslím, že v Domove pre seniorov sa podáva večera. Alebo v psychiatrickej liečebni?
Soňa K Ja som dúfala, že developer pochopí, že si z neho strieľam, ale irónia sa zrejme neprederie jeho egom. Podstata jeho prenájmov spočíva v tom, že sa mu na ne my všetci = štát skladáme.
Perqtoon Dobre si to povedala, je vidno, že dokážeš aj rozmýšľať.To je ono ...
  zbaliť

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Videl som hada proti vetru šikať, počul som vlka rozprávať, medveďa miaukať...
No sú však ľudia, ktorí klamú, aj keby ležali na stohu biblií.

ZAVRITE NIEKTO HENTÚ TÉMU !

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (2)
romana147, zk24
Neužitočné (1)
Nevhodné (2)
-1
kopretinka 10.10.16 08:03 odstránil(a) z Porady

Čo mám urobiť, aby som mohol unimobunku zprevádzkovať na bývanie?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.