Zavrieť

Porady

Vyradenie a znovuzaradenie auta

Koncom februára sme vyradili auto z podnikania, aj mu bolo odobraté EČV. Auto malo haváriu a bolo nutné ho opraviť, len sa to predlžovalo kvôli vyšetrovaniu, preto sa zvolil tento postup... aj končilo STK. Začiatkom augusta po oprave auta sme ho nanovo prihlásili na polícií a zaradili do podnikania.
Keď tomu dobre chápem, tak odpisy aj daň z MV budú iba za tie mesiaca, ktoré sa auto používalo (čiže 7 mes). Dobre premýšľam???
Naposledy upravil nikula : 18.10.16 at 09:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    v posledny den v mesiaci kedy bolo vozidlo vyradene z evidencie nastal zanik danovej povinnosti (februar)

    od prveho dna mesiaca v ktorom bolo vozidlo prihlasene do evidencie a zacatim pouzivania vozidla na podnikanie nastal vznik danovej povinnosti(august)

    cize dan sa plati za mesiace 1-2 a 8-12, t.j. za 7 mesiacov

    uvedies to v danovom priznani, ziadne oznamenia neposielas
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikula a ešte sa opýtam, že či aj tie odpisy dávam len za tieto mesiace?
    nikula ešte otázočku..... v daňovom priznaní z MV uvediem ako dátum vzniku august a dátum zániku február??? V poznámke uvediem, že prečo je to tak....
    avalik neviem ci ti tlacivo vezme vznik august a zanik februar, pravdepodobne to nevyplnis a uvedies len v poznamke - vyskusaj
    nikula len tak informačne..... účt. program mi to tak nahodil, pri elektronickom podaní mi vyhodilo chybu, ale odoslala som tak. Potom mi volala pani z DU, vysvetlila som jej situáciu a vzala to tak. Mám si nechať potvrdenia o vyradení z evidencie v prípade kontroly.
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikula Oznámenie sa neposielalo, čiže platiť aj odpisovať sa bude celý rok?
    avalik nesuhlasim, v tomto pripade sa oznamenie neposiela, oznamenie sa posiela len podla § 8 ods. 6
    nikula aj odpisy auta budú tiež len za tie mesiace ako daň z MV?
    Soňa K Pri vozidle, ktoré nie je využívané na dosahovanie zd. príjmov, nie je nárok na daňové odpisy. Auto bolo nepojazdné mimo firmu, tak ani nemohlo dosahovať príjmy.
    nikula čiže ani daňové ani účtovné? o tieto mesiace sa mi predlži doba odpisovania v poslednom roku?
      zbaliť

    Vyradenie a znovuzaradenie auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.