Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi...idla-potrebnym

a status dotyčného pána z FB zo včera
"Dnes rano ma zobudil telefon že higiena komarno.Že nemam opravnenie davat ludom jedlo povolenie neni su tam stoličky ani stoly,rukavice a či ludia mamu zdravotne karty atd..Jedlo nemože byt staršie ako 3 hodiny
AMEN !
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

BXLmiami
Neviem prečo sa nechám vždy naštvať-Sme opolatkoch a zamknuté aby ich nik neopravil.Píšu a zase si nezistia skutočnosti.Po ord.hodinách to nebude poplatok ale úhrada za zdrav.starostlivosť.Vrr
sme.sk = Pi, Jano! = Piano.... a niektoré tieto oné... už začínajú abstinovať - odchádzajú od Jana, z Piana....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rehliť sa, alebo plakať (od rehotu)?
https://www.cas.sk/clanok/509660/spa...vrch-az-teraz/
A asi fakt platí: Aká matka, taká Katka (v tomto prípade aká Beáta, taká Beáta)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tak povedz, ako je to na tom východe )

je to normálne ?
mladšia dcéra odpovedala svojsky. „Je, na východe je
Naposledy upravil bjuty smis : 11.02.17 at 09:40
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A jak inak - je to normálne.... ale právne nesprávne....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
BXLmiami
Nechcem,ten chlap sa živí písaním o tejto problematike ale nevie o nej nič.Vzala by som mu plat.
este je tu moznost, ze sa tak deje naschval a na objednavku
Redaktor má svojho šéfa, ale čo je ešte dôležitejšie - vedúceho vydania. Cez neho prechádzajú všetky články určené na vydanie v danom dni. Kontroluje obsah každého článku a určuje, ktorý článok sa pustí von.
Môže si dovoliť každý článok i skrátiť, niekedy takto vypadnú celé dôležité odseky, nielen jednotlivé vety kvôli nedostatku miesta.

Žalostná situácia nastala po 89, kedy novinári boli postavení zo dňa na deň pred novú odbornú terminológiu a pojmy hlavne v ekonomike. Školy na to nereagovali, trvalo dobrých pár rokov, kedy Penta vzala iniciatívu do svojich rúk, a začala vzdelávať "grátis" dva ročníky na Katedre žurnalistiky UK. Bolo to uvedené na ich stránke a mohlo ísť o roky asi po r. 2006 a neskôr.
Dôvod výuky - novinári na TB nedokázali kvalifikovane podávať otázky pre odbornú neznalosť.
Ako sa hovorí, nič na svete nie je zadarmo, tak verím, že aj táto výučba splnila svoj účel. Stačí si vypočítať, koľkých ľudí si na škole priamo pod očami vedenia Katedry iba za tie dva roky stačili vychovať.
Inak pochybujem, že by boli iba novinári zodpovední za stav v zdravotníctve. Že aj, to pripúšťam.
Však Penta = ...
Dnes Nadácia Penta stále spolupracuje s Katedrou najmä s technickým vybavením pre výuku.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ćeský pohľad
Stát chystá velké srovnání potravin, chce stejnou kvalitu jako v Německu
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-...910_domaci_san
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
taiko, nereagovala som na pár tvojich príspevkov, nechcem priamo napísať, že si mimo reality dnešných dní Slovenska, tak to iba upravím na trochu miernejšie, že zdá sa mi, že si trochu mimo reality.
Dosť sa ma dotklo, a ešte stále mi to prichádza na um, že nedokážeš rozlíšiť medzi zbavením sa nepotrebnej veci a darovaním. Asi fakt nevieš, že sú niektorí ľudia tak veľmi chudobní a bezradní, že si nevedia prísť ani pre tie "darované" veci, ani nemajú koho vo svojom okolí osloviť, jedno z akého dôvodu. Buď nikoho nemajú, alebo každý už od nich z nejakej príčiny bočí. To netreba riešiť.
Pár profesií má šťastie, že môžu nájsť uplatnenie po celom svete, a IT budú žiadaní ešte veľmi dlho. V rodine máme troch, nik z nich tu nie, patríš k nim, tak si to užívaj v najväčšej spokojnosti. Aj na lodiach boli, na kapitánskom mostíku, a rôzne. Kolega z práce nevidel biele denné svetlo pol roka, ale si išiel zarobiť na kapitál. Vydreté peniaze, rozbehol sa.

