Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea
Musím reagovať na odpad, jeho separáciu atď. Rwanda a ďalších 20 "zaostalých afrických krajín" zakázala plastové obaly. V Chorvátsku dovolenkujete viacerí určite ste si všimli, že po pláži chodia " vyberači" odpadových košov s káričkami a berú plastové fľaše a hliníkové obaly od nápojov, kde to odovzdávajú neviem, ale sa im to platí asi. Inde rozmýšľajú ako to ide, len na Slovensku sa veľa energie minie na to, aby sa našiel dôvod prečo to nejde. To ozaj chceme potomkom zanechať jedno veľké smetisko? Inak u nás v baráku separujú väčšinou len starší, mladým je to asi pod ich úroveň.
My sme strecha Európy čo neskončí v Slovenskom mori po vysokej vode, skončí v oceánoch, takže nehrozí že by sme boli zahádzaní sa pozri na okolie osád, keď nezafunguje bájny Augiáš, tak starosta pristaví za obecné kontajner
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

vicktor
babka - ježibabka
...bolo na lekvár do pohárov aj na tvrdý lekvár...
Aky je v tom rozdiel?
Takýto:
lekvar pohár010.JPG  
Lekvár 004.jpg  
1/1
8 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Predpokladam v poharoch je zasterilizovany bez pristupu vzduchu. A ten v celofane? Mozno len na pekaci ci?
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
taiko
pavol54
misoft
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
Ty si nič nepochopil ale nevadí, alebo si vari zase zle došliapol na schodoch? Ak za pivo zaplatí kupujúci NAPRÍKLAD 3 eurá a ZÁLOHU za fľašu(PRE TEBA V KTOREJ JE PIVO) 4 eurá, tak sa veľmi rýchlo vynasnaží ju vrátiť tam kde ju kúpil a čo s ňou robí obchodník ho nezaujíma ale asi dostane za ten výkup zaplatené od niekoho v systéme. Záloha za obal je platba ktorú ti obchod musí vrátiť ak obal donesieš, chápeš? a NIE JE CENOU TOVARU, ibaže by si ju po skonzumovaní hodil do odpadu.
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.
zálohová cena predajná aj výkupná je pokiaľ viem tá istá alebo nie? A ceny tovaru nie sú odvíjané od ceny záloh ale sú celkom inak štruktuované najmä vzhľadom na výrobné, distribučné náklady a zisk a platové ohodnotenie spotrebiteľov je tiež iné. minimálna mzda nie je "až 435"
Pali, pre cenu odpadu nemôžeme používať logiku ceny tovaru.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

