Zavrieť

Porady

Pleseň na nechtoch na nohách

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nemáte skúsenosti s týmto neduhom? Má ho ASI moja dcéra i keď to nieje taká pleseň že jej nechty černejú ale je to biele bez lesku a najprv to bol velký palec na jednej nohe, potom druhý velký palec na druhej nohe a teraz malíček. Urobí sa pásik cez celý necht a to kým neodrastie... Vlastne sa pýtam preto, že nohy ju nesvrbia a neviem či ide skutočne o pleseň, pretože kým jej narástol aby sme mohli pilnikom napilnikovať vzorku tak to trvalo dosť dlhý čas a nakoniec, keď sme to dali na rozbor, tak sa rozbila ampulka so vzorkou. Takže nevieme či to je skutočne pleseň ale stále nám napíše kožná nejakú vodičku a mám pocit že sa to nezlepšuje, ale šíri... Nemáte nejaký recept? Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Dievčence,existuje jediný spôsob ako sa zbavíte plesne nechtov a to je liečba tabletkami alebo horšie lakmi.Všetky tie Canesteny akurát oddialia riešenie problému a umožnia nakaziť viac ľudí okolo postihnutého.
4 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Estetic Pozri príspevok
Dievčence,existuje jediný spôsob ako sa zbavíte plesne nechtov a to je liečba tabletkami alebo horšie lakmi.Všetky tie Canesteny akurát oddialia riešenie problému a umožnia nakaziť viac ľudí okolo postihnutého.
presne tak, toto mi povedala aj kozna, ale mala pravdu, aj ked tie tabletky su velka zataz na pecen, a treba ich brat tusim 3 mesiace, ale odvtedy mam pokoj
vsetky volnopredajne lieky su len o reklame
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Tinka.ba Pozri príspevok
Moj ocko ma na nohach tiez plesen, napadnute ma asi 4 nechty. Skusal canesten, potom tu fixku a nic mu nezabera. Nasla som na internete link a chcem mu to objednat. Nie je to velka investicia, tak skus, mozno by to pomohlo aj Tebe...
Ak sa plesne zbavis a necht by odpadol, tak mozes vyhladat nechtarku, ktora Ti vie na nohe spravit umely necht. (pred rokmi som si pre vlastne potreby spravila kurz modelovania gelovych nehtov na ruky), tam sme mali aj prednasku koznej doktorky. Ta nam hovorila, ze plesen sa siri sporami, takze treba nosit doma papuce, aby si nenakazila celu rodinu a noha by mala stale dychat, lebo plesne maju rady vlhko a teplo - nohy sa potia, cize je to idealne prostredie, aby sa rozmnozovali a rastli. Na kurze nam aj hovorili, ze ak niekto prisiel o necht na nohe(najcastejsie vplyvom urazu), tak sa tam da kludne nalepit umely tip (ako sa nadstavuju klasicke nechty na rukach) a ze necht vyzera pravo. Konkretnejsie info nemam, lebo spravit si aj ten nadstavbovy kurz, nemal pre moje "domace potreby" vyznam, ale ked sa spytas nejakej nechtarky, ktora sa tym zaobera, tak Ti urcite poradi. Hlavne nebud z toho nestastna, zijeme v dobe, kde sa daju dorobit umele mihalnice, vlasy, prsia, no bol by v tom cert zakopany, keby sa nedal spravit aj jeden necht
ďakujem za radu, jedna moja spolužiačka mala kurz nechtov a poradila mi aby som si kupila mudru hubu...
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Normalne strc tie nohy do lavora s MMS na pol hodinu a je po rokoch problemov, co vymyslas...
a prestan brat antibiotika, tie podporuju rast plesni
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
lofr Pozri príspevok
Normalne strc tie nohy do lavora s MMS na pol hodinu a je po rokoch problemov, co vymyslas...
a prestan brat antibiotika, tie podporuju rast plesni
čo je mms?
a kto tu písal,že beriem ATB??
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Nič iné nepomáha, iba kožnou lekárkou predpísaný BATRAFEN (sú kvapky a lieky), lepšie sú kvapky, tbl. odmietni...
Neviem prečo ale počúvam, že lekári to len veľmi ťažko predpisujú. Ak máš známu lekárničku tak ti to dáaj bez rcp. nestojí to veľa je to bagateľ... už po pár dňoch sa plesen zastaví, treba vydržať, ale liečba je dlhodobá, po pár dnoch stačí dať kvapku na necht iba raz na noc...
nedaj sa odbiť u kožiarky
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mazanova Pozri príspevok
Nič iné nepomáha, iba kožnou lekárkou predpísaný BATRAFEN (sú kvapky a lieky), lepšie sú kvapky, tbl. odmietni...
Neviem prečo ale počúvam, že lekári to len veľmi ťažko predpisujú. Ak máš známu lekárničku tak ti to dáaj bez rcp. nestojí to veľa je to bagateľ... už po pár dňoch sa plesen zastaví, treba vydržať, ale liečba je dlhodobá, po pár dnoch stačí dať kvapku na necht iba raz na noc...
nedaj sa odbiť u kožiarky
tu staršia téma a spomína sa tam....http://www.porada.sk/t111029-kvasinkova-pliesen.html

kuk aj tu:http://www.google.sk/webhp?hl=sk&tab...w=1366&bih=643
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

mazanova Pozri príspevok
Nič iné nepomáha, iba kožnou lekárkou predpísaný BATRAFEN (sú kvapky a lieky), lepšie sú kvapky, tbl. odmietni...
Neviem prečo ale počúvam, že lekári to len veľmi ťažko predpisujú. Ak máš známu lekárničku tak ti to dáaj bez rcp. nestojí to veľa je to bagateľ... už po pár dňoch sa plesen zastaví, treba vydržať, ale liečba je dlhodobá, po pár dnoch stačí dať kvapku na necht iba raz na noc...
nedaj sa odbiť u kožiarky
Napísala som to opakovane,takže ešte raz.Lekár predpisuje lieky a tie lieky platí Vaša poisťovňa.Sú lieky,ktoré može lekár predpísať len za určitých presne stanovených pravidiel a do tejto kategorie patria aj lieky na pleseň.Takže môžem Vám predpísať lieky na plesen na učet poisťovne len vtedy,ked mám pozitívny výsledok na plesne z vyšetrenia.Ak ho nemám,napísať tie lieky síce môžem,ale platí to pacient a nie sú to malé sumy.Takže ešte raz,neošetrovať,ale k lekárovi aby bolo možné spraviť mykologické vyšetrenie.Toľko na vysvetlenie vety z citovaného príspevku....citujem:lekári to len veľmi ťažko predpisujú....koniec citátu.
2 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mazanova Pozri príspevok
Nič iné nepomáha, iba kožnou lekárkou predpísaný BATRAFEN (sú kvapky a lieky), lepšie sú kvapky, tbl. odmietni...
Neviem prečo ale počúvam, že lekári to len veľmi ťažko predpisujú. Ak máš známu lekárničku tak ti to dáaj bez rcp. nestojí to veľa je to bagateľ... už po pár dňoch sa plesen zastaví, treba vydržať, ale liečba je dlhodobá, po pár dnoch stačí dať kvapku na necht iba raz na noc...
nedaj sa odbiť u kožiarky
užívala som niečo podobné, na palec na pravej nohe to pomohlo na ľavej žial nie...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Estetic Pozri príspevok
Napísala som to opakovane,takže ešte raz.Lekár predpisuje lieky a tie lieky platí Vaša poisťovňa.Sú lieky,ktoré može lekár predpísať len za určitých presne stanovených pravidiel a do tejto kategorie patria aj lieky na pleseň.Takže môžem Vám predpísať lieky na plesen na učet poisťovne len vtedy,ked mám pozitívny výsledok na plesne z vyšetrenia.Ak ho nemám,napísať tie lieky síce môžem,ale platí to pacient a nie sú to malé sumy.Takže ešte raz,neošetrovať,ale k lekárovi aby bolo možné spraviť mykologické vyšetrenie.Toľko na vysvetlenie vety z citovaného príspevku....citujem:lekári to len veľmi ťažko predpisujú....koniec citátu.
presne na takom vyšetrení som bola, urobila som všetko čo mi doktorka povedala a nič tak údajne nenašli takže tam nič nemám takže to netreba liečiť...
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Pokiaľ Vás sledujem,tak máte opakované operácie kolena,takže sa môžete v prípade plesní opakovane infikovať.Ak ale mykologické vyšetrenie neukázalo nič,sú možnosti-
1-nie je to pleseň ale iné ochorenie
2-je to preliečené liekmi a zostáva počkať kým sa vymení celý nechet /1-1,5 roka/
3-je to pleseň a výsledok vyšetrenia je negatívny pretože sa ošetrujete lokálnymi externami.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Estetic Pozri príspevok
Pokiaľ Vás sledujem,tak máte opakované operácie kolena,takže sa môžete v prípade plesní opakovane infikovať.Ak ale mykologické vyšetrenie neukázalo nič,sú možnosti-
1-nie je to pleseň ale iné ochorenie
2-je to preliečené liekmi a zostáva počkať kým sa vymení celý nechet /1-1,5 roka/
3-je to pleseň a výsledok vyšetrenia je negatívny pretože sa ošetrujete lokálnymi externami.
a pointa?čo mám akože robiť?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja som niekde citala, ze na plesen na nohach pomaha aj do lavora s vodou pridat ocot,vraj to pomaha.
Vyskusane to nemam, ale mozno to stoji za vyskusanie...
0 0
helvécia helvécia

helvécia je offline (nepripojený) helvécia

Skús vyhľadať v google "múdra huba", alebo "chytrá huba" možno nájdeš vhodný prípravok
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
čo poviete na 100% austrálsky tea oil? čítala som,že to pomáha proti pliesňam na nechtoch a ich lôžkach... tak to idem vyskúšať mam ho doma tak uvidíme čo bude...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pasuliatko Pozri príspevok
čo poviete na 100% austrálsky tea oil? čítala som,že to pomáha proti pliesňam na nechtoch a ich lôžkach... tak to idem vyskúšať mam ho doma tak uvidíme čo bude...
a tam to ....nepomohlo?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
lujza.j Pozri príspevok
a tam to ....nepomohlo?
Canesten alebo múdra huba?
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

pasuliatko Pozri príspevok
Canesten alebo múdra huba?
A co tak vyskusat to MMS?
V dobe google sa nepytaj! Vyhladavaj!
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
lofr Pozri príspevok
A co tak vyskusat to MMS?
V dobe google sa nepytaj! Vyhladavaj!
no musím sa opýtať čo to je?
0 0
modrofuzik1 modrofuzik1

modrofuzik1 je offline (nepripojený) modrofuzik1

a pomohlo? my mame osvedcenu dietu s obmedzenim sladkosti a k tomu kremy canesten a canespor... rada si vsak necham poradit aj s inymi metodami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať