Zavrieť

Porady

Povinnosti pri zamestnávaní prvého zamestnanca na TPP.

Dobrý deň, aké povinnosti mi vznikajú pri zamestnávaní zamestnanca na TPP (polovičný úväzok). Som živnostník a doteraz som zamestnával len dohodárov, u ktorých som vždy poslal RLFO do SP, prihlásil do ZP, podpísali sme dohodu, urobil som im BOZP a na konci mesiaca poslal mesačný výkaz poistenia a príspevkov do SP, mesačný výkaz do ZP a prehľad o príjmoch zo závislej činnosti na daňový a dal podpísať NČZD (snáď aspoň doteraz som si plnil všetky povinnosti dobre, ak nie prosím opravte ma). Chcel by som vedieť, čo mám robiť teraz navyše alebo inak, príp. či robím len to isté. Viem, že keď mám zamestnanca už na TPP musím vytvárať sociálny fond, stravné lístky asi netreba keď robí len 4 hod. denne a ďalej ma nič nenapadá. Viem, že je to rozsiahla otázka, ale bol by niekto taký dobrý a mohol mi prosím poradiť? Či treba posielať aj nejaké iné výkazy do poisťovní, aké povinnosti mám voči zamestnancovi navyše od dohodára a pod.? Mzdy a personalistiku robím v Olympe, tak tam asi urobím všetko ako pri dohodárovi, len pri generovaní mzdy tam bude viacej zložiek mzdy (dovolenky a pod.) - viete mi poradiť aj s týmto? Na aké zložky mzdy nesmiem zabudnúť pri generovaní miezd? Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Povinnosti pri zamestnávaní prvého zamestnanca na TPP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.