Zavrieť

Porady

starobný dôchodok priznaný od 12 júna 2016, ako vyrátam mzdu za jún?

Zamestnanec dnes doniesol rozhodnutie zo SP ze mu priznali starobny dochodok od 12. juna 2016. To viem ze na kazdy mesiac musim podat opravne vykazy do SP, ZP a prehlad na DÚ.
Problem mam ako vyrata mzdu za jun 2016: 1-11. 6.2016 ratam odvody za riadny pracovny pomer a 12-30.6.2016 ratam znizene odvody SP- starobný dochodok. Dobre to myslím?
Naposledy upravil Anni01 : 06.12.16 at 10:34
Mila123 DAV: aj výkazy si mohol opraviť.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    použi alikvotne čiastky , resp. pomerom
    nechápem prečo sa ti pri PPV (predpokladám, že riadnemu prac. pomeru )mení aj ZP?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Ak nemá preukaz TZP, nárok na zníženú sadzbu ak bol predtým poberateľom ID mu priznaním SD zaniká
    karakul veronikasad:
    môžeš mi dať odvolávku na vyššie uvedené? mám podobný prípad, v ZP mi tvrdia (ústne) že preklasifikovaním ID na SD nezaniká nárok na zníženú sadzbu, aj keď nemá dotyčný preukaz TZP
    karakul ... dakujem za odpoved - áno, nie je to upravené zákonom, preto vyjadrenia sa rôznia.
      zbaliť

    starobný dôchodok priznaný od 12 júna 2016, ako vyrátam mzdu za jún?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.