S tou pokorou to nepreháňaj, koľko generácií ešte bude skláňať chrbát pred "vrchnosťou"?
Keď prišlo náhle z masívnemu zdražovaniu cien potravín na SK po 89 pri vysokej nezamestnanosti, na farách sa prehýbali stoly pod jedlom. Viem, videla som, zažila som, nielen stoly, ale aj prístup ku svojim ovečkám. Hlavne aby mali hlasy. A nielen tam.

Keby si bol žurnalista, tak zaradíš ten "veľavravný" text aj s otázkami do bulváru. Tendenčný.

Toto by bolo treba riešiť, do neba volajúcu skutočnosť, a to nejde iba o túto vec, ale je to čerstvé, tak posúvam. A nejde iba o Slovensko, samozrejme.
http://www.teraz.sk/ekonomika/minuly...58-clanok.html
Vlani bolo v daňových rajoch historicky najviac slovenských firiem
TASR, dnes 10:52
Jednotkou v daňových rajoch medzi Slovákmi je stále Holandsko.
1. hmmm a ja som myslel, ze sa bavime o pani a o hodnoteni jej hodnotenia a nie o mne.
2. Nerozumiem vete " S tou pokorou to nepreháňaj, koľko generácií ešte bude skláňať chrbát pred "vrchnosťou"? "
3. Ako suvisi s celou diskusiou, ze Holandsko je danovym rajom ?
4. Mna jemne vyrusuje, ze uz aj Ty reagujes na pisatela a nie na to co pisatel pise.
1. nemám dôvod s tebou "bojovať", ja prikladám svoj názor na článok autorky
2. no tak, dúfam, že je to každému jasné, stačí sa pozrieť aj na dnešnú situáciu
3. podľa mňa sa logicky podpisuje pod stav prosperity každého štátu neodvádzanie daní vo vlastnom štáte, ale v daňovom raji, pretože príjmy obyvateľstva sú zdaňované, ale neostávajú v štáte. Citujem z perexu pod titulkom "Jednotkou v daňových rajoch medzi Slovákmi je stále Holandsko." Otvor si ešte raz pre istotu celý článok, že v tej krajine teraz pôsobíš, nemá to s tebou žiadnu spojitosť, teda v prípade, ak u nich nejakým spôsobom nefiguruješ, ale to sa ťa tu nikto predsa nepýta.
4. nemusíš mať obavy, určite nereagujem na teba, snažím sa byť iba objektívna
.
Po mne názor lapidárnejšie podal buchač, úplne s jeho názorom súhlasím na danú autorku aj obsah článku.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Preco by u nich nemal figurovat?
Je to ako pracovat v supermarkete s najlacnejsimi rozkami a chodit ich kupovat do vzdialeneho mesta, kde su najdrahsie.
Ak ma aj nejaku firmu registrovanu u nas, urcite si bude vsetok zisk exportovat do svojej firmy v NL. Dnes je to moderne.
Len potom moralne pravo kritizovat cokolvek co ide z verejnych zdrojov je na bode mrazu...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Preco by u nich nemal figurovat?
Je to ako pracovat v supermarkete s najlacnejsimi rozkami a chodit ich kupovat do vzdialeneho mesta, kde su najdrahsie.
Ak ma aj nejaku firmu registrovanu u nas, urcite si bude vsetok zisk exportovat do svojej firmy v NL. Dnes je to moderne.
Len potom moralne pravo kritizovat cokolvek co ide z verejnych zdrojov je na bode mrazu...
Akurát si mi pripomenul niečo, čo som videl v jednom hypermarkete jedného reťazca....
Banány voľné - cena padla ,a 0,89€ (samozrejme, že banány už boli na hranici, kedy je potrebné ich skonzumovať). A vidím.... dvaja chlapíci, veľké vozíky a tie vrchovato naložené tými banánmi. V každom bolo cca 50kg banánov.
Tak som ich sledoval.... "nákup" šupli do dodávky z vedľajšieho okresu a odfrčali.
Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to! Zisk 35€ len pri jednom nákupe.... A stačí mu sa otočiť 3x za týždeň - a hneď má čistých 105€ (do vrecka, bez DPH, bez odvedenia dane, bez odvodov).
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misoft
Nandrolon
Preco by u nich nemal figurovat?
Je to ako pracovat v supermarkete s najlacnejsimi rozkami a chodit ich kupovat do vzdialeneho mesta, kde su najdrahsie.
Ak ma aj nejaku firmu registrovanu u nas, urcite si bude vsetok zisk exportovat do svojej firmy v NL. Dnes je to moderne.
Len potom moralne pravo kritizovat cokolvek co ide z verejnych zdrojov je na bode mrazu...
Akurát si mi pripomenul niečo, čo som videl v jednom hypermarkete jedného reťazca....
Banány voľné - cena padla ,a 0,89€ (samozrejme, že banány už boli na hranici, kedy je potrebné ich skonzumovať). A vidím.... dvaja chlapíci, veľké vozíky a tie vrchovato naložené tými banánmi. V každom bolo cca 50kg banánov.
Tak som ich sledoval.... "nákup" šupli do dodávky z vedľajšieho okresu a odfrčali.
Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to! Zisk 35€ len pri jednom nákupe.... A stačí mu sa otočiť 3x za týždeň - a hneď má čistých 105€ (do vrecka, bez DPH, bez odvedenia dane, bez odvodov).
ako vieš, že bez DPH, bez odvedenia dane? Malé obchody to bežne tak robia, že nakúpia v reťazci a predávajú oficiálne u seba. Cez registračku. Účtovala som presne také malé obchody a presne takto to robili. Otočil 3x otočia takto celý meisac (ak budú také akcie) a budú mať zarobené na minimálne odvody. Čo keby sa na to skúsil pozrieť takto?
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to!
To nie je dedukcia, to je fakt.
Nejedná sa o banány...tie idú veľmi rýchlo s kvalitou dole.
Iné sa takto kupuje a následne predáva.
Vidím a môžem porovnávať (a aj to robím) obchody v meste a na chalupe.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

https://www.cas.sk/clanok/510093/mar...astve-kazdeho/ Všemocně úrady.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
Dáša_
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi...idla-potrebnym

a status dotyčného pána z FB zo včera
"Dnes rano ma zobudil telefon že higiena komarno.Že nemam opravnenie davat ludom jedlo povolenie neni su tam stoličky ani stoly,rukavice a či ludia mamu zdravotne karty atd..Jedlo nemože byt staršie ako 3 hodiny
AMEN !
AMEN !
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_

ako vieš, že bez DPH, bez odvedenia dane? Malé obchody to bežne tak robia, že nakúpia v reťazci a predávajú oficiálne u seba. Cez registračku. Účtovala som presne také malé obchody a presne takto to robili. Otočil 3x otočia takto celý meisac (ak budú také akcie) a budú mať zarobené na minimálne odvody. Čo keby sa na to skúsil pozrieť takto?
Možno.... lenže! Nie je to podvod? Nie je to klamanie zákazníka? Sú však "obchodníci", ktorí to takto často "praktizujú".
A nie len s ovocím, ale i s iným sortimentom. Boli doby, keď múka bola za 0,30€ - kupovali ju na stovky kíl. A keďže reťazce chceli tomu zamedziť (ale i tak sa to nepodarilo), obmedzili 10kg na nákup. A tak sa otočili, alebo rozdelili nákup nákup. na 10x. A na dedine potom s "čistým" svedomím ju predávali za 0,80€ - na každom kile zarobili 0,50€!!! I keď mali RP - vždy to vedeli obísť. A to bol ich čistý zisk - bez DPH, odvodov, daní!
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misoft
Dáša_

ako vieš, že bez DPH, bez odvedenia dane? Malé obchody to bežne tak robia, že nakúpia v reťazci a predávajú oficiálne u seba. Cez registračku. Účtovala som presne také malé obchody a presne takto to robili. Otočil 3x otočia takto celý meisac (ak budú také akcie) a budú mať zarobené na minimálne odvody. Čo keby sa na to skúsil pozrieť takto?
Možno.... lenže! Nie je to podvod? Nie je to klamanie zákazníka? Sú však "obchodníci", ktorí to takto často "praktizujú".
A nie len s ovocím, ale i s iným sortimentom. Boli doby, keď múka bola za 0,30€ - kupovali ju na stovky kíl. A keďže reťazce chceli tomu zamedziť (ale i tak sa to nepodarilo), obmedzili 10kg na nákup. A tak sa otočili, alebo rozdelili nákup nákup. na 10x. A na dedine potom s "čistým" svedomím ju predávali za 0,80€ - na každom kile zarobili 0,50€!!! I keď mali RP - vždy to vedeli obísť. A to bol ich čistý zisk - bez DPH, odvodov, daní!
a prečo by mal byť podvod, že lacnejšie nakúpia a drahšie predajú. Či je predpísané, že môžu pridať iba 10 centov na kilo? Skús si spočítať, koľko tej múky by museli predať, aby zarobili 100€. A porovnaj si to s počtom obyvateľov na tej ktorej dedine. A reťazcom je nakoniec jedno, komu to predajú. Dokonca, keď im to kúpi jeden zákazník, tak nemusia obslúžiť 20 drobných...A sú fakt dediny, kde sú radi, že im niekto prinesie to základne blízko. Nie od všade chodí autobus denne, nie všetci majú autá. A nakoniec, pre kilo cukru, soli, múky a liter oleja sa im ani neoplatí isť do mesta. Lebo okrem iného by minuli oveľa viac.... Nie každý tam chodí denne.

No jasne, že sa to dá obísť. Ale to sa dá všetko. A oveľa viac by nás mali trápiť tie miliardy, čo sa kade tade šustrujú. A nie tieto drobnosti. Bolo by fajn, keby všetci všetko priznávali. Ale zober si, že tí najvyšší nemusia napríklad platiť odvody z divident, lebo si to ošetria (jak sa hovorí, podnikajme na kaliho) alebo naopak Sorry jako!!! To vás nemusí trápiť.... vydajú sa dlhopisy za kurunu, lebo v zákone je napísane, že sa suma dlhopisu pre daňové účely zaokrúhľuje. A je jasné, že 1 koruna sa zaokúhli na 0.....
4 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Ale zober si, že tí najvyšší nemusia napríklad platiť odvody z divident, lebo si to ošetria (jak sa hovorí, podnikajme na kaliho) alebo naopak Sorry jako!!! To vás nemusí trápiť.... vydajú sa dlhopisy za kurunu, lebo v zákone je napísane, že sa suma dlhopisu pre daňové účely zaokrúhľuje. A je jasné, že 1 koruna sa zaokúhli na 0.....
Tvorcovia ???
Ošetrení ?
Slušní ?
Bez chyby ?
Čistí jak ľalie ?

Podajte mi vedierko...chce se mi zvracet.
magor.png  
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Sranda, ja by som povedala, že Sorry jako sa skôr chodí radiť ku Kažimírovi s Ficom. A že by Kali počúval Jozefove rady mi príde úsmevné. Lebo porovnávať 200€ zo zvýšenej materskej so 400 milionmi na pôžičkách a dalšími milionmi z DPH je fakt trochu odveci

Nuž ale keď myslíš
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
...
Nuž ale keď myslíš
Ja "nemyslím", mne je "jedno"...nezmením, nedráždim sa.
...a ani nepitvám, ono by sa to určite niekomu nepáčilo.

"Sorry" = Sulík ? Ešte som totiž nezaregistroval nikde hentú prezývku.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mne na tom prekáža práve to, že najchudobnejšia vrstva je ošklbávaná ako zhora, tak zdola. Taký malý paradox tejto doby. :-)
Tiež máme v okolí malý obchodík, bola som svedkom ako v našom najbližšom reťazci nakupuje v zľave mliečne výrobky. Nejde o večierku, tak nechápem, prečo predávajú tovar v okolí najdrahšie.
Účtovník nie je schopný z dokladov vidieť a postrehnúť ostatné ťahy účtovaného obchodu. Predsa sa majiteľ nebude chváliť roztrhanými objednávkami a faktúrami na konci mesiaca od svojich dodávateľov.
Pevné ceny platia iba pri knihách. Tam sa nedá lavírovať vôbec s ničím. Jedine dávať dobrovoľne zľavu na tovar, ale nikdy nie zvýšiť ceny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať