Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
sito
Nuž čo? Vždy má vec svoj zrod. Teraz, kto je korunovaný mínuskar?
Nuž nič. Vždy môžeš požiadať moderátora o znovuotvorenie "témy", ktorá bola vlastne už zodpovedaná.
A keď Ťa baví naťahovanie sa s niekym, kto nemá o danej problematike ani páru, tak to je Tvoja vec.

...a otázka o korunovanom mínuskárovi ?
Zodpovedz si sám, ja by som bol neetický, ergo neslušný.
Znovu otvoriť, tému? To ako znovu otvoriť konzervu.

Ale, ty máš páru. Skúsenosti.

Žalobaba, ale aj inak sa dá, eticky,
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Pre koľko detí by sa dostala chemoterapia za milión eur ktoré použil najbohatší muž zo štátnych pre seba?
Hmmm..... žeby..... 1-2-3 (podľa toho, koľko ich má vlastných )?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Čo máš v úvode som nespomenula, lebo je to asi každému jasné. Ako vidím, dokážu ľudia pracovať najmä na pôvodných pracovných miestach, nie ťažko fyzicky pracujúci, proste "kancelárske" práce, tvoriví ľudia, umelci, IT, veda a výskum a pod. Politici sú ochotní až do posledného vydýchnutia.
K poslednej vete ja asi iba toľko, aj štát a doba sa dokáže pekne podpísať pod zdravie ľudí. A ich masová manipulácia.
Mne stále kole oči to masové stravovanie z príkazu v reštauráciách v okolí pracoviska. Teda väčšinou. A tí zamestnanci tam chodia fakt ako ovce. Strava tam pritom v žiadnom prípade nespĺňa ako-tak zdravú výživu. To zostáva pre mňa záhadou. Aj keď sa ma to osobne po 89 netýkalo. Toto aj s vynálezom gastrolístkov nedokážem pochopiť.
Hmmm, ak sa bavime o vseobecnom zvyseni dochodkoveho veku, tak veda a vyskum, ci umelci to nezachrania. A kancelarskych mysi tiez tolko nepotrebujeme.
Co sa statu a doby tyka. Konecne rozhodnutie stale robi konkretny clovek. Ak je ovca, ako pises, chodi sa napast na menu za 3,20, ci za gastrolistok. Ak nie je ovca, riesi to inak. Nik Ti nemoze prikazat, co mas, ci nemas jest a za 3,20 sa da doma kadeco chutne a zdrave uchystat.
Tu reminiscenicu s 89-tym som nepochopil. Ved predtym boli vsade zavodne jedalne s UHO, "prehladmi tyzdna", "srbskymi pochutkami", "janosikovymi kapsami" a "bozskymi" polievkami ( len boh vedel, co v nich bolo ) A tie jedlane boli dokonca na pracovisku a tiez sa ta chodilo za listky.
Ale zase dukatove buchticky by terajsie "menu restauracie" (rozumej strediska hromadnej vyzivy pracujuceho obyvatelstva) do ponuky zaradit mohli
1 1
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
vicktor
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat.
Aj Kováčove milosti
ľud jednoducho potrebuje chlieb, hry a aby mal strach, Udajov.
Kováčove milosti - výber tých, ktoré nie sú právne relevantné
tú druhú časť si si nevšimol.
Ja nie som ani politik, ani vyšetrovateľ, prokurátor, či sudca. Pre mňa nie je veľký rozdiel medzi fanúšikmi športu a fanúšikmi politických strán. futbalisti či hokejisti hrajú o dušu alebo podľa peňazí, na konci po zápase sa objímajú, ale vytvorili fanúšikov, ktorí sa nenávidia na život a na smrť. Tak ako politici, však šuchot bubákov je v zákulisí.
Ale áno - robí sa divadlo okolo milosti Kováča staršieho pre Kováča mladšieho, ktorá dnes nie je nijako právne relevantná (ani jej zrušenie) a naháňajú sa tým hlasy Kováčových kritikov. Nič sa nerobí s Kočnerom. Nejde o potrestanie vinníkov, ale o divadlo.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

:-) My už dôchodok predlžený máme :-)
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Neskutočne ma potešil po dlhej dobe dnešný mail od jednej poradáckej kamošky. Viacej, ako keby mi niekto dal sto eur.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Estetic
:-) My už dôchodok predlžený máme :-)
...jj....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

babka - ježibabka
Neskutočne ma potešil po dlhej dobe dnešný mail od jednej poradáckej kamošky. Viacej, ako keby mi niekto dal sto eur.
Ešteže Ti neposlala tých sto euro, to by bol prúser a deň o ničom, že?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

sito
babka - ježibabka
Neskutočne ma potešil po dlhej dobe dnešný mail od jednej poradáckej kamošky. Viacej, ako keby mi niekto dal sto eur.
Ešteže Ti neposlala tých sto euro, to by bol prúser a deň o ničom, že?
keby tých sto poslala, tak by mala pocit že dostala 200 euro
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač
Estetic
:-) My už dôchodok predlžený máme :-)
...jj....
od júla zas zvýšenie
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
buchač
Estetic
:-) My už dôchodok predlžený máme :-)
...jj....
od júla zas zvýšenie
Júúúúúj.... to bude "radosti"...... bude na dva rožky za mesiac navyše.......
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
buchač
Estetic
:-) My už dôchodok predlžený máme :-)
...jj....
od júla zas zvýšenie
Ja som mal jeden zvýšený už v januári...o 8,20€
Ten druhý sa nechám prekvapiť.

Ale ak my, starí mazáci vravíme...lepšie ako kopanec do riti alebo hrdzavým klincom do oka.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som aj zabudla..mama mi hlasila...sak clovek nestíha míňať
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
lujza.j
ja som aj zabudla..mama mi hlasila...sak clovek nestíha míňať
mama Ti volala k MDD?
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Potesilo - po veceroch mi chodia robit spolocnost drozdy. Sice nic nepomozu, ale aspon zaspievaju.

Nepotesilo - susedova borovica mi otrca prostredniky...
.
WP_20170521_20_17_53_Pro.jpg  
WP_20170521_20_39_38_Pro.jpg  
WP_20170525_07_16_54_Pro.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ing. Ľubomír Janoška
lujza.j
ja som aj zabudla..mama mi hlasila...sak clovek nestíha míňať
mama Ti volala k MDD?
Ako vies..volalaty si moj odposluch
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
Čo máš v úvode som nespomenula, lebo je to asi každému jasné. Ako vidím, dokážu ľudia pracovať najmä na pôvodných pracovných miestach, nie ťažko fyzicky pracujúci, proste "kancelárske" práce, tvoriví ľudia, umelci, IT, veda a výskum a pod. Politici sú ochotní až do posledného vydýchnutia.
K poslednej vete ja asi iba toľko, aj štát a doba sa dokáže pekne podpísať pod zdravie ľudí. A ich masová manipulácia.
Mne stále kole oči to masové stravovanie z príkazu v reštauráciách v okolí pracoviska. Teda väčšinou. A tí zamestnanci tam chodia fakt ako ovce. Strava tam pritom v žiadnom prípade nespĺňa ako-tak zdravú výživu. To zostáva pre mňa záhadou. Aj keď sa ma to osobne po 89 netýkalo. Toto aj s vynálezom gastrolístkov nedokážem pochopiť.
Hmmm, ak sa bavime o vseobecnom zvyseni dochodkoveho veku, tak veda a vyskum, ci umelci to nezachrania. A kancelarskych mysi tiez tolko nepotrebujeme.
Co sa statu a doby tyka. Konecne rozhodnutie stale robi konkretny clovek. Ak je ovca, ako pises, chodi sa napast na menu za 3,20, ci za gastrolistok. Ak nie je ovca, riesi to inak. Nik Ti nemoze prikazat, co mas, ci nemas jest a za 3,20 sa da doma kadeco chutne a zdrave uchystat.
Tu reminiscenicu s 89-tym som nepochopil. Ved predtym boli vsade zavodne jedalne s UHO, "prehladmi tyzdna", "srbskymi pochutkami", "janosikovymi kapsami" a "bozskymi" polievkami ( len boh vedel, co v nich bolo ) A tie jedlane boli dokonca na pracovisku a tiez sa ta chodilo za listky.
Ale zase dukatove buchticky by terajsie "menu restauracie" (rozumej strediska hromadnej vyzivy pracujuceho obyvatelstva) do ponuky zaradit mohli
Neviem prečo, ale nejako sa v poslednej dobe nechápeme.
1. odsek. Ja, že iba malá skupina ľudí by ešte dokázala plnohodnotne v tom veku pracovať. Tí mnou spomenutí. Hlavne nie z pohľadu záchrany štátu.
2. Ja som sa nemohla v tej dobe sťažovať na tzv. závodné stravovanie, v našej budove jedáleň, chodili ľudia min. z 10 firiem, rôzne profesie, len "administratíva". Dobrá strava, možný aj výber.
A v ďalšom zamestnaní nemohli predsa ľuďom zo zdravotníctva variť šlichty.
3. Niekde ľudia nemajú na výber, boli tu také témy, v dedine jeden podnik, tak povinné, bez lístkov.
Ja som nikdy nepochopila gastrolístky ako pomoc samotným zamestnancom.
Ale v NBS obedy tuším za 1,60 eur, bolo v TV, zbytok riešila kolektívna zmluva.
A v týchto horúčavách a v kolónach skysne aj hlávkový šalát po ceste.
4. Dukátové buchtičky sa vyskytujú ako meníčka a sú výborné. Ale za 3.50 trochu drahé. Nižšia cena za menu v BA nie je.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
vicktor
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat.
Aj Kováčove milosti
ľud jednoducho potrebuje chlieb, hry a aby mal strach, Udajov.
Kováčove milosti - výber tých, ktoré nie sú právne relevantné
tú druhú časť si si nevšimol.
Ja nie som ani politik, ani vyšetrovateľ, prokurátor, či sudca. Pre mňa nie je veľký rozdiel medzi fanúšikmi športu a fanúšikmi politických strán. futbalisti či hokejisti hrajú o dušu alebo podľa peňazí, na konci po zápase sa objímajú, ale vytvorili fanúšikov, ktorí sa nenávidia na život a na smrť. Tak ako politici, však šuchot bubákov je v zákulisí.
Ale áno - robí sa divadlo okolo milosti Kováča staršieho pre Kováča mladšieho, ktorá dnes nie je nijako právne relevantná (ani jej zrušenie) a naháňajú sa tým hlasy Kováčových kritikov. Nič sa nerobí s Kočnerom. Nejde o potrestanie vinníkov, ale o divadlo.
Ide iba o predohru. A netýka sa to spomenutých ľudí. Čas je spravodlivý v odkrývaní zahaleného.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Večer mi prišlo, tak vzhľadom na včerajšiu tému dosť pobavilo. (Inak tento rok je plameniak dizajnový hit.)
https://m.facebook.com/story.php?sto...&id=1563909544
:-)))
Podľa Junga má život štyri kvadranty, vo štvrtom sa človek vracia späť do prvého. Ani to posledné obdobie života nechcú nechať politici ľuďom na jeho slobodnej vôli (resp. aj poslednej) a zaslúžené vychutnanie záveru života..
Od troch rokov života sa človek bez ich usmernení nepohne.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Neviem prečo, ale nejako sa v poslednej dobe nechápeme.
Neviem, prečo sa čuduješ, že sa nechápete...
Ono je skôr správnejšie formulácia ...že niekto nechápe Teba.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať