Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
taiko
pavol54
čítal si to celé? vysvetlil som prečo sa dováža. CENA, CENA a ešte raz CENA Kúpna sila rozhoduje že aké sa kupujú. Nové slovenské môžu byť najskôr koncom mája skôr začiatkom júna. pričom tieto sú raz tak drahé Ešte raz o tom čo sa bude predávať rozhoduje nákupca v danej sieti NIE PESTOVATEĽ (ten si ju môže strčiť za klobúk tak ako si minulý týždeň strčil pestovateľ kapustu)
tie zemiaky beriem. Len stale nerozumiem, preco mame v sezone mrkvy v obchodoch NL mrkvu miesto SK mrkvy. Holandania vedia lacnejsie dopestovat, ci doviezt ?
Jasné že vedia lacnejšie dopestovať. Pestujú naozaj vo veľkom a naviac, používajú výkonnú mechanizáciu.
No a s tým dovozom je to už iné. Tam to nieje pravidlom, ale skôr zhodou okolností na trhu.
čo sa vyjadruješ k tomu čomu nerozumieš
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmmmm.... moja fazuľka je len 4 dni živnostníčka a už jej prišli listy:
Register obchodu a živností
Slovenský register firiem a živnostníkov s.r.o
teda firmy - šmejdi, ktorí si zoberú záznamy z oficiálnych stránok a potom otravujú a pýtajú za "registrácie" - ani jedna z nich nezastupuje OR SR a ani ZR SR.
Takže poradím fazuľke - do koša hodiť.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A tiež ma otravoval sused . Zapol NB a....... Skype nejde, Chrome nejde, Firefox nejde......
Tak reku, aby som sa na to pozrel (on vie akurát Chrome spustiť, Skype spustiť, max. e-mailovú schránku otvoriť.
Tak som to "prelustroval" - pýtam sa, čo sa dialo predtým. Vraj bola nejaká aktualizácia.
Pozerám podrobne - Comodo niečo aktualizovalo a zablokovalo Chrome, Firefox akpo škodlivé programy, pri Skype vyhodilo jednu knižnicu (ktorú Skype potrebuje) ako nebezpečnú.....
Poletel (šmejd) Comodo z NB a prehliadače ožili. Skype som musel preinštalovať a aj ten ožil.
Doplnenie: predtým, než poletel - skúsil som v ňom nastaviť výnimky, ignore.... a znova tieto procesy zablokoval.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dušan, mne tiež vyhadzuje cez Mozilu prístup do Draka ako podvodnu stránku, dcéra má Chrome, skúšala som u nej, to isté. Len cez IE som sa tam dostala...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pretože FF i Chrome už preferujú protokol https! Čiže zabezpečené pripojenie. DRAK je na nezabezpečenej stránke Porada (protokol http).
Mňa pri prihlasovaní do Porady FF upozorní, že stránka nie je zabezpečená a môže byť škodlivá. DRAK okrem iného istotne obsahuje i nejaké odkazy na zákony, dokumenty a pod. a toto vyhodnocuje ako nebezpečenstvo.
Pokiaľ Richard prejde na zabezpečený protokol https - tak i toto odpadne. Inak bude stále vyskakovať.
Ale to už musí Richard nastaviť šifrovanie SSL, získať certifikát Let´s Encrypt odtiaľ...https://letsencrypt.org/
Naposledy upravil misoft : 20.03.17 at 18:49
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Hmmmmmm.... moja fazuľka je len 4 dni živnostníčka a už jej prišli listy:
Register obchodu a živností
Slovenský register firiem a živnostníkov s.r.o
teda firmy - šmejdi, ktorí si zoberú záznamy z oficiálnych stránok a potom otravujú a pýtajú za "registrácie" - ani jedna z nich nezastupuje OR SR a ani ZR SR.
