Zavrieť

Porady

Pleseň na nechtoch na nohách

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nemáte skúsenosti s týmto neduhom? Má ho ASI moja dcéra i keď to nieje taká pleseň že jej nechty černejú ale je to biele bez lesku a najprv to bol velký palec na jednej nohe, potom druhý velký palec na druhej nohe a teraz malíček. Urobí sa pásik cez celý necht a to kým neodrastie... Vlastne sa pýtam preto, že nohy ju nesvrbia a neviem či ide skutočne o pleseň, pretože kým jej narástol aby sme mohli pilnikom napilnikovať vzorku tak to trvalo dosť dlhý čas a nakoniec, keď sme to dali na rozbor, tak sa rozbila ampulka so vzorkou. Takže nevieme či to je skutočne pleseň ale stále nám napíše kožná nejakú vodičku a mám pocit že sa to nezlepšuje, ale šíri... Nemáte nejaký recept? Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

milá Nika, už by hádam stačilo! - to bola reakcia na reklamné odkazy - ale už sú vymazané.
Naposledy upravil Aankaa : 10.12.12 at 16:59
0 0
njustrit njustrit

njustrit je offline (nepripojený) njustrit

Ahoj....no mala som problem s plesnou...a pomohla taka fialova vodicka,ktora sa pouziva na dezinfekciu prsnikov pri kojeni..uz neviem ako sa vola...ale pomohlo..nohy zostanu fialove od tej vody....kazdy den nove ponozky...najlepsie bavlnene biele obetovat...a trpezlivost...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
fialová vodička- myslíš hypermangán draselný? ten je na plesne a celkové kúpele nôh veľmi vhodný. Troška pridám z iného súdka, nehovorím, že nie je potrebné užívať ATB, prípadne rôzne masti. No treba si uvedomiť, že nohy musia byť v suchom prostredí(napr. nosiť si do práce náhradné ponožky, ak sa dá), večer umyť a natrieť octom, niekomu vadí neriedený, takže zriediť. Ja píšem o octe, lebo je to najprirodzenejší a najlacnejší bojovník s plesňami. Kúpele nôh v hypermangáne. (Môžete samozrejme používať i rôzne antibakteriálne spreje). Octom vystriekať topánky, papuče, každý deň čisté ponožky, mať iba svoj uterák, nechodiť bosí. Plesňové ochorenia nôh sa opakujú a sú v podstate
" nevyliečiteľné " preto, lebo ľudia si myslia, že keď budú ošetrovať svoje nohy, tak je vymaľované. Lenže tie plesne sú na všetkom, čoho sa ich nohy v bosom stave dotkli. Všetky papuče a aj podlahy, koberce. Boj s plesňami je dlhodobý a hlavne musí dezinfekcia pokryť široké spektrum vecí s ktorými prichádzate do kontaktu. A to je problém, lebo všetci chcú všetko a hneď, a viete si prestaviť, že budete dezinfikovať byt a všetky veci aj niekoľko mesiacov? Ale inak to nepôjde, lebo ak sa aj preliečite a potom si na bosú nohu navlečiete papuče, ktoré ste nosili pred preliečením, ste zase tam, kde ste boli predtým.
Niekto tu spomínal Tea tree olej. To je tiež super pomocník na kúpele nôh(pár kvapiek do vody) a tiež je vhodné ho natierať na nechty a aj do medziprstových priestorov. Budete síce smrdieť naširoko naďaleko, ale výsledok budete vidieť.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.sebapoznanie.sk/sebapozna...vy-olej-200-ml
Robila som s tymto olejom tuhy sampon na vlasy proti lupinam
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
účtovník 007
fialová vodička- myslíš hypermangán draselný? ten je na plesne a celkové kúpele nôh veľmi vhodný. Troška pridám z iného súdka, nehovorím, že nie je potrebné užívať ATB, prípadne rôzne masti. No treba si uvedomiť, že nohy musia byť v suchom prostredí(napr. nosiť si do práce náhradné ponožky, ak sa dá), večer umyť a natrieť octom, niekomu vadí neriedený, takže zriediť. Ja píšem o octe, lebo je to najprirodzenejší a najlacnejší bojovník s plesňami. Kúpele nôh v hypermangáne. (Môžete samozrejme používať i rôzne antibakteriálne spreje). Octom vystriekať topánky, papuče, každý deň čisté ponožky, mať iba svoj uterák, nechodiť bosí. Plesňové ochorenia nôh sa opakujú a sú v podstate
" nevyliečiteľné " preto, lebo ľudia si myslia, že keď budú ošetrovať svoje nohy, tak je vymaľované. Lenže tie plesne sú na všetkom, čoho sa ich nohy v bosom stave dotkli. Všetky papuče a aj podlahy, koberce. Boj s plesňami je dlhodobý a hlavne musí dezinfekcia pokryť široké spektrum vecí s ktorými prichádzate do kontaktu. A to je problém, lebo všetci chcú všetko a hneď, a viete si prestaviť, že budete dezinfikovať byt a všetky veci aj niekoľko mesiacov? Ale inak to nepôjde, lebo ak sa aj preliečite a potom si na bosú nohu navlečiete papuče, ktoré ste nosili pred preliečením, ste zase tam, kde ste boli predtým.
Niekto tu spomínal Tea tree olej. To je tiež super pomocník na kúpele nôh(pár kvapiek do vody) a tiež je vhodné ho natierať na nechty a aj do medziprstových priestorov. Budete síce smrdieť naširoko naďaleko, ale výsledok budete vidieť.
Na vojenčine v oných dobách bežná infekcia ... veľmi rýchlo sa dala chytiť .
Ale hypermangán dal infekciu v priebehu týždňa dokopy . Večer umyť a následne si dať ten kúpeľ . Samozrejmosťou je dostatok prísunu čerstvého ľuftu a ľahká - vzdušná obuv .
2 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
Je potrebné riešiť to aj zvnútra, ak sa jej chces zbavit. prirodny produkt-cesnak s tymianom plus aloe gel/niektory zo styroch, najlepsie cisty/ aspon 3mesiace. Ak chces viac info, tak meilom rada zodpoviem.
0 4
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Viem pomôcť
Je potrebné riešiť to aj zvnútra, ak sa jej chces zbavit. prirodny produkt-cesnak s tymianom plus aloe gel/niektory zo styroch, najlepsie cisty/ aspon 3mesiace. Ak chces viac info, tak meilom rada zodpoviem.
Tak Ti poviem ...v dôsledku toho večného spamovania v rôznych oblastiach zdravia .

Odpovedá sa buď na stránke , alebo radšej nie .

Mierne povedané , ak vieš na všeliakú chorobu ten nejaký liek ( ponúkaš produkty , riešenia , zodpovedať chceš ) , tak by som Ti v tejto chvíli rád aj poprial - ABY SI NEJAKÚ TÚ PLIAGU CHYTILA !!!

No hlavne si porieš to svoje vnútro - najmä hlavu ... poznám niekoľko solídnych psychofarmák , ktoré by Ti rozhodne pomohli v súbehu hospitalizácie na príslušnom oddelení psychiatrického zariadenia po dobu aspoň 6 mesiacov ..
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

buchač, netreba, stačí nahlásiť a bude pokoj
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
buchač, netreba, stačí nahlásiť a bude pokoj
Kukuč , ja to viem ....
Ale dúfam , že alchymistka si to prečíta a bude aspoň vedieť názor ...a o to mi aj ide ...a vôbec ju neurážam , ja jej IBA prajem .
Ono by postačila IBA tá pleseň , nech skúsi - nech sa potom medikamentuje ...
0 0
Viem pomôcť Viem pomôcť

Viem pomôcť je offline (nepripojený) Viem pomôcť

Nou koment....Aha, tie psychofarmaká si asi sám bral, keď máš také skúsenosti.Odborník, fakt.
0 2
pe84 pe84

pe84 je offline (nepripojený) pe84

Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac
účtovník 007
fialová vodička- myslíš hypermangán draselný? ten je na plesne a celkové kúpele nôh veľmi vhodný. Troška pridám z iného súdka, nehovorím, že nie je potrebné užívať ATB, prípadne rôzne masti. No treba si uvedomiť, že nohy musia byť v suchom prostredí(napr. nosiť si do práce náhradné ponožky, ak sa dá), večer umyť a natrieť octom, niekomu vadí neriedený, takže zriediť. Ja píšem o octe, lebo je to najprirodzenejší a najlacnejší bojovník s plesňami. Kúpele nôh v hypermangáne. (Môžete samozrejme používať i rôzne antibakteriálne spreje). Octom vystriekať topánky, papuče, každý deň čisté ponožky, mať iba svoj uterák, nechodiť bosí. Plesňové ochorenia nôh sa opakujú a sú v podstate
" nevyliečiteľné " preto, lebo ľudia si myslia, že keď budú ošetrovať svoje nohy, tak je vymaľované. Lenže tie plesne sú na všetkom, čoho sa ich nohy v bosom stave dotkli. Všetky papuče a aj podlahy, koberce. Boj s plesňami je dlhodobý a hlavne musí dezinfekcia pokryť široké spektrum vecí s ktorými prichádzate do kontaktu. A to je problém, lebo všetci chcú všetko a hneď, a viete si prestaviť, že budete dezinfikovať byt a všetky veci aj niekoľko mesiacov? Ale inak to nepôjde, lebo ak sa aj preliečite a potom si na bosú nohu navlečiete papuče, ktoré ste nosili pred preliečením, ste zase tam, kde ste boli predtým.
Niekto tu spomínal Tea tree olej. To je tiež super pomocník na kúpele nôh(pár kvapiek do vody) a tiež je vhodné ho natierať na nechty a aj do medziprstových priestorov. Budete síce smrdieť naširoko naďaleko, ale výsledok budete vidieť.
Teda to som ani netusila, ake je to vazne... ale ked sa nad tym zamyslim, tak je to logicke... treba plesni venovat pozornost a nebrat to na lahku vahu, je to velka potvora... mne sa zyhryzla do nechta, ale velmi rychlo som vtedy zareagovala, bolo leto, tak som si nechtiky vsimala, mne zabral Canespor sada na nechty, aj dost rychlo, aj poriadne, cize nerozsirilo sa mi to a nemala som problemy, dakedy aj cas zohrava ulohu, ten Canespor je podla mna spolahlivy a ucinny
0 0
emajlus emajlus

emajlus je offline (nepripojený) emajlus

Ak môžem pridať môj názor, v prvom rade treba navštíviť dobrého kožiara, mal by robiť odber a potom stanoviť liečbu. Ak ste diabetes je to charakteristický jav. Ale dobre to popísal -účtovnik 007, treba sa s tým naozaj dobre popasovať a ja odporúčam ešte navštíviť dobrého pedikéra čo sa tomu aj naozaj rozumie a má prax....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dobrý kožiarmám pocit, že aj nemysliteľné dnes....na všetko fláknu kortikoidnú masť a čau...všetky kožné veci bez dobrého lekára sú na velmi dlho....s dobrým je to o kúsok kratšie ...
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
dobrý kožiarmám pocit, že aj nemysliteľné dnes....na všetko fláknu kortikoidnú masť a čau...všetky kožné veci bez dobrého lekára sú na velmi dlho....s dobrým je to o kúsok kratšie ...
Veď to,chodila som roky s mužom a mamou,nikdy som nevidela,že by odobrali vzorku a dali na kultiváciu.Diaľkoví dochtori,všetko pokus-omyl,nerozumiem tomu.
Naposledy upravil Peggynka : 25.05.14 at 20:28
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kedysi kožiar prepísal aj robenú masť...kortiokoid bol posledný pokus..dnes opakmoja máti vo štvrtok u kožnej..už bola o obv.tak že behne aj tam jej ukázať kožu na krku..na ktorú som jej ako prvú pomoc dala nimbový olej-pomohol....dg. že solárna alergia...ako inak kortikoid + na doliečenie a premastenie masť s obsahom parabénov......padááda
štýl pokus-omyl im nevadí, že más plnú chladničku mastí....hlavne, že cvakáme v lekárni
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Peggynka
lujza.j
dobrý kožiarmám pocit, že aj nemysliteľné dnes....na všetko fláknu kortikoidnú masť a čau...všetky kožné veci bez dobrého lekára sú na velmi dlho....s dobrým je to o kúsok kratšie ...
Veď to,chodila som roky s mužom,a mamou a nikdy som nevidela,že by odobrali vzorku a dali na kultiváciu.Diaľkoví dochtori,všetko pokus-omyl,nerozumiem tomu.
šak o prachy ide,nee?? lekár nemá vyliečiť,lekár iba udržuje stav,aby si pacient stále musel kupovať niečo nové.
2 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

K publikovanému príspevku zaoberajúcemu sa tvorbou plesní na tele by som rád upresnil.
,, Výskyt plesní po mnou popísanom preliečení a obnovení črevnej mikrofóry sa nezopakuje do doby , kedy sa znova mikroflóra čímsi vyhubí. Pekný podvečer praje dušansl
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
dusansl
K publikovanému príspevku zaoberajúcemu sa tvorbou plesní na tele by som rád upresnil.
,, Výskyt plesní po mnou popísanom preliečení a obnovení črevnej mikrofóry sa nezopakuje do doby , kedy sa znova mikroflóra čímsi vyhubí. Pekný podvečer praje dušansl
A čím sa ešte vyhubí okrem ATB?
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Aha,našla som toto:
http://www.osobne-zdravie.sk/zdravie...reve.5026.html
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

buchač
Viem pomôcť
Je potrebné riešiť to aj zvnútra, ak sa jej chces zbavit. prirodny produkt-cesnak s tymianom plus aloe gel/niektory zo styroch, najlepsie cisty/ aspon 3mesiace. Ak chces viac info, tak meilom rada zodpoviem.
Tak Ti poviem ...v dôsledku toho večného spamovania v rôznych oblastiach zdravia .

Odpovedá sa buď na stránke , alebo radšej nie .

Mierne povedané , ak vieš na všeliakú chorobu ten nejaký liek ( ponúkaš produkty , riešenia , zodpovedať chceš ) , tak by som Ti v tejto chvíli rád aj poprial - ABY SI NEJAKÚ TÚ PLIAGU CHYTILA !!!

No hlavne si porieš to svoje vnútro - najmä hlavu ... poznám niekoľko solídnych psychofarmák , ktoré by Ti rozhodne pomohli v súbehu hospitalizácie na príslušnom oddelení psychiatrického zariadenia po dobu aspoň 6 mesiacov ..
Buchač, odhalil si vnútro tej "Viem pomôcť". Plne sa s Tebou stotožňujem. Ten, kto jej naletí na jej sladké rečičky, tak mu poriadne vyprázdni vrecká a ešte k tomu na dobu - 3 mesiacov.. A že vraj pani učiteľka=viem pomôcť. Veľmi dobre poznám to indivíduum.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať