Zavrieť

Porady

Doopatrovanie rodicov - problemy

Ked sa jeden zo synov ustne zaviaze dochovat rodicov v ich rodinnom dome kde byva aj on, ostatnych surodencov vyplatil len symbolicky, moze len tak takyto slub zrusit a vyhodit rodicov, alebo jedneho z nich? Ono to je tak ze dochovavajuci syn zomrel a zostala tam nevesta, alkoholicka, ktora chce z rodicov svojho manzela, uz zijucu len matku vyhodit a predat dom, ma na to narok kedze sa v minulosti aj ona zaviazala dochovanim za co ziskala dom a surodencom svojho neboheho manzela to slubila?
Naposledy upravil Dav : 12.10.16 at 05:18
4 komentárov     zbaliť
ivka70 kto je vlastnikom domu?
Chobot Toto je dobrá otázka. Ak je matka aspoň spoluvlastníkom, tak ju nevesta nemôže vyhodiť. Ak je výlučným vlastníkom nevesta, tak ona rozhoduje, kto bude bývať v dome.
papuko Vylucnym vlastnikom je nevesta a jej dve deti
papuko vlastnikom domu je nevesta a jej dvaja synovia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    papuko (Dnes 12:39) vlastnikom domu je nevesta a jej dvaja synovia

    Teoreticky aj prakticky môže, ak sú synovia rovnakého názoru, kedže aj oni sú vlastníkmi. Je to ich majetok, môžu si s ním robiť čo chcú. Zvlášť ak nemajú žiaden záväzok vo forme vecného bremena.
    Či je to tak aj z morálneho hľadiska, to si musí vyriešiť so sebou už každý sám.

    Len tak na zamyslenie:
    rodičia vychovajú deti, majetky rozdajú a potom na starobu nech idú kade ľahšie, och Bože, kde to spejeme.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    afrikánka, branislavp, Dav, terezamaria, Žabinka
    5
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    branislavp Ten prípad je na výstrahu, nedávať si strechu nad hlavou nikomu, pokiaľ človek je nažive. Lebo človek nikdy nevie ........
    vicktor tweety, mas doma stareho cloveka? Ja ano, niekedy je to ozaj na houno. Aj dnes rano - "ako mam zjest ranajky?' Ako vzdy, vezmi ten kolac (nie zakusok) do ruky. "Ja neviem ako sa to robi". atd
    Poziciam ti ju, potrebujem jeden vikend volny.
    Tweety Už si asi zabudol, čo všetko pre teba robili rodičia, starí rodičia. Veľmi dobre poznám aj to, čo obnáša starostlivost o starého človeka.
    terezamaria Viktor Ty si myslíš, že nebudeš starý? Veru budeš a veľmi Ti prajem, aby si nemal žiadny problém, ani s chytením koláča, ani žiadny iný.....
    vicktor Ak by som zabudol, asi by som ich u seba nemal. Nezostal som byvat v rodicovskom, ale oni zacali v synovskom.
    Tweety Tak potom? Viem, že opatrovať starého človeka je horšie, ako starať sa o malé dieťa ale rodičom to dlhujeme, či dali majetky alebo nie.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Môže. Prečo by nemohol/nemohla? Ak nemá výčitky svedomia....

    Ešte doplním. Zo zákona ona, ako nevesta nemá vyživovaciu povinnosť voči svokre. To majú zvyšné deti - potomkovia tej mamy.

    Ten syn, keďže zomrel, svoj sľub nezrušil. On ho splnil do konca života. Neviem, či niečo sľúbila aj nevesta, ale aj keby sľúbila, tak to poznáš: Sľuby sa sľubujú...

    Predpoklkadám, že pre tú matku nebolo zriadené právo doživotného užívania domu, zapísané v liste vlastníctva. A co není psáno, není dáno.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak je vlastníkom nevesta a jej deti - je to ich majetok - a môžu si s ním robiť to, čo oni uznajú za vhodné.
    ešte by trošku pomohlo - že či je tam vecné bremeno doživotného užívania matky? - ale aj to len "trošku".
    No a so vzťahmi v rodine ti ťažko pomôžeme - nepoznáme situáciu - to už si sami musíte poriešiť.
    je na vás, ako sa o matku postaráte. (ja by som ju u alkoholičky nenechala - ak je to pravda?)
    termín "dochovanie" ??? (to tak pre hydinu skôr vhodné? - mi nedalo )

    Doopatrovanie rodicov - problemy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.