Zavrieť

Porady

Registracia k DPH Rakusko, Nemecko, Svedsko a Anglicko

Ako riesite podavanie DP k DPH pri nutnosti registracie DPH v inom clenskom state? Hladate si uctovnu firmu v danej krajine alebo poznete na Slovensku niaku firmu ktora sa na tuto oblast specializuje? V priebehu roka budeme mat projekty v statoch Rakusko, Nemecko, Svedsko a Anglicko ako tovar s instalaciou a budeme mat povinnost registracie v danych krajinach koli dodaniu tovaru.
kordiak pracoval som vo svedsku 3roky mam narok na vratenie dane s prijmu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    účtovala som stavebné firmy, ktoré sa museli registrovať kvôli stavbe v inom členskom štáte (CZ, AT, HU, PL, RO) a vždy sa to riešilo tak, že si firma našla nejakú účtovnú firmu v danej krajine a tí sa starali o agendu dph v danej krajine. Iba 1 x sme to riešili s českým FÚ sami, ale tam išlo iba o tri priznania dph. Domáci účtovníci sú vždy najzbehlejší v dph agende v danej krajine a nestojí to až tak veľa, lebo oni neúčtujú náklady a výnosy, len tú dph.
    bosorka3113 prosim a vedeli by ste mi posunut pripadne kontakty na tych zahranicnych uctovnikov? Vopred dakujem
    mamina h. My potrebujeme riesit nieco podobne v Rakusku, co odporucate? Bolo by mozne pomoct s kontaktom, prip aj s cenovymi relaciami, na co sa treba pripravit?

    Registracia k DPH Rakusko, Nemecko, Svedsko a Anglicko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.