vicktor
Predpokladam v poharoch je zasterilizovany bez pristupu vzduchu. A ten v celofane? Mozno len na pekaci ci?
V pohári nie je zasterilizovaný. Horúci dám do pohára, zatvorím, opatrne otočím hore dnom a nechám vychladnúť. Ten v celofáne nie je na plechu. Varím na plynáku v kastróly kým nie je vidieť holé dno, dám ho síce na plech, ale na celofán a po vychladnutí a stuhnutí zabalím. Mieša elektrina. Myslím, že som niekde tu dávala aj fotopostup. Tu je ďalší tuhý lekvár: http://www.porada.sk/t199587-aku-chy...o-lekvaru.html
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
taiko
pavol54
misoft
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
Ty si nič nepochopil ale nevadí, alebo si vari zase zle došliapol na schodoch? Ak za pivo zaplatí kupujúci NAPRÍKLAD 3 eurá a ZÁLOHU za fľašu(PRE TEBA V KTOREJ JE PIVO) 4 eurá, tak sa veľmi rýchlo vynasnaží ju vrátiť tam kde ju kúpil a čo s ňou robí obchodník ho nezaujíma ale asi dostane za ten výkup zaplatené od niekoho v systéme. Záloha za obal je platba ktorú ti obchod musí vrátiť ak obal donesieš, chápeš? a NIE JE CENOU TOVARU, ibaže by si ju po skonzumovaní hodil do odpadu.
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.
zálohová cena predajná aj výkupná je pokiaľ viem tá istá alebo nie? A ceny tovaru nie sú odvíjané od ceny záloh ale sú celkom inak štruktuované najmä vzhľadom na výrobné, distribučné náklady a zisk a platové ohodnotenie spotrebiteľov je tiež iné. minimálna mzda nie je "až 435"
Pali, pre cenu odpadu nemôžeme používať logiku ceny tovaru.
Netvrdím to ak sa nesprávne pochopilo, ale v obchode u nás kúpim pivo a fľašu, oboje zvlášť a spätne mi tú fľašu obchod vykúpi za tú istú cenu, cena piva v PET fľašiach je približne rovnaká, takže argumentácia že manipulačné náklady vratných fliaš sú zarátané do výrobku celkom neobstojí. Tak isto ak vyrábam do vratných pohárov je to lacnejšie ako do pohárov ktoré vstupujú do výrobného procesu ako nové, a môžem účtovať cenu za pohár dohodnutú
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Antea
Musím reagovať na odpad, jeho separáciu atď. Rwanda a ďalších 20 "zaostalých afrických krajín" zakázala plastové obaly. V Chorvátsku dovolenkujete viacerí určite ste si všimli, že po pláži chodia " vyberači" odpadových košov s káričkami a berú plastové fľaše a hliníkové obaly od nápojov, kde to odovzdávajú neviem, ale sa im to platí asi. Inde rozmýšľajú ako to ide, len na Slovensku sa veľa energie minie na to, aby sa našiel dôvod prečo to nejde. To ozaj chceme potomkom zanechať jedno veľké smetisko? Inak u nás v baráku separujú väčšinou len starší, mladým je to asi pod ich úroveň.
Chorvati maju povratne boce...uz roky...pola kuna za bocu.....myslim,ze aj male mliecne napoje su vratne....no kde asi sa vracaju...v marketeje pravda,ze som chcela vratit v tucepi a ze neberu ze makarska....takze tam je smeće bizňis...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Pali, pre cenu odpadu nemôžeme používať logiku ceny tovaru.[/QUOTE]
Netvrdím to ak sa nesprávne pochopilo, ale v obchode u nás kúpim pivo a fľašu, oboje zvlášť a spätne mi tú fľašu obchod vykúpi za tú istú cenu, cena piva v PET fľašiach je približne rovnaká, takže argumentácia že manipulačné náklady vratných fliaš sú zarátané do výrobku celkom neobstojí. Tak isto ak vyrábam do vratných pohárov je to lacnejšie ako do pohárov ktoré vstupujú do výrobného procesu ako nové, a môžem účtovať cenu za pohár dohodnutú[/QUOTE]


ale obstojí....moj strýko na takéto prípady hovoril:
neber to lokálne, ale globálne...

kto lepšie, ako ty ( no, možno buchač ) môže vedieť, že kapitalista nič nerobí zadarmo ?
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Že čo sa mi dnes stalo?
Ani sa nedá povedať, že rozčúlilo, iba sa človek musí pozastaviť a zamyslieť, aké úbohé osoby sa nachádzajú na Porade....na poľutovanie. To nie je nedostatok súdnosti a charakteru, to je debilizmus s prídavkom beštiálnosti.
Dávať niekomu červené mínusky, ktoré zároveň odrátavajú pridelené body, tak to dokáže skutočne len asociál, neschopný sa začleniť do kolektívu.
Ľutujem takú osobu, lebo svojím zmýšľaním najviac škodí sebe, svojej psychike.....to je základ zdravého psychického života, ktorý tu jasne absentuje.
4 6
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

afrikánka
Že čo sa mi dnes stalo?
úbohé osoby ....na poľutovanie. To nie je nedostatok súdnosti a charakteru, to je debilizmus s prídavkom beštiálnosti.
asociál, neschopný sa začleniť do kolektívu.
Ľutujem takú osobu, lebo svojím zmýšľaním najviac škodí sebe, svojej psychike......to je základ zdravého psychického života, ktorý tu jasne absentuje.
trochu silné slová,nie?
debilizmus,beštialita,asociál....
veď tebe sú všetky mínusky ukradnuté.
a ešte technická pripomienka:
sú mínusky a sú plusky,keď ich je rovnaký počet,tak príspevok vyzerá,že má nula bodov,keď je viac plusiek,tak príspevok vyzerá ako plusový,keď je viac mínusiek,tak príspevok vyzerá ako mínusový.je to iba matematika.
P.S.ty si kedy získala atestáciu zo psychiatrie?
Ani netušíš,čo si týmto komentárom prezradila o sebe....asi si tú psychiatriu a psychológiu zle študovala.
Toľko zloby v jednom príspevku som už dávno nevidela....chodím sem už pomenej,asi som si odvykla...
Naposledy upravil kopretinka : 04.05.17 at 08:33
7 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Je tu taka ikonocka ze "Nahlasit" - to ako funguje? Ono to funguje?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vicktor
Je tu taka ikonocka ze "Nahlasit" - to ako funguje? Ono to funguje?
klikneš na to,a napíšeš,že prečo nahlasuješ,mala by prísť správa moderátorovi a ten rozhodne,čo s tým urobí...ak s tým niečo niekto vôbec urobí...ja som kedysi nahlasovala nechutné nadávky,ale nič sa neudialo....
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

funguje
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
afrikánka
Že čo sa mi dnes stalo?
úbohé osoby ....na poľutovanie. To nie je nedostatok súdnosti a charakteru, to je debilizmus s prídavkom beštiálnosti.
asociál, neschopný sa začleniť do kolektívu.
Ľutujem takú osobu, lebo svojím zmýšľaním najviac škodí sebe, svojej psychike......to je základ zdravého psychického života, ktorý tu jasne absentuje.
trochu silné slová,nie?
debilizmus,beštialita,asociál....
veď tebe sú všetky mínusky ukradnuté.
a ešte technická pripomienka:
sú mínusky a sú plusky,keď ich je rovnaký počet,tak príspevok vyzerá,že má nula bodov,keď je viac plusiek,tak príspevok vyzerá ako plusový,keď je viac mínusiek,tak príspevok vyzerá ako mínusový.je to iba matematika.
P.S.ty si kedy získala atestáciu zo psychiatrie?
Ani netušíš,čo si týmto komentárom prezradila o sebe....asi si tú psychiatriu a psychológiu zle študovala.
Toľko zloby v jednom príspevku som už dávno nevidela....chodím sem už pomenej,asi som si odvykla...
Asi tak...
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html

Hlasovanie


  1. Hlasovanie používam čestne s cieľom posunúť dobré otázky či odpovede čo najvyššie. Prispievam tak k prehľadnosti a použiteľnosti informácií na Porade.
  2. Odpovede ktoré považujem za užitočné a správne posúvam hlasovaním hore.
  3. Odpovede ktoré sú pre zodpovedanie otázky neužitočné, alebo sú viac komentárom ako odpoveďou posúvam smerom dolu.
  4. Nové otázky (aj keď sú súvisiace) zadané v odpovediach posúvam smerom dolu.
  5. Hlasujem za obsah! Nepoužívam hlasovanie ako formu podpory iného člena na Porade (na to tu máme pochvaly).



Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup


  1. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy, hlasovaním posúvam takéto príspevky smerom dolu ako nevhodné, prípadne nahlásim príspevok moderátorom Porady.
  2. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.
  3. Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.
6 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka
Že čo sa mi dnes stalo?
Ani sa nedá povedať, že rozčúlilo, iba sa človek musí pozastaviť a zamyslieť, aké úbohé osoby sa nachádzajú na Porade....na poľutovanie. To nie je nedostatok súdnosti a charakteru, to je debilizmus s prídavkom beštiálnosti.
Dávať niekomu červené mínusky, ktoré zároveň odrátavajú pridelené body, tak to dokáže skutočne len asociál, neschopný sa začleniť do kolektívu.
Ľutujem takú osobu, lebo svojím zmýšľaním najviac škodí sebe, svojej psychike.....to je základ zdravého psychického života, ktorý tu jasne absentuje.
Já to nebyl.....!
A aj keby - som tak "sprostý" (alebo prostý ), že to tu aj vytrúbim....
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

kopretinka, nebudem ťa citovať....
Nevadia mi mínusky?
Nevadia.... z času na čas sa prihodí, že niekto pokladá odpoveď za neužitočnú, komentár, otázku. Pokiaľ ti však noc, čo noc pribúdajú v počte 10, 12, z minulosti, až pokiaľ sa nedôjde k samému začiatku mojich odpovedí, tak to už asi nebude v poriadku s osobou, ktorá si dá tú námahu, aby takto konala.
Silné slová?
Áno. Iné totiž nenachádzam pre takúto scestnú zábavku a to ma núti zamyslieť sa, prečo táto osoba sa takto realizuje a ja som pre ňu tak silným motívom. A to Bohužiaľ, už od mojich prvých odpovedí.
Keď sa voči tomu na Porade ohradím, tak vedz, že i ja niekedy podľahnem dopadu tejto šikany. Ono totiž nie je jednoduché zrovnať sa s myšlienkou, že niekde je človek, ktorý ťa hlboko nenávidí a neustále ťa prenasleduje. Asi toľko.
K tvojej technickej poznámke......ak niekto klikne na "Nevhodné", tak to strhne pridelený bod, to nie len o tom, že sa ti mení obraz bodovania....to je niečo celkom iné, ako keď klikneš na Neužitočné, Toto je komentár a nie odpoveď, Toto je otázka......tam sa ti neodrátava počet bodov v tvojom profile....ak by si náhodou nevedela.
3 3
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
afrikánka
Že čo sa mi dnes stalo?
Ani sa nedá povedať, že rozčúlilo, iba sa človek musí pozastaviť a zamyslieť, aké úbohé osoby sa nachádzajú na Porade....na poľutovanie. To nie je nedostatok súdnosti a charakteru, to je debilizmus s prídavkom beštiálnosti.
Dávať niekomu červené mínusky, ktoré zároveň odrátavajú pridelené body, tak to dokáže skutočne len asociál, neschopný sa začleniť do kolektívu.
Ľutujem takú osobu, lebo svojím zmýšľaním najviac škodí sebe, svojej psychike.....to je základ zdravého psychického života, ktorý tu jasne absentuje.
Najviac sa mi "ráta", keď sa niekto nevie vysporiadať s mojimi názormi na fungovanie spoločnosti a dáva mi potom mínusky na odborné stanoviská. Nebudem sa tváriť, že mi je to jedno, pretože mám preverené, že niektorí ľudia tu skutočne hľadajú odbornosť a spoliehajú sa na hodnotenie.

Kto sem nechodí každý deň, nevie, že hodnotenie odborných príspevkov je zaťažené osobnými vzťahmi.
5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kopretinka
vicktor
Je tu taka ikonocka ze "Nahlasit" - to ako funguje? Ono to funguje?
klikneš na to,a napíšeš,že prečo nahlasuješ,mala by prísť správa moderátorovi a ten rozhodne,čo s tým urobí...ak s tým niečo niekto vôbec urobí...ja som kedysi nahlasovala nechutné nadávky,ale nič sa neudialo....
Nie tak celkom, napomenutie od admina nie je verejné, už tu poniektorí písali, že ho dostali.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Len ide o to, ze ...." Nech prvy hodi kamenom ten, co je bez viny ..."
6 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Admin mozno napomenie, ale mohol by prispevok upravit, alebo automat moze hviezdickovat vulgarizmy.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať