Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
misoft
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
Ty si nič nepochopil ale nevadí, alebo si vari zase zle došliapol na schodoch? Ak za pivo zaplatí kupujúci NAPRÍKLAD 3 eurá a ZÁLOHU za fľašu(PRE TEBA V KTOREJ JE PIVO) 4 eurá, tak sa veľmi rýchlo vynasnaží ju vrátiť tam kde ju kúpil a čo s ňou robí obchodník ho nezaujíma ale asi dostane za ten výkup zaplatené od niekoho v systéme. Záloha za obal je platba ktorú ti obchod musí vrátiť ak obal donesieš, chápeš? a NIE JE CENOU TOVARU, ibaže by si ju po skonzumovaní hodil do odpadu.
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

taiko
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.
no, len tie skladovacie priestory naviac, ktoré musia mať....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
misoft
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
Ty si nič nepochopil ale nevadí, alebo si vari zase zle došliapol na schodoch? Ak za pivo zaplatí kupujúci NAPRÍKLAD 3 eurá a ZÁLOHU za fľašu(PRE TEBA V KTOREJ JE PIVO) 4 eurá, tak sa veľmi rýchlo vynasnaží ju vrátiť tam kde ju kúpil a čo s ňou robí obchodník ho nezaujíma ale asi dostane za ten výkup zaplatené od niekoho v systéme. Záloha za obal je platba ktorú ti obchod musí vrátiť ak obal donesieš, chápeš? a NIE JE CENOU TOVARU, ibaže by si ju po skonzumovaní hodil do odpadu.
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.
zálohová cena predajná aj výkupná je pokiaľ viem tá istá alebo nie? A ceny tovaru nie sú odvíjané od ceny záloh ale sú celkom inak štruktuované najmä vzhľadom na výrobné, distribučné náklady a zisk a platové ohodnotenie spotrebiteľov je tiež iné. minimálna mzda nie je "až 435"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
taiko
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.
no, len tie skladovacie priestory naviac, ktoré musia mať....
však v mori je dosť skladovacích priestorov
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pavol. Obchodníkovi ak sa zvýšia náklady, tak si upraví výšku marže smerom nahor, aby mu tie zvýšené náklady zaplatili zákazníci a nemusel ich hradiť zo svojho...
Vlastne všetky náklady obchodníka hradia zákazníci a keďže obchodník predáva tovar, tak všetko je v cenách predávaného tovaru.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
pavol54
Ono s tým spracovaním je trocha problém napríklad plechovky od piva omnia viečka od zaváranín sú hliník a ten sa musí špeciálne spracovať aby sa nepremenil na popol ktorý vyletí pri vysokej teplote do ovzdušia.
Plechovky od piva hadzem do zlteho kontajnera kde je napisane "...PET flase, plechovky, ..." ale neviem preco to nie je napisane navsetkych zltych kontajneroch.
Olej do auta som prestal vymienat doma ked to benzinky prestali preberat a nevedel som co s nim, servis hadam vie a musi kamsi odovzdat.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
taiko
nuz v NL nemame zalohove platby za kelimky, ci plechovky a ani flase nie su vsetky zalohovane.
Zato nam teraz prislo info z narodneho vyboru, ze nam daju zvlast popolnice na vselijake odpady ( teraz sme mali len zeleny, papier a vseobecny odpad a separovali sme este plasty a sklo pri obchode.
Po novom si za odvoz vseobecneho odpadu priplatime. A bavime sa o 10-kach EUR za rok myslim, takze donuti to obcana viac separovat. Celkom vtipne to ponali. Lepsie ako vsetko zalohovat podla mna.
Zdanlivo dobre riesenie pre civilizovanych obcanov, ale neskutocne kolkoharaburd a zmesoveho kuchynskeho odpadu vidim v separacnych kontajneroch. U nas stoja vedla seba zlty, zeleny a modry a blbci nemaju zabrany pohadzat vsetko do jedneho alebo do nespravneho.
Inak paci sa mi ze v NL mate NARODNE VYBORY.
Naposledy upravil vicktor : 03.05.17 at 10:15
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

10-ky eur ročne v NL, to sú ako desiatky centov ročne u nás. To určite nikoho neprinúti separovať.
Ten, kto separuje separuje aj teraz, ten, kto neseparuje bude separovať iba ak budú zálohované všetky obaly, teda doma by sa mu nazbieralo za rok takpovediac nad sto eur "odpadu"...
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Desiatky eur rocne za odpad platim aj ja tu na SK.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

vicktor
Desiatky eur rocne za odpad platim aj ja tu na SK.
On píše, že si o tie desiatky eur za rok "priplatia". Pri priemernej mzde v NL je to dosť komické myslieť si, že niekoho to donúti separovať...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
vicktor
Desiatky eur rocne za odpad platim aj ja tu na SK.
On píše, že si o tie desiatky eur za rok "priplatia". Pri priemernej mzde v NL je to dosť komické myslieť si, že niekoho to donúti separovať...
Tak teda neviem, ale boli chlapi na montáži kúpili si nejaké potraviny a na doklade účtovaný obal zvlášť, cena vyššia ako cena tovaru a vraj im tie prázdne obaly pri vrátení preplatili, nebol som tam, reprodukujem čo mi povedali
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
.................
Olej do auta som prestal vymienat doma ked to benzinky prestali preberat a nevedel som co s nim, servis hadam vie a musi kamsi odovzdat.
Zberný dvor.... preberá (ako ktorý) a j oleje motorové a rastlinné (z domácností)....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Teraz uz ano.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dnes den SLNKA ..Mala nenapadna hviezda blizko suhvezdia alfa centauri, jeden zo zdrojov najuzasnejsieho zazraku vesmiru - zivota

1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Som smutná. Moja slivka, na ktorej bolo vlani toľko sliviek, že bolo na zavarenie pre mňa, pre synov, na lekvár do pohárov aj na tvrdý lekvár, na sušenie , gulí sme sa najedli, aj na slivovičku ešte zostalo, tento rok vyháňa iba zopár zelených vrcholových metličiek. Zrejme uschne
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Musím reagovať na odpad, jeho separáciu atď. Rwanda a ďalších 20 "zaostalých afrických krajín" zakázala plastové obaly. V Chorvátsku dovolenkujete viacerí určite ste si všimli, že po pláži chodia " vyberači" odpadových košov s káričkami a berú plastové fľaše a hliníkové obaly od nápojov, kde to odovzdávajú neviem, ale sa im to platí asi. Inde rozmýšľajú ako to ide, len na Slovensku sa veľa energie minie na to, aby sa našiel dôvod prečo to nejde. To ozaj chceme potomkom zanechať jedno veľké smetisko? Inak u nás v baráku separujú väčšinou len starší, mladým je to asi pod ich úroveň.
2 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Antea, u nas prave syn separuje a produkuje odpad minimalne, takze neda sa rozdelovat na mladych a starych, vsetko je o ludoch vseobecne
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
babka - ježibabka
...bolo na lekvár do pohárov aj na tvrdý lekvár...
Aky je v tom rozdiel?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Redší a hustejší.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
pavol54
Ono s tým spracovaním je trocha problém napríklad plechovky od piva omnia viečka od zaváranín sú hliník a ten sa musí špeciálne spracovať aby sa nepremenil na popol ktorý vyletí pri vysokej teplote do ovzdušia.
Plechovky od piva hadzem do zlteho kontajnera kde je napisane "...PET flase, plechovky, ..." ale neviem preco to nie je napisane navsetkych zltych kontajneroch.
Olej do auta som prestal vymienat doma ked to benzinky prestali preberat a nevedel som co s nim, servis hadam vie a musi kamsi odovzdat.
Bendžo bend Ivana Mládka pošepká čo s olejom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať