Zavrieť

Porady

BioGaia - neziaduce ucinky u babatka

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Zakladam tuto debatu, mozno niekomu pomoze, nakolko tento produkt na svojom pribalovom letaku a ani na ich stranke neuvadza ziadne neziaduce ucinky. Neziaduce ucinky biogaia po poziti mojho babatka po par hodinach:cely den nespavost, nervozita, placlivost, nadmerne kopanie a pritahovanie noziciek k brusku, po napapani vygrckanie okamzite + dalsie po cca 1.hodine. Stolica az po 3 dnoch, tmavo zelena az cierna, velmi silne zapachajuca, stopnute vetry (pomohol az rascovy caj na vetry).V den, kedy sme biogaju nepodali, babatko bolo v poriadku. Ma niekto podobnu skusenost? Skusila som si aj ja sama kvapnut 6 kvapiek, bolest brucha (zaludka) asi do 30min, pretrvavaju uz cca 10hodin, zblnkotanie v crevach a nespavost.
Naposledy upravil kuravesele : 09.01.17 at 03:11
Usporiadat
Soňa K Soňa K

Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

Bábätko má dostávať mlieko od svojej rozumne sa stravujucej matky, neexperimentuj tam, kde netreba.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Sona K prepac ale odveci (bohuzial asi si nepochopila, preco som sem dala tento prispevok...). Matka, ktora moze "plne" kojit koji. Nie kazda ma to stastie, aj po neustalom prikladani, a aj po konzultaciach s laktacnou poradkynou. Pokial by si isla s vrestiacim babatkom na pohotovost viac dni po sebe, a tam by ti odporucili BioGaiu ako riesenie tak by si doverovala lekarovi a dala by si to svojmu babatku. A tak ako som napisala vyssie, len chcem poukazat na neziaduce ucinky, ktore sa napr. vyskytli nam, a mozno to niekomu pomoze. A to ze kojenie je prioritou je samozrejme pre kazdu normalnu mamicku na prvom mieste, ale nie vzdy sa to da...
Naposledy upravil kuravesele : 09.01.17 at 07:24
1 0
Soňa K Soňa K

Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

Zas ďalšia, čo potrebuje hodnotiť odpovedajuceho. Dnes a aj v minulosti mala nekojaca matka možnosť kŕmiť dieťa pripravkami na to určenými.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Soňa K
Zas ďalšia, čo potrebuje hodnotiť odpovedajuceho. Dnes a aj v minulosti mala nekojaca matka možnosť kŕmiť dieťa pripravkami na to určenými.
tým hodnotením si myslela koho?kuraveselé? veď ona zadala otázku,tak hádam si môže povedať svoj názor vo vlastnej téme.
Ty si tá hodnotiaca,veď sa pozri,čo píšeš hneď v prvom príspevku,robíš zo zadávateľky blbca.
1 0
Soňa K Soňa K

Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

Nech si zadávateľka pozrie na nete, čo píšu o BioGai, to nie je náhrada materského mlieka. Tieto informácie sú bez problémov dostupné.
1 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Sona K , ale ty nechapes fakt o com bola zalozena tato debata. Ak by si si pozrela ich stranku alebo, pribalovy letak, nikde sa nepise o vedlajsich ucinkoch...keby ze poznas tie kvapky, tak by si tu nesplietala prispevky o nahrade...ako mozes poukazovat na to, ze ja to berem ako nahradu za materske mlieko, ked z tych kvapiek sa dava denne max 5 kvapiek (to nie je ani plna cajova lyzicka, neviem ako by si z toho chcela na hovat babatko).Ukoncujem tuto debatu, pre mna ucel splnila, a mamicky ktore budu hladat na internete vedlajsie ucinky si ich mozu porovnat s mojim prispevkom...to je vsetko z mojej strany.
0 0
Soňa K Soňa K

Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

Idem si poplakať ......
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Prebehla som pár diskusii na konikovi a tam opisujú niektoré matky podobnú skúsenosť.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
inak, my sme s biogaiou nemali podobne , ani ziadne ine problemy. Len ma napadlo, ze biogaia sa zvacsa dava (ked hovorime o biogai probiotika v kvapkach) ked sa beru ATB, a ci to teda nie je zapricinene skor tym. Alebo celkovo ked uzivate nejake probiotika, ci nemavate tiez podobne problemy? To len ako jedna z dalsich moznosti, hmm?
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Nie babatko neberie ATB, mava silne bolesti bruska, tak nam dali biogaiu kvapky...no bohuzial dopadlo to este horsie...:-(
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

A mlieko ake papa? ...ci uz je vsetko v poriadku...
0 0
faro1 faro1

faro1 je offline (nepripojený) faro1

Skusila som si aj ja sama kvapnut 6 kvapiek, bolest brucha (zaludka) asi do 30min, pretrvavaju uz cca 10hodin, zblnkotanie v crevach a nespavost.
---------------------------------------------------
Máš osobnú skúsenosť, že všetko, čo chceš dať svojmu bábetku si odskúšaj najprv na sebe.
Keby si to odskúšala pred podaním bábetku na sebe, asi by si mu to nedala.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kuravesele
Sona K , ale ty nechapes fakt o com bola zalozena tato debata. Ak by si si pozrela ich stranku alebo, pribalovy letak, nikde sa nepise o vedlajsich ucinkoch...keby ze poznas tie kvapky, tak by si tu nesplietala prispevky o nahrade...ako mozes poukazovat na to, ze ja to berem ako nahradu za materske mlieko, ked z tych kvapiek sa dava denne max 5 kvapiek (to nie je ani plna cajova lyzicka, neviem ako by si z toho chcela na hovat babatko).Ukoncujem tuto debatu, pre mna ucel splnila, a mamicky ktore budu hladat na internete vedlajsie ucinky si ich mozu porovnat s mojim prispevkom...to je vsetko z mojej strany.
Škoda, že si nenapísala, aké malé je to vaše bábätko. Odporučili vám to lekári, pochopila som. Nemá reflux? Vtedy detičky veľa preplačú kvôli bolestiam bruška. Lebo aký bol dôvod na odporučenie? Vnúča ho malo, tak v druhom mesiaci života mu predpísala detská lekárka enzým na štiepenie laktózy. Ešte som nepočula, aby dieťa reagovalo na materské mlieko. Ani mu ho nedávali. Už je dobre po dvoch mesiacoch aj bez pomoci liečiv.
Inak prešli k inej lekárke mimo SK, ona aj manžel sú obaja detskí lekári so štyrmi vlastnými deťmi, tak verím, že detský "servis" budú mať deti u nich normálny. Táto druhá lekárka iba potvrdila, že treba vydržať ako to zažila aj na svojom dieťati a nič nepredpísala.
Ale dobre, že šíriš svoje poznatky. :-)
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Korela: Vase vnuca nebolo kojene? Mna presne este napadlo za tuto laktozu, tak sme kupili UM so znizenym obsahom a zatial sa to zda byt dobre riesenie...ale po nakojeni aj tak zle, bez kojenia ok (neviem sa s tym zmierit, ze nebude aspon ciastocne kojene, ale asi s tym nic nenarobim nakolko ani kvapky nejdem vymenuvat proti kolikam nezabrali vobec...)Babatko ma 2mesiace. Na pohotovosti (a aj detska lekarka) nam odporucili nemenit UM ale vydrzat + tu biogaiu.
Naposledy upravil kuravesele : 12.01.17 at 03:28
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať