Zavrieť

Porady

RZZP 2015 preplatok

Účtujem preplatok z RZZP 2015. Preštudovala som príspevky ale stále mi nevychádza účtovanie v nasledovnom:
ID preplatok za s.r.o. 336/524 234,65 €
ID preplatok zamestnanci 336/333 102,41 €
BU poukázané od všzp 221/336 337,06 € (účet 336 znulovaný OK)
BU mzdy zamestnancom 331/221 až po úhrade od všzp.
ZVL odvody do ZP a SP (331/336 a 524/336) účtujem ako vždy pretože z preplatku sa zráža iba daň, nevstupuje do vymeriavacieho základu. Čo mi však nesedí je zostatok na účte 331. Pri zaúčtovaní hrubých miezd 521/331 v sume z rekapitulácie miezd mi vychádza že účtovný zápis Hrubé mzdy 521/331 musím znížiť, rozúčtovať (333/331) o sumu účtu 333 aby sa mi tento účet 333 objavil a zároveň znuloval. Tým pádom ale ponižujem aj účet 521. Mám rozkreslené účtovanie nulujem škrtám a stále viac sa zamotávam. Prosím poradíte? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelle je offline (nepripojený) hanelle

    hanelle
    Ahoj, ja mám takýto postup (bola som na školení pri pani Urbanovej a tam nám to napísala takto):
    1, predpis preplatku za s.r.o. 336/648 (100eur)
    2, inkaso 221/336 (100eur)
    3, predpis prelatku za zamestnancov 336/331 (100 eur)
    4, inkaso 221/336 (100eur)
    5, zrážka dane z príjmu z preplatku 331/342 (19eur)
    6, výplata preplatku zamestnancovi 331/221 (81eur)
    7, odvod dane 342/221 (19eur)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zaja ďakujem za postup. Ako potom účtujete podľa výplatnej listiny hrubé mzdy za ten mesiac v ktorom vyplácate preplatky? (521/331) sú to komplet hrubé mzdy aj s preplatkami zo ZP. Predpis preplatku za zamestnancov je 336/331 a tým pádom to mám na 331 na strane Dal prakticky dva krát. Jedine by som ponížila zápis hrubé mzdy 521/331 ale to sa mi zasa poníži aj 521. Asi vyrábam problém kde nieje ale keď si to rozpisujem na papier tak mi to nevychádza. Budem Vám veľmi vďačná za vysvetlenie.
    hanelle 521/331 dáme bez preplatkov, lebo z preplatku ide len daň, nie ďalšie odvody, a teda to sedí
    zaja viem že odvody sa z toho neplatia. aj môj program to má dobre, ale do zdaniteľného príjmu (do hrubých miezd) to ide lebo to sú zdaniteľné príjmy = hrubé mzdy( nie vymeriavací základ) a tým pádom mám na 331 celý preplatok za zamestnancov vrátene dane.
    zaja No chyba sa našla. V rekapitulácií miezd v našom účt. programe to musím odrátať "ručne" aby som vynulovala tú duplicitu. Soft to vo výplatách správne vypočíta bez odvodov ale do sumáru hrubých miezd im to dáva. A ja som špekulovala kombinovala lebo takú možnosť že je to zle v zostave som nečakala. Ďakujem za vašu odpoveď.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.