Zavrieť

Porady

Dedicstvo z USA

Ahoj, pred casom som bol kontaktovany z Historikerkanzlei (http://www.historiker.at/), ze som pozostalym po predkovi, ktory bol obcanom USA a mam narok na cast dedicstva. Jedna sa o genealogov, ktory dohladavaju pribuzenstvo.
Pozaduju po mne kopiu rodneho listu (vraj im staci slovensky, bez prekladu) a podpis dohody, ze suhlasim s odmenou 35% z dedicstva pred zdanenim. Pride mi to trochu pofiderne (kazdopadne sa nejedna o typicky podvod z dedicstvom) a ze uz teraz mam podpisat s odmenou. NA strankach maju celkom dost yjadreni ohladne ich prava na odmenu, takze z toho usudzujem, ze sa dost ludi tomu brani (pri 35% pred zdanenim sa ani necudujem :-))
Ako postupovat v takomto pripade?
Nic viac zatial neviem. Existuje v USA institucia, kde sa da prihlasit k dedicstvu, alebo aspon overit, ako to funguje?

EDIT: moja chyba, ocakaval som istu davku inteligencie od ludi, ktori travia cas na porada.sk

Este raz: neriesme podvody, toto podvod nie je. Zomrely predok je realny, dedicstvo tiez.

Z x prispevkov je jediny, ktory bol k veci.


TAKZE PRE ODBORNIKOV Z PORADA.SK:

Je to v poriadku, volal som s kancelariou, je to ich bezna agenda, dohladavanie predkov pre dedicske konania z cudziny, hlavne v pripade, ked dedici nie su jasni.

Takze nabuduce pred unahlenymi rozhodnutiami a blbymi komentarmi prosim trochu sa zamysliet a citat pisany text, pomoze to hlavne vam.


Este raz pre upresnenie: nejde mi primarne o ziadne peniaze, pravdepodobne ani ziadne nebudu :-D, islo mi len o osvetlenie celej situacie a mozno pomoc do buducna niekomu dalsiemu, pretoze ja som na internete toho moc nedohladal. Cele je to aktualne v stadiu zbierania informacii a dokumentov, ktore sa potom poslu do USA, tam sa potom bude dalej riesit dedicske konanie, moze to kludne trvat roky...
Naposledy upravil solfan : 27.10.16 at 12:58
7 komentárov     zbaliť
Oliwa Noóóó 35% je doóóósť...
Oliwa No ale to si napísal až teraz, že predok je reálny. Predtým si písal, že "pride mi to trochu pofiderne"...
solfan a co to meni na veci? pofiderne mi to pride stale...
x krat som upozornil, aby sme neriesili zbytocnosti o podvodoch a pod.
afrikánka Keby si sa bol zamyslel a volal hneď tam, kde to bolo pre teba prvoradé, tak si nemusel čítať "blbé komentáre".....len, aby si sa ešte nevrátil, keď pôjde o zdanenie, alebo niečo podobné.
solfan ano, ale cely tento dotaz som nezakladal s tym, aby sme rozhodli, ci je to podvod alebo nie je :-)
chcel som iba, ci tu s takymto niecim nema niekto skusenost a ktoru by sa podelil...
a sme zase na zaciatku :-)
afrikánka Nie, nikto nemal skúsenosť, bol si na to upozornený počas komentárov....myslím, že by si mal mať pre túto okolnosť pochopenie
vicktor Mna prekvapilo ze dedicstvo z USA iniciativne riesi rakuska agentura.
Netvrdim ze su to podvodnici, ale ak nahodou podvodnik/smejd chce od niekoho vylakat peniaze a ten sa opyta "nie ste vy podvodnik/smejd?" co myslis aka bude odpoved?
To ze v telefone povedali my nie sme smejdi este vela neznamena. Bud opatrny.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Nás kontaktoval priamo notár z USA, nešlo však o neznámych dedičov. Notár, ak pozná aspoň krajinu pôvodu poručiteľa, pátra cez ambasádu. Obráť sa aj ty na americkú ambasádu, resp. slovenskú v USA, možno poradia ako zistiť, ktorý notár dedičstvo prejednáva.
Naposledy upravil Mária27 : 25.10.16 at 15:46

Hlasovalo 9 pouzivatelov

Užitočné (9)
Mila123, branislavp, Katy a R, Pepa, alaya1, arizona, JankaO, afrikánka, ivka70
9
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
solfan huraaa, nasiel sa niekto :-)

ano, ambasada USA ma napadla, myslis, ze staci napisat na nejaky obeecny mail? lebo telefon je tam na ustrednu...ale asi skusim aspon tam.
ivka70 hnusoba ambasada, takto napadat obcanov
Oliwa USA sú USA... Tí sa s nikým nepárajú... jeden dedič hore-dole...
afrikánka solfan, huraaa......tak vidíš, že nakoniec ti tá Porada predsa len pomohla. Rozčuloval si sa zbytočne.
  zbaliť

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Oliwa
Ak nedáš inak... Kúp si lístok, sadni na Regiojet a sprav si výlet do Viedne... Ostatné uvidíš na tvare miesta...
Rodný list stačí v slovenčine??? Keď už nič iné, tak toto by Ti malo zasvietiť v hlave ako kontrolka. Rodný list na účely použitia v zahraničí - preložený a overený u notára... na menej dôležité veci ako dedičstvo sa robia preklady a overenia - osobná skúsenosť...
Naposledy upravil Oliwa : 25.10.16 at 15:40
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
solfan no rada sice zaujimava, ale existuju aj rychlejsie prostriedky...a ano, vyuzivam ich :-)
Oliwa Je rozdiel poslať do obehu kópiu rodného listu s Tvojimi údajmi alebo osobne zájsť do kancelárie, ktorá Ťa "oslovila" a jednať priamo s jej zamestnancom... Ten údiv v tvári by určite stál za to... Ak nič iné, aspoň by si mal pekný výlet... z niektorých kútov SK je to na skok...
Oliwa Máš vôbec niekoho z predkov, kto sa reálne odsťahova/emigroval do USA? Čo na to slovenské príbuzenstvo? Alebo žiadne nemáš... alebo sa nechceš s nikým deliť...?
solfan toto vsetko sedi, predok je realny, pribuzenstvo tiez.
asi som mal polozit inak otazku, aby bola lahsie pochopitelna (aj ked si to neviem uplne realne predstavit). proste, ako sa postupuje v pripade, ze zomrie niekto v USA a predkovia su tazko dohladatelní a pod.
nerozuiem,
  zbaliť

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Napíšem ti to tak, aby si tomu porozumel:
A) Tvoju e-mailovu adresu si mohol "podvodník" zistiť celkom ľahko reverzným (spätným) prehľadávaním na r"znych fórach (a FB je na to ako zlatá baňa) a ako pozerám na odkaz na "zdroj" - je to nezabezpečená stránka (HTTP), teda ľahko napadnuteľná;
B) "Podvodník" vie jednoducho zmeniť hlavičku e-mailu tak, aby vyzerala ako originál;
C) Zaslaním neovereného rodného listu sa dostane k relevantnému zdroju tvojich údajov, môže ho aj použiť na iné podvody;
D) Vo všetkých prípadoch dedičstiev (i tých zahraničných) prípadných dedičov kontaktujú právnici, prípadne zastupiteľské orgány štátu/ambasády;
E) Ak si už tak "zblbnutý" - urob si výlet https://www.google.com/maps/place/Dr....3796916?hl=sk a uvidíš, ako si na tom. Stavím sa, že je to podraz.
F) I Nigerijské listy takto začínali, dokonca mali odkazy na renomované US, UK, FR, DE banky a potom sa ukázalo, že všetko sú to podvody.

Rob, ako myslíš. Ale až ťa pekne obabrú - NELEZ sem vyplakávať, že si sa nachytať nechal.

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (4)
mareko, kopretinka, afrikánka, Soňa K
Neužitočné (1)
3
6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
solfan preco mas problem pochopit pisanemu textu???
misoft TY máš problém to pochopiť, ako to chodí! NIKDE vo svete totiž dedičstvo po pozostalých nerealizuje nejaká súkromná genealogická spoločnosť. Oni na to ani právo nemajú. Oni len zbierajú (maximálne) genealogické záznamy (rodokmene) a ukladajú do databáz.
Takže v tomto prípade TY nechápeš, že pod hlavičkou tejto spoločnosti sa niekto chce dostať k TVOJIM osobným údajom! Ale som ti písal - rob, ako myslíš - ale potom sem viacej NELEZ.
solfan a pisem niekde, ze nieco niekam posielam??? hlavne ze ty si hned presvedceny, ze sa mi v ociach zaleskli dolare a chcem peniaze. a ze potom budem urcite niekoho obvinovat a liezt sem.

este raz: ak mas nieco k mojmu dotazu (a neriesit ze je to podvod), tak to sem prosim napis, inac sem nelez ty.
misoft Ty si to stále nepochopil - ale čo už, komu nie je zhora dané......
Veď len toto "Existuje v USA institucia, kde sa da prihlasit k dedicstvu, alebo aspon overit, ako to funguje?" tomu nasvedčuje. Tam sa to rieši cez právnikov. USA má 50 (slovom päťdesiat) štátov, každý má iné zákony. Takže nejaká "inštitúcia" neexistuje. A keď už ťa kontaktovali Rakušáci, nech uvedú toho, kto ich o to požiadal.
solfan Poprosim ta, nekomentuj uz v tejto debate (a mozno uz nekomentuj nikde nic...). Dakujem.
solfan Az teraz som si vsimol upresnenie pri tvojom nicku...
Uz rozumiem, kludne prispievaj, ty mozes
  zbaliť

sanavi je offline (nepripojený) sanavi

sanavi
Ahoj, poradu sledujem dlhšie, teraz som sa kvôli tvojej otázke zaregistrovala. Dúfam, že odpovedám do správneho poľa. Dedičstvo z USA naozaj existuje. asi pred 3 rokmi sme z USA dedili - konkrétne jeden z mojich rodičov. Od prvého listu po pripísaní penazí na účet prešli možno 2 roky. Chodilo veľa listov, stále od jednej a tej istej právničky. 35% daň, odmena, poplatok....? podľa mňa to percentuálne vyšlo aj viac. O tú sumu bolo krátene dedičstvo. Na slovensku v konkétnej veci dedilo omnoho viac ľudí - súrodenci, bratranci, sesternice, tety... všetci pozostalí. Nikdy nás nekontaktovala žiadna súkromná firma, nikto z Rakúska a nespomínam si, že by žiadali rodné listy. Možno áno - skutočne si nespomínam. Ešte dodám, že ten kto umrel skutočne bol rodinný príslušník, odišiel do USA, ale niektorí súrodenci si ho pamatali, že žil na Slovensku. Vieme o koho išlo.
6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
solfan Neviem ako zareagovat na moju povodnu otazku, tak to napisem aspon sem :-)
Vsetko nakoniec prebehlo, o ziadny podvod sa nejedna a
po 4,5 rokoch to vyzera, ze sa dedicstvo vysporiadalo.
Tak to len pre niekoho, pre koho to moze byt zaujimave :-)
Nandrolon Tak sa aspoň pochváľ, koľko si zdedil :-)
solfan straaasne moc, je zo ma rocild :-)
kazdopadne od zaciatku tejto diskusie o to neslo, skor o to, ze som sam prekvapeny, ze sa to takto riesilo a vyriesilo :-D
marjankaj Tak to nás veľmi teší. Neviem ako sme bez tejto informácie mohli päť rokov vydržať.
Nandrolon 5 rokov života zabitého! :-))))
solfan tak pozeram, ze kvalita na porada.sk zostala na povodnej urovni.
to nepochopis :-)
len som chcel napisat skusenost s takymto procesom. mozno sa to niekomu do buducna bude hodit.
pre ostatnych - kaslite na reakcie na nieco, co vam je jedno, nestracajte vas drahocenny cas. zavist je zla vlastnost :-D
  zbaliť

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Ako ta kontaktovali? Navstivil ta nejaky pravnik osobne,alebo ti poslal nejaky oficialny list na hlavickovom papieri?

hmmm...

Predpokladam, ze si dostal iba mail. Rozmyslal si o tom ko sa niekto z druheho konca zemegule dostal k tvojej mailovej adrese?


Takze si vygoogli "nigerijske podvody" .-)
napr https://www.google.at/search?q=%22ni...edicstvo+z+usa

Hlasovalo 3 pouzivatelov

Užitočné (2)
afrikánka, kopretinka
Komentár, nie odpoveď (1)
1
12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
kopretinka jááj furt sa niekto hamižný nájde
solfan napisal som, ze sa nejedna o podvod. a nigerjiske a ine dedicstva poznam. takze prosim, neriesme, ci to nei je podvod a pod.

zaujima ma realita, ako sa taketo veci riesia.
buchač solfan (Dnes 13:32)
zaujima ma realita, ako sa taketo veci riesia.
==================
Polož si základnú otázku.

Ako vôbec na Teba došli a ako Ťa dohľadali ?
Ak by si bol nejaký dedič, tak Ťa určite osloví nejaký právnik z oblasti dedičstva priamo z USA, ktorý sa na pozostalosti podieľa.

Ale šak Ti predsa nič a nik nebráni osloviť (hlavne ale vyhľadať) toho predka....či ?
----------------------------
Netvrdím ale, že je to podvod.
No ojedrb je to ale (ak by šlo o reálne dedenie) teda fest poriadny, tých 35 % je dosť málo.
Ale na druhej strane si je potrebné uvedomiť, že aké by boli vybavovačky v tej súkromnej límii.
jslancik ako teoreticky si to viem predstaviť, že to môže byť normálny biznis. spoločnosť má prístup k úmrtiam, kde nie sú dediči, a firma hľadá možných dedičov, ktorí by sa mohli prihlásiť. môžu ísť do rodokmeňa, hľadať nejakú súvislosť, ktorá by pomohla získať dedičstvo. Ktorá by obstála pred právnikmi. Je to win-win pre všetky zúčastnené strany, pretože dedičstvo by inak pripadlo štátu. Teoreticky je to možné. ale prakticky je to skôr nejaký podvod
solfan ja neviem, ale asi nepisem jasne.
neriesme ci je to podvod!

ako mam oslovit predka, ktory zomrel?
oslovil som urady v meste, kde dotycny zomrel, ale zatial bez reakcie.

a ono neviem, ci poznate rozne moznosti zostavit si family tree, ale tak na mna prisli.
prave Historikerkanzlei taketo veci robi. dostal som od nich relativne detailny rozrod (family tree) az do 19. storocia, ktory sedi.

ale ano, tiez sa snazim dohladat nejake oficialne cesty, ako kontaktovat zodpovedne osoby v USA, ci niekto nema realnu skusenost. takze hamizny ani niekto, kto na to naleti tiez nie som. zakladnych otazok som si polozil tiez dost

este raz, skuste iba ak mate k veci realneho procesu dedenia po predkoch z usa, pripadne radu, ktora je k veci :-)
buchač solfan (Dnes 13:55)
este raz, skuste iba ak mate k veci realneho procesu dedenia po predkoch z usa, pripadne radu, ktora je k veci :-)
===================
Otázky z úvodného textu,citujem :

"Ako postupovat v takomto pripade?
Nic viac zatial neviem. Existuje v USA institucia, kde sa da prihlasit k dedicstvu, alebo aspon overit, ako to funguje?"
-------------------------
Takže asi takto k otázkam.

Určite existuje nejaká inštitúcia...osobne nemám problém Ti to dopátrať.
Moja taxa je ale v takýchto prípadoch 250€ na hodinu.
Pošlem Ti číslo účtu, nakoľko aspoň nejakú zálohu by bolo potrebné položiť...
Berieš ?
lujza.j Ježiši...šak mu nekazte radost....lebo zachvilku sa tu objavi.....otrepane.....ze mu zavidime...ved nech dedí..a puno..puno
Oliwa Já neviem, s ľuďmi je ťažko... Jeden zdedí a radšej daruje notárovi , aby nemal vybavovačky, druhý ešte nič nezdedil a ide vypisovať na ambasády...
misoft Lui... alebo bude písať, že bol oklamaný.....
Pretože toto v jeho prípade je jasný odrb - hlavičku e-mailu šikovný podvodník napodobní veľmi ľahko.
Oliwa Reálne sa to rieši tak, že ak bol predok občan USA, tak sa uplatňuje právo krajiny, ktorej občanom bol, v tomto prípade anglosaské... A pozostalých kontaktuje notár, súd alebo iný justičný orgán a nie rakúska firma...
solfan rakuska firma nas nekontaktovala s tym, ze nam chce dat nejake dediccstvo, len ze sa nejake dedicstvo riesi a ze oni boli poziadani na dohladanie pribuzensva a ze chcu potvrdenie, ze suhlasim s ich odmenou (preto maju na strankach vyjadrenie z rauskych sudoch o prave na ich odmenu) aby boli kryti.
kludne sa z toho moze vyvrbit cokolvek a kym si nebudem isty, nemam potrebu nikde nic posielat.

hlavne ze tu su si vsetci istí, ze som blbec a zeniem sa za peniazmi :-D
afrikánka A zo Slovenskej republiky si jediný dedič, alebo vás je viac?
  zbaliť

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
EDIT: moja chyba, ocakaval som istu davku inteligencie od ludi, ktori travia cas na porada.sk

Este raz: neriesme podvody, toto podvod nie je. Zomrely predok je realny, dedicstvo tiez.

