Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva

So zamestnancom sme uzatvorili 1 pracovnú zmluvu -na druh práce
pomocný robotník a vodič nákladného auta. Môže to takto zostať?
Alebo ako to mám bližšie špecifikovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    milka1619 Poradíte ako to opraviť?
    (Ja som niekde čítala, že môžu byť v jednej pracovnej zmluve napr. 2 druhy práce - preto som to tak spravila).
    Tweety § 54 Dohoda o zmene pracovných podmienok, pôvodnú teda upraviť -
    jedna PZ na jeden druh práce, druhá PZ na druhý alebo jedna PZ a jedna DoPČ

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    opraviť sa to dá Dohodou o zmene pracovnej zmluvy, dohodu musia podpísať obidve strany - teda zamestnávateľ aj zamestnanec. V Dohode o zmene pracovnej zmluvy sa pridržiavať postupu ako uvádza vo svojej odpovedi terezamaria.
    Naposledy upravil Ľaľa : 05.11.16 at 18:24

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Ja by som spravila pracovnú zmluvu na vodič nákladného auta a dala by som do PZ poznámku, že bude podľa potreby vykonávať aj pomocné práce robotníka /samozrejme to treba konkretizovať /. Tiež by som tento bod dala aj do náplne práce / pomocné práce /.

    sibalka je offline (nepripojený) sibalka

    Personálne poradenstvo, audit a nastavenie pracovnej dokumentácie, personálnych procesov a celkovej personálnej agendy pre menšie a stredne veľké spoločnosti, nábory a zamestnanecké prieskumy. ...viac sibalka
    1. ZP to nezakazuje.
    2. Z judikatúry vyplýva - druh práce vymedzuje rozsah pracovných úloh, ktoré má zamestnanec vykonávať. Nemusí byť teda uvedený ako 1 pracovná pozícia, ale ako súbor činností (nie však veľké množstvo činností - to by bolo už považované za obchádzanie zákona).

    Ale ak chcete mať pokoj na duši, tak to urobiť ako radia poradcovia vyššie: 1. urobiť dodatok k pracovnej zmluve a do neho dať len 1 pozíciu (napr. spomínaného vodiča) a k dodatku vytvoriť
    2. buď samostatnú náplň práce, kde okrem iného uvediete aj pomocné práce (ak teda náplň práce aktuálne neexistuje), alebo "pomocné práce" uviesť do stručnej charakteristiky priamo v dodatku (vtedy v dodatku treba uviesť, že sa mení nielen druh práce ale aj jeho stručná charakteristika).
    Naposledy upravil sibalka : 05.11.16 at 21:30

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.