Zavrieť

Porady

Pleseň na nechtoch na nohách

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nemáte skúsenosti s týmto neduhom? Má ho ASI moja dcéra i keď to nieje taká pleseň že jej nechty černejú ale je to biele bez lesku a najprv to bol velký palec na jednej nohe, potom druhý velký palec na druhej nohe a teraz malíček. Urobí sa pásik cez celý necht a to kým neodrastie... Vlastne sa pýtam preto, že nohy ju nesvrbia a neviem či ide skutočne o pleseň, pretože kým jej narástol aby sme mohli pilnikom napilnikovať vzorku tak to trvalo dosť dlhý čas a nakoniec, keď sme to dali na rozbor, tak sa rozbila ampulka so vzorkou. Takže nevieme či to je skutočne pleseň ale stále nám napíše kožná nejakú vodičku a mám pocit že sa to nezlepšuje, ale šíri... Nemáte nejaký recept? Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pe84
účtovník 007
fialová vodička- myslíš hypermangán draselný? ten je na plesne a celkové kúpele nôh veľmi vhodný. Troška pridám z iného súdka, nehovorím, že nie je potrebné užívať ATB, prípadne rôzne masti. No treba si uvedomiť, že nohy musia byť v suchom prostredí(napr. nosiť si do práce náhradné ponožky, ak sa dá), večer umyť a natrieť octom, niekomu vadí neriedený, takže zriediť. Ja píšem o octe, lebo je to najprirodzenejší a najlacnejší bojovník s plesňami. Kúpele nôh v hypermangáne. (Môžete samozrejme používať i rôzne antibakteriálne spreje). Octom vystriekať topánky, papuče, každý deň čisté ponožky, mať iba svoj uterák, nechodiť bosí. Plesňové ochorenia nôh sa opakujú a sú v podstate
" nevyliečiteľné " preto, lebo ľudia si myslia, že keď budú ošetrovať svoje nohy, tak je vymaľované. Lenže tie plesne sú na všetkom, čoho sa ich nohy v bosom stave dotkli. Všetky papuče a aj podlahy, koberce. Boj s plesňami je dlhodobý a hlavne musí dezinfekcia pokryť široké spektrum vecí s ktorými prichádzate do kontaktu. A to je problém, lebo všetci chcú všetko a hneď, a viete si prestaviť, že budete dezinfikovať byt a všetky veci aj niekoľko mesiacov? Ale inak to nepôjde, lebo ak sa aj preliečite a potom si na bosú nohu navlečiete papuče, ktoré ste nosili pred preliečením, ste zase tam, kde ste boli predtým.
Niekto tu spomínal Tea tree olej. To je tiež super pomocník na kúpele nôh(pár kvapiek do vody) a tiež je vhodné ho natierať na nechty a aj do medziprstových priestorov. Budete síce smrdieť naširoko naďaleko, ale výsledok budete vidieť.
Teda to som ani netusila, ake je to vazne... ale ked sa nad tym zamyslim, tak je to logicke... treba plesni venovat pozornost a nebrat to na lahku vahu, je to velka potvora... mne sa zyhryzla do nechta, ale velmi rychlo som vtedy zareagovala, bolo leto, tak som si nechtiky vsimala, mne zabral Canespor sada na nechty, aj dost rychlo, aj poriadne, cize nerozsirilo sa mi to a nemala som problemy, dakedy aj cas zohrava ulohu, ten Canespor je podla mna spolahlivy a ucinny
Nikdy si neobúvam na návštevách cudzie papuče, radšej si v lete natiahnem na nohy svoje bavlnené ponožky, v zime svoje vlnené imidźovky. Cudzie nikdy, a to som nevedela o plesniach dovtedy nič.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Peggynka
dusansl
K publikovanému príspevku zaoberajúcemu sa tvorbou plesní na tele by som rád upresnil.
,, Výskyt plesní po mnou popísanom preliečení a obnovení črevnej mikrofóry sa nezopakuje do doby , kedy sa znova mikroflóra čímsi vyhubí. Pekný podvečer praje dušansl
A čím sa ešte vyhubí okrem ATB?
Že čím, všetkým možným. Aj parazitmi napr. Vtedy, ak sa zdravá mikroflóra zničí a prestane plniť svoju funkciu. Tak som to pochopila ja.
Inak som práve čítala
" Prikladaním červených drvených plodov na nohy liečia v kmeni ATHLETE nožnú pleseň a "
http://www.habanero.sk/index.php?action=vyuzitie
Aký máte na to názor?
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
korela
Peggynka
dusansl
K publikovanému príspevku zaoberajúcemu sa tvorbou plesní na tele by som rád upresnil.
,, Výskyt plesní po mnou popísanom preliečení a obnovení črevnej mikrofóry sa nezopakuje do doby , kedy sa znova mikroflóra čímsi vyhubí. Pekný podvečer praje dušansl
A čím sa ešte vyhubí okrem ATB?
Že čím, všetkým možným. Aj parazitmi napr. Vtedy, ak sa zdravá mikroflóra zničí a prestane plniť svoju funkciu. Tak som to pochopila ja.
Inak som práve čítala
" Prikladaním červených drvených plodov na nohy liečia v kmeni ATHLETE nožnú pleseň a "
http://www.habanero.sk/index.php?action=vyuzitie
Aký máte na to názor?
Niečo na tom určite bude...V tých krajinách vraj sa nevyskytuje ani rakovina vnútorných orgánov:https://www.google.sk/?gws_rd=cr&ei=...inky+%C4%8Dili
1 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

Peggynka
korela
Peggynka
dusansl
K publikovanému príspevku zaoberajúcemu sa tvorbou plesní na tele by som rád upresnil.
,, Výskyt plesní po mnou popísanom preliečení a obnovení črevnej mikrofóry sa nezopakuje do doby , kedy sa znova mikroflóra čímsi vyhubí. Pekný podvečer praje dušansl
A čím sa ešte vyhubí okrem ATB?
Že čím, všetkým možným. Aj parazitmi napr. Vtedy, ak sa zdravá mikroflóra zničí a prestane plniť svoju funkciu. Tak som to pochopila ja.
Inak som práve čítala
" Prikladaním červených drvených plodov na nohy liečia v kmeni ATHLETE nožnú pleseň a "
http://www.habanero.sk/index.php?action=vyuzitie
Aký máte na to názor?
Niečo na tom určite bude...V tých krajinách vraj sa nevyskytuje ani rakovina vnútorných orgánov:https://www.google.sk/?gws_rd=cr&ei=...inky+%C4%8Dili
Možno sa neprežierajú ako u nás
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nechcem začať rolovať, každému je jasné, nedávno to spomínal i buchy.
Čo myslíte, ako často sa môže konzumovať pomerne ostré čilli jedlá. Aj každý deň?
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

buchač
účtovník 007
fialová vodička- myslíš hypermangán draselný? ten je na plesne a celkové kúpele nôh veľmi vhodný. výsledok budete vidieť.
Na vojenčine v oných dobách bežná infekcia ... veľmi rýchlo sa dala chytiť .
Ale hypermangán dal infekciu v priebehu týždňa dokopy . Večer umyť a následne si dať ten kúpeľ . Samozrejmosťou je dostatok prísunu čerstvého ľuftu a ľahká - vzdušná obuv .
Aj v Hellerovej knihe Hlava XXII bola fialové vodička medzi prsty univerzálnym liekom
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dariusko, čilli podporuje i metabolizmus, možno jedno s druhým súvisí. Nejedia toľko škrobov. Myslím si.
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

korela
Nechcem začať rolovať, každému je jasné, nedávno to spomínal i buchy.
Čo myslíte, ako často sa môže konzumovať pomerne ostré čilli jedlá. Aj každý deň?
Blbá otázka
že ako často

Ja som mal teraz prestávku na ostré čili už 36 rokov
inému može stačiť 36 hodím

čili čili přiměřěňě (tak ako tu makčeňov )
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

korela
Dariusko, čilli podporuje i metabolizmus, možno jedno s druhým súvisí. Nejedia toľko škrobov. Myslím si.
VŽDY je tých vplyvov VIAC

a ešte viac je kombinácií týchto vplyvov

a niektoré extra kombinácie vplyvov možu byť extra dobré

a aj NAOPAK

PS
Opýtaš sa 3 (slovom troch) dochtorov/genetikointernobiochemickopsychologických a povedia ti 7-8 názorov
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

korela
Dariusko, čilli podporuje i metabolizmus, možno jedno s druhým súvisí. Nejedia toľko škrobov. Myslím si.
Ja som zas počul, že druhé súvisí nielen s prvým, ale aj s piatym (a zriedkavo aj so štvrtým )
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
korela
Nechcem začať rolovať, každému je jasné, nedávno to spomínal i buchy.
Čo myslíte, ako často sa môže konzumovať pomerne ostré čilli jedlá. Aj každý deň?
Určite ,veď na tom žijú.Do všetkého to dávajú,aj do lízatiek a zmrzliny.Po lízatku som musela pol lyžičky masla dať do úst,tak pálilo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Peggynka
korela
Nechcem začať rolovať, každému je jasné, nedávno to spomínal i buchy.
Čo myslíte, ako často sa môže konzumovať pomerne ostré čilli jedlá. Aj každý deň?
Určite ,veď na tom žijú.Do všetkého to dávajú,aj do lízatiek a zmrzliny.Po lízatku som musela pol lyžičky masla dať do úst,tak pálilo.
Hej, lepšie zaúčinkuje ako voda. Prvýkrát som pozerala predvčerom ten franc. seriál iba kvôli papričkám, ani chlieb, ani voda, iba olej zastaví pálenie, čiže tuk, aj maslo.
Ešte som zabudla, že podporuje vylučovanie endorfínov, preto sú takí prívetiví a usmiati. Lepšie ako AD.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
Peggynka
korela
Nechcem začať rolovať, každému je jasné, nedávno to spomínal i buchy.
Čo myslíte, ako často sa môže konzumovať pomerne ostré čilli jedlá. Aj každý deň?
Určite ,veď na tom žijú.Do všetkého to dávajú,aj do lízatiek a zmrzliny.Po lízatku som musela pol lyžičky masla dať do úst,tak pálilo.
Hej, lepšie zaúčinkuje ako voda. Prvýkrát som pozerala predvčerom ten franc. seriál iba kvôli papričkám, ani chlieb, ani voda, iba olej zastaví pálenie, čiže tuk, aj maslo.
Ešte som zabudla, že podporuje vylučovanie endorfínov, preto sú takí prívetiví a usmiati. Lepšie ako AD.
Aj každý deň môžeš jesť-pokiaľ máš na to genetiku.Nezabudni,že v tých oblastiach na tom žijú,matka v gravidite neprestane jesť ostré,ani počas kojenia a dieťa v pohode dostane čili pastu.Takže majú na to genetiku asi tak ako my na jablká.Na čili genetiku veľmi nemáme a tak si rozhodne nemôžeme dovoliť to čo oni a ak to skúsime,určite bude pri 80% ľudí problém.
2 0
Viem pomôcť Viem pomôcť

Viem pomôcť je offline (nepripojený) Viem pomôcť

Niekde sme sa stretli,keď ma poznáš?Tak sa podpíš,možno naozaj.....Keďže tak vehementne tvrdíš a urážaš, buchač,máš s tým skúsenosť? Lebo ja najprv vyskúšam a potom si to dovolím povedať.
0 3

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať