Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bettylou
taiko
Nepacilo.
Dojal ma dnes otec. Privyraba si k dochodku v stavebnej firme. Odhliadnuc od toho ze su z neho robia srandu, ze uz by mal len doma sediet a nie zarabat peniaze, zarmutila ma jedna vec.
Robia tam 30-38 chlapi odborne roboty. Nechaju sa vyplacat 50/50 do_ruky/na_ucet. Nejake miliony tam nezarobia, ale zase zacinaju o 07:30 a koncia o 15:00. Nemaju auta, odmietli platit za dovezenu stravu 3,60, lebo je to vraj drahe. Stravne listky minu na zaciatku mesiaca na nakupy. Domov chodia peso, lebo vraj autobus je drahy.
Onehdaj bolo potrebne robit nadcasy (platene) kvoli zakazke, tak ich otec prehovaral, ze reku nech sa prihlasia, ze si zarobia. Oni ze " nie sme ch...i, aby sme viac robili " ?!?!?!?
Podobne im otec vravi, ze im zozenie nejake fusky po robote, ci po weekendoch, reku zase aby si zarobili a neskucali, ze nemaju peniaze. Oni ze "ani bohovi, co som k..t, aby som robil v sobotu ? " ?!?!?!
Jedia suche salamy, nemaju auta, chodia domov peso vo firemnych monterkach, ale ked maju moznost zarobit, tak to nie. Sedia doma a volny cas venuju stavkovaniu v Nike. Nerozumiem tomu. Kde sa stala chyba a ako je mozne, ze niekto nechape, za nato aby sa mal lepsie musi nieco robit, ze bez prace a obety nie su kolace.
Pracovat to nie, ale skucat a nadavat na vsetkych a vsetko okolo seba im ide naramne.
Dufam, ze si zase nieco neidealizujem, ked si myslim, ze bez prace nie su kolace.
To nie je chyba, pretože život nie je len o zarábaní a o peniazoch, ale to mamonári nepochopia. A tých je bohužiaľ na svete veľa a myslia si, že robota a peniaze sú recept na šťastie. Tak to ale neffunguje, hoci sa to tak niekomu zdá.
To mas pravdu. Mamon Ta stastnou neurobi.
To co pises ale plati len vtedy ked clovek neskuci kazdy den ako je mu zle, ako ten sviniar podnikatel zaraba a on nema nic. Plati to vtedy ked sa clovek o mamon nepokusa vyhrou v Nike, miesto prace, obety a snahy atd atd
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
potesilo, super bomba spica
https://spectator.sme.sk/c/20502329/...ratislava.html
len dufam, ze pozemok neziskaju " nasi ludia ", kedze Kalinak za jedine kriterium povazuje cenu.
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Začnete sa vracať domov? O slov. SV sa hovorilo a písalo už v 91. r., ako sa len vtedy ľudia tešili.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Začnete sa vracať domov? O slov. SV sa hovorilo a písalo už v 91. r., ako sa len vtedy ľudia tešili.
No my sa mame v plane vratit aj bez Eset-u. Ale mnohym inym to moze pomoct. A vlastne aj SLovensku ako takemu.
2 2
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

taiko
potesilo, super bomba spica
https://spectator.sme.sk/c/20502329/...ratislava.html
len dufam, ze pozemok neziskaju " nasi ludia ", kedze Kalinak za jedine kriterium povazuje cenu.
Bojim sa,ze tieto fajnove pozemky su uz "pridelene"....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
Rozosmialo

Dosla opravna faktura z elektrarni. V povodnej preplatok, teraz v opravnej nedoplatok .A to hlasali politici nieco uplne ine.
mám preplatok tak ako každý rok,(mám veľké zálohy,lebo chcem)tento rok dokonca ešte väčší,lebo som dala sporiace žiarovky aj do malých lámp pri stolíku a posteli...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
alaya1
Rozosmialo

Dosla opravna faktura z elektrarni. V povodnej preplatok, teraz v opravnej nedoplatok .A to hlasali politici nieco uplne ine.
mám preplatok tak ako každý rok,(mám veľké zálohy,lebo chcem)tento rok dokonca ešte väčší,lebo som dala sporiace žiarovky aj do malých lámp pri stolíku a posteli...
Ja zase naopak čím menšie zálohy nebudem bezúročne úverovať finančných žralokov, plyn každoročne doplácam od 4000 do 6000 euro, vždy mi napočítajú zálohové platby cca 300 - 350 za mesiac a po dohode platím len 50
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
alaya1
Rozosmialo

Dosla opravna faktura z elektrarni. V povodnej preplatok, teraz v opravnej nedoplatok .A to hlasali politici nieco uplne ine.
mám preplatok tak ako každý rok,(mám veľké zálohy,lebo chcem)tento rok dokonca ešte väčší,lebo som dala sporiace žiarovky aj do malých lámp pri stolíku a posteli...
V povodnej fakture sme mali super preplatok, ale preto, ze mame zuctovacie obdobie od 3.2-2.2 tak pri opravnej nam napocitali nejaky nie velky , ale nedoplatok. Vraj za to obdobie, co sa ceny vratili na uroven r. 2016 My skoro 5 mesiacov sme minimalne v byte, tak ma to prekvapilo. Ona mi to vysvetlovala, ale som to velmi nepochopila, ako na mna vychrlila tie informacie. . Nech to studuje muz.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
taiko
potesilo, super bomba spica
https://spectator.sme.sk/c/20502329/...ratislava.html
len dufam, ze pozemok neziskaju " nasi ludia ", kedze Kalinak za jedine kriterium povazuje cenu.
Bojim sa,ze tieto fajnove pozemky su uz "pridelene"....
ved to
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