Z x prispevkov je jediny, ktory bol k veci
.
Naposledy upravil solfan : Dnes at 15:11
buchač (Dnes 14:03) solfan (Dnes 13:55)
este raz, skuste iba ak mate k veci realneho procesu dedenia po predkoch z usa, pripadne radu, ktora je k veci :-)
===================
Určite existuje nejaká inštitúcia...osobne nemám problém Ti to dopátrať.
Moja taxa je ale v takýchto prípadoch 250€ na hodinu.
Pošlem Ti číslo účtu, nakoľko aspoň nejakú zálohu by bolo potrebné položiť...
Berieš ?
--------------------------
EDIT :

1. Niekto rieši podvod a niekto nie. Radšej byť pesimistický v určitých ohľadoch, ktoré v konečnom dôsledku skončia optimisticky (moja skúsenosť, ktorá sa vyplatila x-krát).
2. Nie je to naša chyba, že Ty niečo očakávaš od ľudí, ktorí radia ZADARMO. My zasa očakávame určitú inteligenciu od ľudí, ktorí sa na niečo pýtajú a ver, že sa nie raz pýtajú na poriadne Ludolfove čísla (3,14čoviny).
3. Z x príspevkov je jediný ten, ktorý len Tebe vyhovuje...ostatné sú k veci.

P.S.:
ZADARMO ani kura nehrabe.

Hlasovalo 3 pouzivatelov

Užitočné (1)
afrikánka
Neužitočné (1)
Nevhodné (1)
-1
9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
afrikánka buchač... nenabiehaš náhodou aj ty na niečo podobné, ako Nigérijské listy???
solfan Ja od zalozenia tejto otazky snad snivam
Preco kazdemu tak nezistne zalezi na tom, aby som sa nestal obetou podvodu? Ale nikto neporadi k veci... (pre pripomenutie: Zaujima ma, ako realne funguje dedenie z USA, nie nejake domnienky, a teda ci to uz niekto niekedy riesil).
Mal som mylny predpoklad, ze je to tu free diskusia (priznavam, necital som detaily pouzivania tohto serveru), a ze kto chce poradi.
Ak tu miestnym pripadam za blba, nechapem preco na mna minaju svoj drahocenny cas, a este v pracovnom case
afrikánka Všetkým nepripadáš za blba, len jednoducho na Porade nie je práve človek, ktorý by bol niekedy riešil dedenie z USA, skús pohľadať inde. Nemusíš sa rozčuľovať, ľudia ťa tu iba upozorňujú na možnosť podvodu.
Oliwa Sorry, ale asi nie sme tí správni dedičia, akých hľadáš...
Obrátiť sa môžeš na:
- ambasádu USA v Bratislave
- ministerstvo zahraničných vecí SR
- právnika zaoberajúceho sa medzinárodným právom
Tvoje sny/ani dedičstvo Ti nikto neberie... Howgh!
https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konz...edicska_agenda
Good luck!
solfan Ja sa nerozculujem, len som prekvapeny a uz sa iba bavim
A ten ppdvod - to bolo samozrejme prve co som riesil a co ma napadlo (par nigerijskych dedicstiev som uz dostal... ).
Toto jednoducho na podvod nevyzera a preto patram dalej a zistujem.
Dedicov je nas samozrejme viac, vsetci sa snazime co to zistit z roznych zdrojov pred tym, ako sa k niecomu upiseme a pod.
afrikánka Tak veľa šťastia....a dedičstvo všetci v zdraví užite.
solfan Dakujem za link.
Nemam sny, ani dedicstvo, tak poprosim, zdzme sa takychto detinskych prispevkov
Co mam je rodinny strom, kde som sa dozvedel o svojich predkoch cca 150 rokov dozadu a teraz sa pre zaujimavost snazim zistit ako to moze fungovat/funguje.
Akobsa pise na strankach ministerstva, tak su ochotni hladat na moje naklady. A presne takto mi to pripada v nasom pripade...niekto patra na nase naklady.
Ako to tu uz niekto vyssie pisal, moze to byt pre nich biznis...
buchač solfan (Včera 22:03)
Akobsa pise na strankach ministerstva, tak su ochotni hladat na moje naklady. A presne takto mi to pripada v nasom pripade...niekto patra na nase naklady.
Ako to tu uz niekto vyssie pisal, moze to byt pre nich biznis...
=====================
TY SI TEDA TOTÁLNE NEPEVNÝ !!!

Neverím, že také niečo môže normálny jedinec pri zdravom a triezvom rozume napísať.

Kuwa...šak ak jeden zdedí majetok na Slovensku, tak ho notár teda solídne ošklbe.

Ale ako tak čítam, tak Ty by si chcel, aby niekto pátral na svoje náklady a dedičstvo položil jak zlaté teľa k nohám...a to dokonca z Yú Es Ej...
solfan Co znamena ze som nepevny?
Ja nechcem nic...teda na zaciatku som sa chcel dopatrat ako to funguje. Teraz uz nechcem nic...tu na porada.sk
  zbaliť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.