Zavrieť

Porady

Úhrada dobropisu v hotovosti

Dobrý deň. Tuzemský dodávateľ mi vystavil dobropis za vrátený tovar a k tomu mi vyplatil celú sumu za tento tovar v hotovosti s pokladničným bločkom. Dobropis som si zaúčtovala do knihy prijatých faktúr a aj v daňovom priznaní ho mám uvedený v riadku 28 tak ak má byť. Chcem sa ale opýtať ako zaúčtujem úhradu tohto dobropisu v hotovosti v MRP? (ERP ja nemám). Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    321/211 suma s mínusom..
    ale nerozumiem, veď uhrádzaš z knihy prijatých faktúr, kde je typ dokladu Dobropis a uvedená suma s mínusom.. a pri voľbe uhradiť v MRP to rovno s mínusom prenesie do denníka..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tweety2 Mne to robí problémy v pokladni pretože tú úhradu mi prenesie síce do účt. denníka ( na účte 211 mám správnu sumu aká má byť) ale nezvýši sa mi to v knihe pokladne, v nej sa mi táto úhrada nezobrazuje
    tweety2 A keď si aj zvolím pri úhrade dobropisu aby mi to evidovalo v pokladni tak mi to automaticky účtuje ako typ dokladu Výdavkový a nedá sa mi to prepísať na príjmový
    Žabinka áno, ale výdavkový s mínusom..
    tweety2 Ahaaaa Už to mám, vyšlo mi to Už som bola zúfalá Ďakujem pekne Prajem pekný deň.
      zbaliť

    Úhrada dobropisu v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.