pobavilo.. takto zrána..
http://m.topky.sk/cl/100535/1621503/...orapsn-is-fret
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
lujza.j
taiko
potesilo, super bomba spica
https://spectator.sme.sk/c/20502329/...ratislava.html
len dufam, ze pozemok neziskaju " nasi ludia ", kedze Kalinak za jedine kriterium povazuje cenu.
Bojim sa,ze tieto fajnove pozemky su uz "pridelene"....
ved to
A čo sa vám na tom nepáči? Veď je to lepšie, ako to terajšie zborenisko a naviac, asi to štát nebude Esetu dotovať.
Teda ak pominieme odpisy majetku a vratky na DPH.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
taiko
lujza.j
taiko
potesilo, super bomba spica
https://spectator.sme.sk/c/20502329/...ratislava.html
len dufam, ze pozemok neziskaju " nasi ludia ", kedze Kalinak za jedine kriterium povazuje cenu.
Bojim sa,ze tieto fajnove pozemky su uz "pridelene"....
ved to
A čo sa vám na tom nepáči? Veď je to lepšie, ako to terajšie zborenisko a naviac, asi to štát nebude Esetu dotovať.
Teda ak pominieme odpisy majetku a vratky na DPH.
Určite to budú štáty dotovať cez pridanú hodnotu produktov firmy.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Žabinka
Na to, že skoro každý deň pracujem so slovom "threat", by som mohol pánovi premiérovi lepšie porozumieť
... idem si to dobrať.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
Niekto si tu robí vtípky, alebo skutočne nevie, na ktorých školách sa robí výber agentov?
To bolo k čomu?
2 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
lujza.j
taiko
potesilo, super bomba spica
https://spectator.sme.sk/c/20502329/...ratislava.html
len dufam, ze pozemok neziskaju " nasi ludia ", kedze Kalinak za jedine kriterium povazuje cenu.
Bojim sa,ze tieto fajnove pozemky su uz "pridelene"....
ved to
A čo sa vám na tom nepáči? Veď je to lepšie, ako to terajšie zborenisko a naviac, asi to štát nebude Esetu dotovať.
Teda ak pominieme odpisy majetku a vratky na DPH.
Asi si celkom neporozumel zmyslu mojho a lujzinho prispevku. Skus precitat este raz
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Niekto si tu robí vtípky, alebo skutočne nevie, na ktorých školách sa robí výber agentov?
aha demonstrujuci agenti
https://svet.sme.sk/c/20504709/budap...e.html?ref=trz
Inac som sa aj docital, za na tej CEU aj buducich neomarxistickych leadrov vychovavaju.
Naposledy upravil taiko : 09.04.17 at 17:50
1 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
Niekto si tu robí vtípky, alebo skutočne nevie, na ktorých školách sa robí výber agentov?
aha demonstrujuci agenti
https://svet.sme.sk/c/20504709/budap...e.html?ref=trz
Inac som sa aj docital, za na tej CEU aj buducich neomarxistickych leadrov vychovavaju.
Dala som ti prvú mínusku, pretože sa na príspevku bavíš neoprávnene. Stačí zájsť do lepšieho kníhkupectva do oddelenia histórie. Ja som mala na mysli niečo úplne iné, ale na naše riadky to nepatrí.
Po druhé, keby vyšlo do ulíc 400 tis. protestujúcich, vrátane starcov a detí, bolo by to už úplne jasné.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ako sa asi cíti zrodenec svojej domoviny pri vypoklokovávaní?
Materiálu je okolo neho dosť, ani Klaus ho do CZ nevpustil so svojou činnosťou, nedával si servítku pred ústa.
Jeden z mnohých príspevkov určených pre verejnosť.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
korela
Niekto si tu robí vtípky, alebo skutočne nevie, na ktorých školách sa robí výber agentov?
aha demonstrujuci agenti
https://svet.sme.sk/c/20504709/budap...e.html?ref=trz
Inac som sa aj docital, za na tej CEU aj buducich neomarxistickych leadrov vychovavaju.
Dala som ti prvú mínusku, pretože sa na príspevku bavíš neoprávnene. Stačí zájsť do lepšieho kníhkupectva do oddelenia histórie. Ja som mala na mysli niečo úplne iné, ale na naše riadky to nepatrí.
Po druhé, keby vyšlo do ulíc 400 tis. protestujúcich, vrátane starcov a detí, bolo by to už úplne jasné.
Ci sa bavim opravnene, alebo neopravnene je vecou pohladu, korela. Zase som sa od Teba nic nedozvedel, iba odkazy, a dohady . Ale minusku Ti nedam.
Naposledy upravil taiko : 09.04.17 at 20:48
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
korela
taiko
korela
Niekto si tu robí vtípky, alebo skutočne nevie, na ktorých školách sa robí výber agentov?
aha demonstrujuci agenti
https://svet.sme.sk/c/20504709/budap...e.html?ref=trz
Inac som sa aj docital, za na tej CEU aj buducich neomarxistickych leadrov vychovavaju.
Dala som ti prvú mínusku, pretože sa na príspevku bavíš neoprávnene. Stačí zájsť do lepšieho kníhkupectva do oddelenia histórie. Ja som mala na mysli niečo úplne iné, ale na naše riadky to nepatrí.
Po druhé, keby vyšlo do ulíc 400 tis. protestujúcich, vrátane starcov a detí, bolo by to už úplne jasné.
Ci sa bavim opravnene, alebo neopravnene je vecou pohladu, korela. Zase som sa od Teba nic nedozvedel, iba odkazy, a dohady . Ale minusku Ti nedam.
Nehovorím že každý absolvent a sympatizant musí byť typický uhladený typ ale uznaj že niektorí demonštrujúci vyzerajú ako keby práve odskočili od popíjania bóru alebo šóru. No ale vyškolení agenti dokážu zaktivizovať masu na demonštráciu a táto často ani nevie na čo tam je ale v žiadnom prípade v momente demonštrácie sa nesmie dozvedieť že bola účelove zmanipulovaná. A takýchto agentov si školila aj CEU pre sociálne technológie. To mi nikto nevyvráti Keď sme končili školu tak piati najlepší dostali pozvánku na neurčené výberové konanie jeden z nich sa mi potom pri pive priznal "Pri predstavovaní komisii ma hneď vykázali so slovami Vy ste výrazná postava Vás nemôžeme pre naše plánované zaradenie potrebovať" Ostatní držali huby a odpovedali laxne A ty si myslíš že nastolením svetovej diktatúry už nie je treba agentov? Kto by zorganizoval tie farebné revolúcie? A Orbán má asi informácie kvôli ktorým sa rozhodol že CEU robí viac zla ako dobra
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať