Zavrieť

Porady

Pleseň na nechtoch na nohách

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nemáte skúsenosti s týmto neduhom? Má ho ASI moja dcéra i keď to nieje taká pleseň že jej nechty černejú ale je to biele bez lesku a najprv to bol velký palec na jednej nohe, potom druhý velký palec na druhej nohe a teraz malíček. Urobí sa pásik cez celý necht a to kým neodrastie... Vlastne sa pýtam preto, že nohy ju nesvrbia a neviem či ide skutočne o pleseň, pretože kým jej narástol aby sme mohli pilnikom napilnikovať vzorku tak to trvalo dosť dlhý čas a nakoniec, keď sme to dali na rozbor, tak sa rozbila ampulka so vzorkou. Takže nevieme či to je skutočne pleseň ale stále nám napíše kožná nejakú vodičku a mám pocit že sa to nezlepšuje, ale šíri... Nemáte nejaký recept? Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
janaGT Pozri príspevok
ja som zistila asi pred cca 3 týždňami, keď som si strihala nechty, že nech na nohe na palci je akýsi tvrdý, i keď si strihám nechty po zmývaní. Pri ďalšom strihaní bol taký istý a teraz som zistila, že sa mi na nechte urobili akési "vlnky" akoby mi zvlnkovel, je to cítiť na dotyk, vidno to nie je nejako extra.
Nemáte niekto skúsenoti, čo by to mohlo byť?
U lekára som zatiaľ nebola.
Tak toto sa urobilo aj mne pred časom a ešte pod nechtom sa mi robí niečo ako modrina. Ku lekárke sú strašne dlhé objednávkové termíny...neviete čo to môže byť?
0 0
skatarinas skatarinas

skatarinas je offline (nepripojený) skatarinas

s najväčšou pravdepodobnosťou kvasinková plieseň, je to mrcha, ja sa z nej nemôžem už dosť dlho dostať, natieram 2x za deň vodičkami a celé mesiace to s ňou prehrávam. Ja som ju chytila s najväčšou pravdepodobnosťou na kupku vo Veľkom Mederi, pretože po dovolenke na tomto term. kupku som to na sebe zistila (invázia dôchodcov v teplom sedacom bazéne, jo joj ). Draho vsom zaplatila......
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ale mne sa to urobilo len cca 2-3 mesiace dozadu ..a to som už asi 8 mesiacov pre operované koleno nikde nebola....
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Natierajte si nechty čajovníkovým olejom- dostať kúpiť v lekárni. Je to beh na dlhé trate. Kým chorá časť odrastie, tak to trvá dlho(aj rok )
1 0
MonikaBii MonikaBii

MonikaBii je offline (nepripojený) MonikaBii

Ahojte zienky,


kedze som mala tento problem a dlho som sa ho snazila striedanim roznych farmako masticiek vyliecit tak vam chcem poradit nieco co mi velmi pomohlo...
vykaslite sa na drahe masticky, skuste si kupit kvalitny propolis a natierat postihnute miesto, ja som uz po prvom pouziti videla ustup. Neviem zarucit 100 ucinnost pri vsetkych typoch ochorenia nechtov. Mne to pomohlo, v kazdom pripade stoji za vyskusanie + je to bio;-)
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Myfungar. :-)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut, chcel si povedať moja lekáreň...teda prírodná)...a čo ty tu v takú neskorú hodinu?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
a čo na to lekár?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

môže sa jednať aj o formu psoriazy....
1 0
MonikaBii MonikaBii

MonikaBii je offline (nepripojený) MonikaBii

Skuste Propolis, prirodny liek
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Jara Pozri príspevok
Nemáte skúsenosti s týmto neduhom? Má ho ASI moja dcéra i keď to nieje taká pleseň že jej nechty černejú ale je to biele bez lesku a najprv to bol velký palec na jednej nohe, potom druhý velký palec na druhej nohe a teraz malíček. Urobí sa pásik cez celý necht a to kým neodrastie... Vlastne sa pýtam preto, že nohy ju nesvrbia a neviem či ide skutočne o pleseň, pretože kým jej narástol aby sme mohli pilnikom napilnikovať vzorku tak to trvalo dosť dlhý čas a nakoniec, keď sme to dali na rozbor, tak sa rozbila ampulka so vzorkou. Takže nevieme či to je skutočne pleseň ale stále nám napíše kožná nejakú vodičku a mám pocit že sa to nezlepšuje, ale šíri... Nemáte nejaký recept? Ďakujem
Napiste mi e-mail a ja vam skusim nieco poslat
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

LORENA Pozri príspevok
a kožní mi tiež nič na to nedal...že vraj mám si lepiť GELOVE NECHTY.....no není sprostý...??..
je to blbec....gélové nechty sú tiež jedna z príčin vzniku plesní
na nechtoch našťastie nič nemám,občas sa niečo objaví na pokožke,ale okamžite natieram tea tree olejčekom.zaberá 100%
0 0
Blazenka1 Blazenka1

Blazenka1 je offline (nepripojený) Blazenka1

Ahojte, na nechty s mykozou, alebo rozne plesne, mám vlastné skúsenosti, preto Vám píšem. Konečne po asi troch rokoch už mám na palcoch pol nechta narasteného. nechet vyzerá úplne zdravo. NiekoĽko rokov som skúšala rôzne preparáty(samozrejme ,každý preparát musíte aspoň pol roka skúšať,je to liečba na dlho).Ja som skúšala vždy dva naraz, jeden na jednej nohe a druhý na druhej. Zabral mi iba jediný . MANUKA-mycofoot od firmy TOPVET. Je tam rozprašovač, ktorý nepoužívam, minuly by ste vela a nemá to taký účinok. Naučili ma ho používať-odšróbujete vrchnák a hadičku použijete ako by to bola pipeta. Produkt sa dáva pod nechet, aj naňho, a všade dookola. Napadnuté nechty pravidelne brúsite zhora, a striháte ak sa dá aj trošička dosť často. Nový nechet musí mať priestor.Dávajte pozor aby Vám nezarastal. Produkt nájdete ho aj na internete, je to česká firma. POZOR na Slovensku sa predáva bežne za 15,- EUR. V Čechách stojí 105,- Kčs.
2 0
modrofuzik1 modrofuzik1

modrofuzik1 je offline (nepripojený) modrofuzik1

dakujem za rady. objavilo sa to mojmu starkemu, chcela by som mu pomoct. pocula som dobre veci o canestene. vraj to rychlo prechadza. mate s tym niekto skusenosti?
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Problém Vašej slečny dcéry v tráviacom trakte a črevách. Odporúčam prečítať môj text v hesle ,,Nežerem", kde sa problémom zaoberám obšírnejšie. Po úprave stavu čriev získa organizmus po krátkej dobe rovnováhu JING a JANG a po pár dňoch ustúpi aj Kandida a nezopakuje sa .
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

dusansl Pozri príspevok
Problém Vašej slečny dcéry v tráviacom trakte a črevách. Odporúčam prečítať môj text v hesle ,,Nežerem", kde sa problémom zaoberám obšírnejšie. Po úprave stavu čriev získa organizmus po krátkej dobe rovnováhu JING a JANG a po pár dňoch ustúpi aj Kandida a nezopakuje sa .
No tak to budem oponovať.Kandida je všade okolo nás a uistiť niekoho,že sa mu nezopakuje je prinajmenšom nezodpovedné.
0 0
pe84 pe84

pe84 je offline (nepripojený) pe84

Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac
kandidy sa treba razne zbavit, cim skor tym lepsie, casto clovek zbytocne caka a plesen sa zatial siri a udomacnuje v organizme, velmi ucinny je canespor krem, pretoze ma siroke spektrum ucinnosti, cize je velka pravdepodobnost, ze zaberie, treba vsak dodrzat liecbu podla letacika, nie to ukoncit, ked sa nam zda, ze uz je to lepsie, treba to uplne odstranit, vyborne zabera, plesne sa da trvalo zbavit, odporucam
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
prosímo o radu...
už asi 3 tí rok mam na nechte na nohe (palec) plieseň, nedá sa to ničím vyliečiť...
najhoršie je,že necht mi nerastie, odumrel a ja sa bojím,že mi odpadne...drží ale to už iba pomocou vôle...
pýtala som sa chirurga či by sa to dalo odstrániť a povedal, že dalo ale neslubuje mi,že mi necht narastie pretože môžem mať z plesne nenávratne poškodené nechtové lôžko...
čo mi na to poradíte?som zúfalá,...neviem či je horšie nemať necht alebo homať taký aký je,,,
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pasuliatko Pozri príspevok
prosímo o radu...
už asi 3 tí rok mam na nechte na nohe (palec) plieseň, nedá sa to ničím vyliečiť...
najhoršie je,že necht mi nerastie, odumrel a ja sa bojím,že mi odpadne...drží ale to už iba pomocou vôle...
pýtala som sa chirurga či by sa to dalo odstrániť a povedal, že dalo ale neslubuje mi,že mi necht narastie pretože môžem mať z plesne nenávratne poškodené nechtové lôžko...
čo mi na to poradíte?som zúfalá,...neviem či je horšie nemať necht alebo homať taký aký je,,,
Skus nejaky osvedceny recept od Marie Trebanovej http://www.zdraviezbozejlekarne.sk/prhlavadvojdoma.html

Pred par dnami jedna pani spominala,ako jej lekar nedokazal vyliecit plesen na palci tiez viac rokov. Vraj jej nakoniec pomohla kozmeticka, ktora jej na to dala nejaku vodicku na potretie.
Zial, nazov pripravku neviem,bola to nahodna znama na kupalisku...ale skus sa spytat kozmeticiek,mozno poradia
0 0
Tinka.ba Tinka.ba

Tinka.ba je offline (nepripojený) Tinka.ba

pasuliatko Pozri príspevok
prosímo o radu...
už asi 3 tí rok mam na nechte na nohe (palec) plieseň, nedá sa to ničím vyliečiť...
najhoršie je,že necht mi nerastie, odumrel a ja sa bojím,že mi odpadne...drží ale to už iba pomocou vôle...
pýtala som sa chirurga či by sa to dalo odstrániť a povedal, že dalo ale neslubuje mi,že mi necht narastie pretože môžem mať z plesne nenávratne poškodené nechtové lôžko...
čo mi na to poradíte?som zúfalá,...neviem či je horšie nemať necht alebo homať taký aký je,,,
Moj ocko ma na nohach tiez plesen, napadnute ma asi 4 nechty. Skusal canesten, potom tu fixku a nic mu nezabera. Nasla som na internete link a chcem mu to objednat. Nie je to velka investicia, tak skus, mozno by to pomohlo aj Tebe...
Ak sa plesne zbavis a necht by odpadol, tak mozes vyhladat nechtarku, ktora Ti vie na nohe spravit umely necht. (pred rokmi som si pre vlastne potreby spravila kurz modelovania gelovych nehtov na ruky), tam sme mali aj prednasku koznej doktorky. Ta nam hovorila, ze plesen sa siri sporami, takze treba nosit doma papuce, aby si nenakazila celu rodinu a noha by mala stale dychat, lebo plesne maju rady vlhko a teplo - nohy sa potia, cize je to idealne prostredie, aby sa rozmnozovali a rastli. Na kurze nam aj hovorili, ze ak niekto prisiel o necht na nohe(najcastejsie vplyvom urazu), tak sa tam da kludne nalepit umely tip (ako sa nadstavuju klasicke nechty na rukach) a ze necht vyzera pravo. Konkretnejsie info nemam, lebo spravit si aj ten nadstavbovy kurz, nemal pre moje "domace potreby" vyznam, ale ked sa spytas nejakej nechtarky, ktora sa tym zaobera, tak Ti urcite poradi. Hlavne nebud z toho nestastna, zijeme v dobe, kde sa daju dorobit umele mihalnice, vlasy, prsia, no bol by v tom cert zakopany, keby sa nedal spravit aj jeden necht
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať