Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

takéto testovanie zeleniny som na trrúbe našla 3roky staré v angličtine a 6rokov staré ruské.tak neviem,u nás asi niekto objavil teplú vodu.....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vicktor
pavol54
Len hlupák si pomýli čerstvé pečivo (z čerstvého cesta) a dopekané pečivo (zo zmrazeného polotovaru).
Hanbim sa priznat, ale ja nedokazem. Kupujem pecen chleba, v obchode ho nakrajam, doma cast necham v chladnicke, vacsina ide do mrazu a postupne vyberam. Ked je malo casu sup s tym do mikrovlnky. Na nerozoznanie.
Ty ho však už nedopekáš, iba "oživuješ". BXL tu písala, že najnevhodnejšie pečivá a chleby sú dopekané. Iné zloženie.
No, a mikrovlnka je na zváženie, ja si zohrievam buď v el. rúre, ale inak do hodiny sa všetko vonku prirodzene dostane do izbovej teploty. Aj vianočka, rožky, krajce chleba.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
pavol54
Len hlupák si pomýli čerstvé pečivo (z čerstvého cesta) a dopekané pečivo (zo zmrazeného polotovaru).
Hanbim sa priznat, ale ja nedokazem. Kupujem pecen chleba, v obchode ho nakrajam, doma cast necham v chladnicke, vacsina ide do mrazu a postupne vyberam. Ked je malo casu sup s tym do mikrovlnky. Na nerozoznanie.
Ja tiež dávam do mrazáku, lepšie ako domáca pekárnička. ale rozdiel je ak hodíš do mrazáku surové cesto a hotové upečené
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
Mila123
kopretinka


čo to má za prístroj????
a čo máme podľa tohto videa konzumovať?????
Móricko vymyslel prístroj ktorý mal signalizovať kedy majú ženy svoje dni. Nedopadlo to dobre. Prvá mu vynadala, druhá ho zbila a tretí chlap, ktorý doprevádzal manželku sa ho spýtal či to na ňom vidieť. Takže aj ten prístroj je len na dve veci na tú prvú a na biznis.
no ale daju sa dusicnany v zelenine testovat ? Bolo by super, keby vysledky niekto porovnal s testami potravinarov
Už prešiel boom na dusičnany nie sú až tak neškodné(opravujem škodlivé) len problém je u kojencov do 6 mesiacov a to chcem vidieť tú matku ako krmi dojča kapustou šalátom či karfiolom a u iných nie je problém
Naposledy upravil pavol54 : 22.05.17 at 18:16
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
Už prešiel boom na dusičnany nie sú až tak neškodné(opravujem škodlivé) len problém je u kojencov do 6 mesiacov a to chcem vidieť tú matku ako krmi dojča kapustou šalátom či karfiolom a u iných nie je problém
dusicnany nie su az tak skodlive ? Co sa zmenilo v ludskom organizme ? Ci obchodnici co chcu mat redkvicku 24x7x365 na pulte tak rozhodli? Samozrejme, lebo tak si to zakaznik zelal?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Neodpustím si nepriložiť, ani nie tak kvôli obsahu, ale samotnému titulku
https://pedrooravec.blog.sme.sk/c/45...?ref=sekciabox
Božie dopustenie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Z diskusie

Tu by som sa Bratislavy zastal. Ona az taka nepricetna nie. Nepricetni su ti co ju riadia aj ti nad nimi. Chap vuckoveduci.
.
Žiaľ je to tých, čo riadia, ale aj tých, ktorí ich do funkcií volili. Článok popisuje len vrchol ľadovca. Celý súčasný stav, divoká výstavba, doprava, cesty, parkovanie atď. nevznikol ani za rok ani za päť. Komunisti všetko plánovali, dnes síce vieme, že pekne blbo, ale mali akú takú ucelenú predstavu ako s mestom. Ale potom prišli Kresánkovci, Moracčíkovci, Ďurkovskí a ďalší a začalo to. Najprv bolo treba dvakrát prestavať starú tržnicu a nič iné nás nezaujímalo, potom Staré mesto a nič iné atď. A hlavne sa prišlo na to, že na meste sa dá super zarobiť. A to už potom nezaujímalo nikoho nič len kšefty. A sem tam sa urobila jedna pekná promenáda alebo námestie a páni z radnice sa tvárili ako majstri sveta. Teraz to celé padá na hlavu, tak sa opäť snažia niečím lacným odpútať od problémov. Len ich už je veľa a Bratislavčania už nie sú ochotní "baštiť" návnady. Ale kam BA smeruje si mohli všimnúť už pred 20 rokmi.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
takéto testovanie zeleniny som na trrúbe našla 3roky staré v angličtine a 6rokov staré ruské.tak neviem,u nás asi niekto objavil teplú vodu.....
o testovaní v lidli https://ekonomika.sme.sk/c/20540366/...#axzz4hv247ay5
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milo potešilo-prekvapilo...dnes na keramike mi jedno dievčatko mala ryšavka s hnedými očami darovala výrobok.....jej repliku stromčeka...ktorý sa mi doma rozbil a ja som ho tam priniesla na inšpiraciu....
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_
kopretinka
takéto testovanie zeleniny som na trrúbe našla 3roky staré v angličtine a 6rokov staré ruské.tak neviem,u nás asi niekto objavil teplú vodu.....
o testovaní v lidli https://ekonomika.sme.sk/c/20540366/...#axzz4hv247ay5
Keďže nebudem platiť nejakého Jana, čo pije - predpokladám, že je to asi tento tester, o ktorom sme písali (ja a vicktor) - http://www.porada.sk/t168724-p81-pot...ml#post2956654 - teda Made in China, certifikát China...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misoft
Dáša_
kopretinka
takéto testovanie zeleniny som na trrúbe našla 3roky staré v angličtine a 6rokov staré ruské.tak neviem,u nás asi niekto objavil teplú vodu.....
o testovaní v lidli https://ekonomika.sme.sk/c/20540366/...#axzz4hv247ay5
Keďže nebudem platiť nejakého Jana, čo pije - predpokladám, že je to asi tento tester, o ktorom sme písali (ja a vicktor) - http://www.porada.sk/t168724-p81-pot...ml#post2956654 - teda Made in China, certifikát China...
jaaj, mne nedošlo, asi je ten článok blokovaný. ..

"Zákon zároveň upravuje, ako presne sa majú vzorky odoberať a ako sa testujú. Na Slovensku sa to robí v Štátnom veterinárnom a potravinovom ústave, ktorý má na to akreditovaný spôsob.

Počas testovania sa vzorky homogenizujú, čo zjednodušene znamená, že sa z nich urobí kaša. Tú následne zalejú tekutinou a prefiltrujú. Výsledkom je čistá tekutina a pomocou špeciálneho prístroja sa v nej zmerajú dusičnany. Testuje sa vždy viac produktov, aby sa vylúčili náhodné odchýlky. "

"„V spomínanom videu sa dusičnany merajú prístrojom, ktorého princíp fungovania nepoznáme. Nevieme, či a kedy na ňom bola vykonaná kalibrácia, ani to, ako stanovuje dusičnany,“ vysvetľuje Zuzana Büchlerová z odbornej sekcie Štátnej veterinárnej a potravinovej správy."

"Nepopiera, že dusičnany môžu ublížiť deťom do jedného roka a vyvolať u nich dusenie. „Také malé deti však zrejme nepijú cviklovú šťavu a nejedia hlúby z kapusty.“

Dospelým ľuďom škodia len vtedy, ak jedia priveľa údenín a spracovaných mäsových výrobkov. Dusičnany sa v týchto produktoch postupne zmenia na látky, ktoré môžu spôsobiť rakovinu.

V ostatných prípadoch však dusičnany pomáhajú, tvrdí Bukovský. „Podľa najnovších poznatkov zvyšujú prekrvenie v tele a existujú klinické dôkazy, že môžu celkovo zvýšiť výkonnosť človeka. Napríklad vrcholoví športovci a olympionici podporujú svoju výkonnosť tým, že pijú cviklovú šťavu.“ Cvikla totiž v sebe kumuluje veľké množstvo dusíka zo zeme a šťava z nej je výdatným zdrojom dusičnanov."
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

No, výborne, pila som z nej šťavu 4x do týždňa celý rok, ale môžem povedať, že mi prospievala, cítila som sa vitálnejšia ako potom, ale som si myslela, že kvôli Fe, a nie dusičnanom. :-)))
Riedenú 1 :1. Teda fakt človek nevie, čo je.
Nakoniec, boršč sa konzumuje tiež dosť často. Aj šalát najmä v zime.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

https://nasezahorie.sme.sk/c/2051089...eho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
https://nasezahorie.sme.sk/c/2051089...eho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
on zrejme nevarí, len len vyrába z hotovej mydlovej hmoty. takže certifikaciu musia mať tí, čo sú vyššie.
Toto celé bude zrejme mocť robiť iba do 18... kym nebude musieť/mocť mať živnosť
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
https://nasezahorie.sme.sk/c/2051089...eho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
Kedze predajom mydla pomaha rodine s tazko postihnutym dietatom, ja by som tu tie prehresky voci zakonu odpustil. Ty nie ?
Ci ho treba dodrbat ako toho chlapa z Komarna, co rozdalaval bezdomovcom jedlo?
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
https://nasezahorie.sme.sk/c/2051089...eho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
on zrejme nevarí, len len vyrába z hotovej mydlovej hmoty. takže certifikaciu musia mať tí, čo sú vyššie.
Toto celé bude zrejme mocť robiť iba do 18... kym nebude musieť/mocť mať živnosť
no práveže aj mydlová hmota spadá pod tie isté predpisy ako normálna výroba mydla.aj také mydlá musia mať certifikáciu,je to tak,veľa ľudí si myslí,že nie.....som sa rozprávala s jedným,čo doma robil takéto mydlá a jeden deň mu doma zaklopala kontrola,že nech im ukáže schválenú výrobňu,samozrejme to doma robil v kuchyni,dostal pokutu a to mohol byť rád,že len takú,že ju vládal zaplatiť.
nerozumiem tomu,ako môžu dieťaťu povoliť niekde niečo predávať.....
Naposledy upravil kopretinka : 24.05.17 at 09:11
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
kopretinka
https://nasezahorie.sme.sk/c/2051089...eho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
Kedze predajom mydla pomaha rodine s tazko postihnutym dietatom, ja by som tu tie prehresky voci zakonu odpustil. Ty nie ?
Ci ho treba dodrbat ako toho chlapa z Komarna, co rozdalaval bezdomovcom jedlo?
nedodrbali jeho,ale niekoho,kto mu tam pomáhal,lebo ten dotyčný mal nejakú nákazlivú chorobu.henten si iba urobil z toho reklamu.treba čítať aj vyjadrenia druhej strany.

Aha,takže zákony platia len pre niekoho?takže keď to dovediem do absurdity,tak môžem kradnúť a vraždiť,lebo potrebujem pre chorého?
0 2
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
V marci som dostal vyuctovanie elektriny ze mam preplatok 90 eur a znizuju mi mesacne zalohy z 12 na 4. Ide to cez SIPO, ktore uhradzam trvalym prikazom. (Na vysvetlenie: neplatim priamo, pretoze banky vymyslaju kadejake podmienky aby "balicek" bol zadarmo, tak som zriadil nepotrebne SIPO.)
Skontroloval som e-sipo a vidim ze v marci uz nie je naplanovana zaloha. Zrusil som trvalak v prospech SIPA s predstavou ze zalohy sa budu kompenzovat voci preplatku. V maji prisla upomienka od dodavatela ze mam nedoplatok 12 za april. Kurnajz, ved v marci mi oznamili ze zalohu znizuju na 4. Pozrel som do e-sipa a naozaj, za aprili som 12 eurovy neplatic. Zadal som teda jednorazovu platbu. Dnes sa mi vratila na ucet ze to nemaju s cim sparovat...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

kopretinka
https://nasezahorie.sme.sk/c/2051089...eho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
V jednom rozhovore sa chlapec vyjadril, že mu s tým pomáha mama. Tak zrejme je živnosť na ňu, alebo na otca. Keďže určite majú vo svojom okolí ľudí, ktorí "úspech" neodpúšťajú a sú schopní závidieť aj chorobu... Aj keď v tomto príbehu je to z núdze cnosť... či skôr "sociálneho" štátu neschopnosť.
Všetci vieme, že aj detská práca je zakázaná... a teraz čo? Je to práca, nie je to práca, je to hobby, nie je to hobby...
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon,

Blahozelam. Sebakritika je vzdy vitana
naozaj to bola blbost prirovnat chlapca co vyraba mydlo, aby pomohol zaplatit postihnutemu bratovi plienky s Ficom a Meciarom, co kradli ako najati pre seba
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať