Zavrieť

Porady

Vaše skúsenosti s výškou zábezpeky k DPH.

Dobrý večer. Bohužiaľ som v roku 2016 meškal s platbami DPH a teraz mi náš milovaný daňový úrad zrušil platcovstvo DPH. Lenže od 1.12.2016 sa musím znovu nahlásiť ako platca (kvôli výške obratu) a následne mi teda vyčíslia zábezpeku... Máte nejaké skúsenosti aké vysoké tieto zábezpeky sú ? mal som dlh za celý rok 2016 na DPh okolo 9600 €, 4000 som uz vyplatil, teraz som uhradil aj 3400 a ten zvyšok uhradim o pár dni. Ďakujem za každú jednu Vašu skúsenosť. Peťo.
Naposledy upravil peter9855 : 30.11.16 at 06:01
Milan Benka Ako odôvodnili rozhodnutie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubica99999 je offline (nepripojený) Lubica99999

    Lubica99999
    Zdravím, tie zábezpeky sú dosť vysoké - berú sa tam do úvahy rôzne kritériá aj vo vzťahu k presonálne alebo majetkovo prepojeným firmám. Čo ja viem, tak súdy ich väčšinou rušia pre nepreskúmateľnos´t
    peter9855 Môžem vedieť viac? Pre mňa je to úplná novinka že súdy tie zábezpeky rušia ? Budete tak dobrý a dáte nejaký tip, kde si mám najsť o tom viac info ? Ďakujeme veľmi pekne !
    peter9855 Máte nejakú konkrétnu skúsenosť prosím ? Ďakujem !

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Mne nedali ziadnu pri zakladani novej s.r.o. ....je ale pravda, ze ako zivnostnik som nikdy nic nedlhoval aj ked som mal vysoke sumy DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peter9855 Tu ale hovoríme o inom prípade...hore som popísal o akom...
    Nokerla OK, takze odpoved na tvoju otazku znie: Vysku zabezpeky urci prislusny DÚ.
    peter9855 Obavam sa ze toto je len vseobecne konstatovanie a nic viac... Vysku zabezpeky urci nejaky vzorec o ktorom ani srnky netusia ako funguje...A ludia na DU iba nahadzu cisla do vzorca, kliknu a dostanu vysledok...
      zbaliť

    Vaše skúsenosti s výškou zábezpeky k DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.