Zavrieť

Porady

Kombinácia liekov na depresiu a liekov na bolesť

Môže sa skombinovať liek na depresie Velafax 75 mg 1 tabl./deň so Zaldiarom alebo Ibalginom na bolesť chrbtice?
taiko a lekara si sa nepytala ?
afrikánka Chcem sa spýtať "mínuskárov" prečo regovali na odpoveď, ktorá mohla pomôcť nielen zadavateľke, ale i iným, ktorí prechádzajú ľahšou formou depresie, aby nemuseli hltať chemické antidepresíva ??? Pitie ľubovníkového čaju plne nahrádza antidepresíva a tým vlastne uľahčuje kombináciu s inými liekmi. V zahraničí bežne zaužívané. Podporujete farmaceutický priemysel? Popierate liečbu a odporúčania lekárov? Alebo ste mínuskovali môj nick? Ak ste nesúhlasili, uveďte svoje odporúčania a dajte prosím zadavateľke rozumnú odpoveď. Od toho ste predsa na porade.
Snažte sa rozoznávať radu od červeného súkna pred mojím nickom a nepoškodzujte svojimi náladami zadavateľov otázok, pretože tým vlastne škodíte poslaniu Porady, ktorá neslúži vám, ale pýtajúcim.
Nick, ktorý nerozoznáva anxiolytiká od antidepresív úplne vymazal svoju odpoveď a zdrhol....to bolo najrozumnejšie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Ak si prečítate pribalový leták je tam aj informácia s ktorými liekmi sa nemá kombinovať ak nie ste si niečím istý treba sa poradiť s lekárom,alebo lekárnikom.....antidepresíva sa nesmú užívať spolu s čajom z ľubovníka,ale ani repíka napr.....
    Ja sa osobne vždy opýtam v lekárni o možnej interakcii s inými liekmi a vždy mi ochotne poradili.
    http://www.liekinfo.sk/liek-velafax-...-al)-30255-pil

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    tronik, Mária27, terezamaria, Tweety, afrikánka, troniik
    6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka Poradia, pretože majú lepšie vedomosti o zložení liekov, dokonca upozornia i lekára na omyl v dávkovaní, alebo inom "prešľape".
    Anika61 Doplnila by som :-) mnoho ľudí podpíše u lekára,že sú oboznámení s liečbou a liečebnými postupmi,ale keď vyjdú z ambulancie ani nevedia povedať akou chorobou trpia....tiež pribalový leták číta minimum z nich......ľudia,jedná sa o vaše zdravie predsa,tak sa informujte a zaujímate......ja sa vždy informujem aj o alternatívnych možnostiach napr.
    kopretinka alternatívne možnosti sú prvá vec,čo zisťujem.....lenže som za to schytala neužitočné,asi od nejakého farma lobistu.......
      zbaliť

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    75 mg tableta akéhokoľvek antidepresíva naznačuje, že ide o ľahkú depresiu. Neviem, čo bolo spúšťačom depresie, ani ako dlho berieš antidepresívum....ale chemickú zlúčeninu môžeš nahradiť čajom z ľubovníka bodkovaného. Jeho pitie je v niektorých krajinách (Nemecko) úplne bežne odporúčané psychiatrami pri ľahšej forme depresie. Aj mnohí slovenskí psychiatri sú presvedčení o účinkoch tohto čaju, ktorý ti plne nahradí "tabletku šťastia".
    Na upokojenie, odbúranie stresov, proti nespavosti, čo sú sprievodným znakom ľahších tzv. sezónnych depresií, alebo iných (klimaktérium, nepriaznivá životná udalosť a pod.) je okrem ľubovníka bodkovaného viacero byliniek a bylinných zmesí.
    Skús namiesto antidepresívnych tabletiek prejsť na pitie ľubovníkového čaju,ktorý je plnohodnotnou náhradou chemických zlúčenín. Bežne sa odporúča pri ľahších formách depresií, hlavne v zahraničí. Na Slovensku to až tak bežné nie je. Ak prejdeš z chémie na prírodné, budeš mať viac možností s výberom liekov proti bolesti. Poraď sa so svojím psychiatrom.
    Naposledy upravil afrikánka : 09.12.16 at 11:59

    Hlasovalo 12 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Amstrad, Valcake, Mária27, Kabaka123, avalik, korela, taiko, alaya1
    Neužitočné (3)
    Nevhodné (1)
    4
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Ja zas viem, ze lubovnikovy caj sa nemoze uzivat s antidepresivami. Ak chce pit nejaky caj na ukludnenie,lepsie je pit medunku.
    afrikánka Samozrejme, že sa nemôže užívať s antidepresívami, pretože ľubovníkový čaj je sám osebe andipresívny, ktorý NAHRÁDZA chemickú zlúčeninu! Ostatné bylinky sú upokojujúce, doplnkové. Nezamieňat, alebo čítať pozornejšie. Píšem o nahradení tabletky ľubovníkovým čajom, ktorý sa predpisuje-doporučuje pri ľahkej depresii.
    afrikánka Odpovedám zadavateľke-odporúčam jej nahradiť tabletku-chemickú zlúčeninu, plnehodnotným prírodným antidepresívom, čo ľubovníkový čaj spĺňa a je lepšie znášateľný s tabletkami od bolesti. Doporučujú psychiatri, v zahraničí viac, ako na Slovensku. A čo k mínuskárovi? LAIK !
    buchač....nezavádzaj, buď nerozumieš rozdiel medi antidepresívami a anxiolytikami, alebo reaguješ iba osobne. Neriešim teba, ale tvoje vygúglené múdrosti.
    ivka70 otazka ale znela, ci to moze kombinovat, nie cim to moze nahradit
    afrikánka Moja odpoveď? Keďže dávka 75mg poukazuje na ľahkú formu depresie, načo HLTAŤ chemické svinstvo, nahradiť ľubovníkovým čajom a nemusí mať až také obavy o vhodnosti a nevhodnosti kombinácie s tabletkami na utíšenie bolesti.
    taiko ja teda neviem, ale afrikanka pouzila slova ako " mozes ", " skus " " porad sa ". Ergo ako rada sa mi to vidi dobre.
    afrikánka taiko, ďakujem, že si čítal odpoveď a bodoval bez predsudkov a nedal si sa zviesť pomstychtivosťou, alebo antipatiami. Vidím, že "buchač opäť zdrhol z boja" a vymazal svoje komentáre od veci, čo robí často....
    korela Rada afrikánky napĺňa všetky pravidlá Porady, samozrejme vrátane samotnej rady a jej obsahu. Bude psychiater radiť pacientom ľubovník, aby mu ubúdali pacienti?
    afrikánka korela, tiež ďakujem za znovuzavedenie odpovede, ktorá môže poslúžiť ľuďom trpiacim na depresiu.
    korela Rado sa stalo. Babka prežila veľkú časť života s ľubovníkom.
    Dáša_ užívam viaceré lieky, podotýkam ani jedny nie sú na depresiu. A v interakciach mi vyskakuje pravidelne grep, ľubovník a jeden druh šalvie. Naviac, pokiaľ si dobre pamätám, ľubovník sa neznáša so slnkom - s ním treba opatrne. Aj keď aktuálne teda slnko nie je ani omylom.
    mmch, aj keď od témy, liekov, ktoré majú inerakciu s grepom pribúda tuším každý mesiac.....
    afrikánka ľubovník sa používa na rôzne problémy....avšak v psychiatrii je jasne daný a určený ako ľahšie antidepresívum
    korela Asi aj pri ňom budú pauzy v užívaní, rovnako ako aj pri iných bylinkách užívaných pravidelne. Ale ak sa kupuje v lekárni, tak na etikete budú určite pokyny pre užívanie vrátane slnka.
    Dáša_ No ja si hlavne myslím, že je veľmi nezodpovedné psychiatrickemu pacientovi nastavenému na liečbu radiť, že má prestať užívať lieky a vrhnúť sa na bylinky. To nie sú lieky, ktoré sa vysadzujú zo dňa na deň.
    korela pre Dáša_: Psychiatrický pacient dostal návrh od lekárky, vždy sa môže poradiť so svojím psychiatrom alebo aj vlastným obvodným lekárom, pretože ak ich bude brať neúmerne dlhú dobu, jeho kvalitu života cez organizmus ovplyvní ďalšia kopa zbytočne pribúdajúcich liekov. O chátraní zdravia nehovoriac.
    Dnes už každý psych. pacient vie, že sa lieky vysádzajú postupne po porade s lekárom.
    cit. afrikánku "75 mg tableta akéhokoľvek antidepresíva naznačuje, že ide o ľahkú depresiu."
    Dáša_ máme v rodine psychiatrickú pacientku, lekárku na dôchodku. Keď ide o ktorékoľvek iné lieky, prísne dbá na pravidelné užívanie všetkého. Dohliada na všetkých. A keď došlo na ňu, keď sa podarilo zvládnuť prvý atak depresie, rozhodla sa, že tabletky nepotrebuje. Že to zvládne. Dva mesiace bola jak na koni. Naozaj to zvládala. Potom zo dňa na deň prišiel skok. A znova sa nastavovala na lieky. Trvalo to trochu dlhšie. A zase - rok užívala a rozhodla sa, že tentokrát to bude inak, na všetko dá pozor. Ako dopadla? Rovnako. Len to nové nastavovanie trvalo zase trochu dlhšie. A urobila to isté tretí krát. A zatiaľ sa nedala dohromady. Pol roka.

    mmch, kde berie ktokoľvek istotu, že dávka 75 mg je o ľahkej depresiii? Čo vie o pacientovi? O nastavovaní? O tom, čo má za sebou, akú liečbu? Aké ďalšie choroby, akú má napríklad obličkovú funkciu?

    To je hazadr, akékoľvek takéto vyhlásenie. Bodka.
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    O kombinacii liekov ma pacienta informovat odborny lekar - treba sa informovat u osotrujuceho psychiatra. Mozno aj telefonicky.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Treba sa pýtať povolaných. Lebo tieto lieky už nie je dobre len tak kombinovať. A už vôbec nie vysadiť a nahradiť čímkoľvek iným, Vždy by to malo byť pod dohľadom lekára.

    Niekedy vedia poradiť aj v lekárni. Len teda nie vždy, žiaľ.
    afrikánka Neporadia? Tak to bude len neochota.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Stredne zavazne interakcie, je potrebna uprava davkovania.

    http://www.liekinfo.sk/vybrane-lieky...25;30262;31103
    Naposledy upravil vicktor : 09.12.16 at 16:51
    Dáša_ presne tak, minimálne s tým zaldiarom treba opatrne, tieto lieky sa vzájomne môžu ovplyvňovať

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    namiesto ďalšieho svinstva si kúp radšej toto,je to liek,ale sú to vlastne iba vitamíny v špeciálnej forme.Nie je to lacné.....Doporučujem navštíviť fyzioterapeuta,ktorý ťa naučí správne používať chrbticu a cvičiť http://www.milgamma.sk/
    neopovážte sa to niekto vymazať!

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Kabaka123, jslancik, korela, afrikánka
    Neužitočné (2)
    Spam (2)
    0
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ešte by som chcela vedieť,ktorí *uji toto označili ako neužitočné a spam???!!! čo tak napísať verejne prečo??? že som dala link,kde sa človek dozvie,ako si môže pomôcť od bolesti??? alebo len preto že vidia môj nick?
    korela To se nikdo nedoví, ty muj kvítku medový :-)))
    afrikánka zaujímavé...často vidím linky odporúčajúce priamo výrobky a nič sa nedeje....a dnes tu zrejme úradujú takí, čo nevedia poradiť, ale účasť chcú mať potvrdenú aspoň tou mínuskou
      zbaliť

    Kombinácia liekov na depresiu a liekov na bolesť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.