Takže poradím fazuľke - do koša hodiť.
to nech si nevšíma a hrá mŕtveho chrobáka, mňa dokonca otravujú aj telefonicky moja odpoveď je "Všetko si nájdete v obchodnom registri iné informácie neposkytujem"
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pali - vďaka za podporu.... budem jej to tlmočiť.... inak o týchto šmejdoch viem.....i v telke o nich dávali.... peniaze berú, ho*no dodajú.....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
kopretinka
taiko
Nandrolon
taiko
Nandrolon
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
ano a bitka a fackanie u nich schopnost empatie este zvysi
Ak raz napadne takýto exot namiesto plameniaka tvojho syna, potom nech ich hladká...
Tam, kde všetko UŽ ZLYHALO musí nastúpiť represia a fyzické tresty.
1. Kde som pisal o hladkani ?
2. Ako vies, co vsetko uz bolo aplikovane a co zlyhalo ? Ty tych chlapcov poznas ? Ako vies ze neboli agresivni, lebo sa sami stali obetou agresora, ktory ich bil a fackal ?
Treba sa mat na pozore pred jednoduchostou a akou su vyslovovane jednoduche zavery
biť a fackať a zavreť do basy treba ich rodičov,tí chalani majú 5-8rokov,robia iba to,čo vidia doma,prípadne sa deje im samotným....

nandrolon,aké fyzické tresty a represie chceš aplikovať na 5ročné decko?
Zmastiť ako hada
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zadupať ako švába...
Rozpučiť ako voš.......
No chytro.... ďalšie nápady sem......
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jar je tu......
Mimochodom.... náš expert, kecálek, hrdina, neohrozený, šikovný chmaták... a čo ja viem, čo ešte..... jar88 má teda sviatok
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Zadupať ako švába...
Rozpučiť ako voš.......
No chytro.... ďalšie nápady sem......
5 ročné decko nie je schopné chápať svoje činy najmä ak to vidí v televízii ako normu. Otázka 1 ako sa dostali bez doprovodu dospelých č.2 čo robili iní dospelí keď videli čo robia? č3 čo robili ich zákonní zástupcovia.
To máš ako keď niekoho pohryzie pes veľmi rýchlo sa nájde osoba zodpovedná za jeho skutky podobne ani deti ako napr.pes nie sú právne zodpovedné za svoje skutky ale ich zákonní opatrovníci.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
treba použiť metódu vciťovania - teda napodobniť decku, ako sa asi cítilo to zviera. ak nepochopí slovne, tak ručne stručne, a ver tomu, že 5r decko JE schopné takéto niečo pochopiť pokiaľ nie je dement
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pre DRAKov.... keďže Porada je na http protokole, Google, prehliadače, antivírusy budú DRAKa vyhodnocovať ako hrozbu.
Stačí však pridať výnimku do antivírusu (mám Avast - takže sa to bude vzťahovať na neho, ostatní si musíte nájsť vo svojich) - nastaviť Netestovať dôveryhodné stránky .... a hľa .... funguje to....

Edit: - pokiaľ v klasickej Porade kliknete na DRAK - presmeruje vás to na www://drak.porada.sk - čo je nesprávna URL adresa.
Toto je tá správna www://porada.sk/drak/
Naposledy upravil misoft : 21.03.17 at 11:48 Dôvod: Preklep pri zadaní URL adresy
Snímok 001 2017,03,20 21_03.jpg  
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
treba použiť metódu vciťovania - teda napodobniť decku, ako sa asi cítilo to zviera. ak nepochopí slovne, tak ručne stručne, a ver tomu, že 5r decko JE schopné takéto niečo pochopiť pokiaľ nie je dement
Pán dochtor chcem sa spýtať prečo sú naše deti dementné keď sme obaja, ja aj moja sestra zdraví?
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
Rozmýšľam, prečo nemajú aj kapustové hlavy nálepky ako avokáda, aj naše niektoré jablká, banány a pod. Hneď by bolo zákazníkovi v obchodoch jasnejšie. A aj by im to svedčalo.
Prečo kapustu nálepkou nepovýšiť do vyššej ligy? Viem si ju predstaviť aj v sieťke, dobre by sa niesla. Halierové záležitosti. Pôjdem proti sebe, ale ja som si vždy myslela, že je slovenská. Jeden myslel, nedomyslel ... Veď nemusí mať zasa každá nálepku, stačí aby bolo pár viditeľných.
Ako teda naučiť Slovákov, aby dávali prednosť slov. tovaru? Česi majú svoje kampane a nikto ich nekritizuje.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nechcem priamo napísať, že zo psychologického hľadiska, ale že dokázali tak brutálne zlikvidovať práve plameniaka, je dosť výpovedné.
Známe zaužívané, "dokopem ho ako divú sviňu", neviem, ako by to nakoniec síce dopadlo, ale zrejme by zniesla podstatne viac. Ale krehkého exotického vtáka s farbou nehy, je na zamyslenie.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
treba použiť metódu vciťovania - teda napodobniť decku, ako sa asi cítilo to zviera. ak nepochopí slovne, tak ručne stručne, a ver tomu, že 5r decko JE schopné takéto niečo pochopiť pokiaľ nie je dement
V päťdesiatych rokoch žiaci na 1. st. dostávali na hodinách s trstenicou po rukách, exemplárne prípady na holý zadok za katedrou. Viete si to predstaviť dnes? Nebola témou dňa.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
bettylou
treba použiť metódu vciťovania - teda napodobniť decku, ako sa asi cítilo to zviera. ak nepochopí slovne, tak ručne stručne, a ver tomu, že 5r decko JE schopné takéto niečo pochopiť pokiaľ nie je dement
V päťdesiatych rokoch žiaci na 1. st. dostávali na hodinách s trstenicou po rukách, exemplárne prípady na holý zadok za katedrou. Viete si to predstaviť dnes? Nebola témou dňa.
Ešte aj v šesdesiatych....ukazovátkom po dlani, alebo po prstoch spolu tzv. cibuľka, facky až bolo líce červené, aj pravítkom bolelo, za vlasy sa ťahalo, aj sa kľačalo v kúte...Ale po holom zadku, to nepamätám.
Nooo, niečo z toho sa sem tam ušlo aj mne ...možno som vyskúšala aj všetko, z tejto výchovnej ponuky
Ale samé jednotky boli vždy
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
korela
Rozmýšľam, prečo nemajú aj kapustové hlavy nálepky ako avokáda, aj naše niektoré jablká, banány a pod. Hneď by bolo zákazníkovi v obchodoch jasnejšie. A aj by im to svedčalo.
Prečo kapustu nálepkou nepovýšiť do vyššej ligy? Viem si ju predstaviť aj v sieťke, dobre by sa niesla. Halierové záležitosti. Pôjdem proti sebe, ale ja som si vždy myslela, že je slovenská. Jeden myslel, nedomyslel ... Veď nemusí mať zasa každá nálepku, stačí aby bolo pár viditeľných.
Ako teda naučiť Slovákov, aby dávali prednosť slov. tovaru? Česi majú svoje kampane a nikto ich nekritizuje.
Ako naučiť? Ak má tento proces hodnotu pre tento rok 1,3 mld Eur ťažko radiť na internete nezištne. To nie je o nálepke, ale o počiatočných nákladoch na jej výrobu
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
taiko
Nandrolon
taiko
Nandrolon
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
ano a bitka a fackanie u nich schopnost empatie este zvysi
Ak raz napadne takýto exot namiesto plameniaka tvojho syna, potom nech ich hladká...
Tam, kde všetko UŽ ZLYHALO musí nastúpiť represia a fyzické tresty.
1. Kde som pisal o hladkani ?
2. Ako vies, co vsetko uz bolo aplikovane a co zlyhalo ? Ty tych chlapcov poznas ? Ako vies ze neboli agresivni, lebo sa sami stali obetou agresora, ktory ich bil a fackal ?
Treba sa mat na pozore pred jednoduchostou a akou su vyslovovane jednoduche zavery
biť a fackať a zavreť do basy treba ich rodičov,tí chalani majú 5-8rokov,robia iba to,čo vidia doma,prípadne sa deje im samotným....

nandrolon,aké fyzické tresty a represie chceš aplikovať na 5ročné decko?
presne to som mal na mysli, chyby deti su vzdy chybami rodicov
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať