Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Dobry vecer....potrebovala by som poradit......budem si robit danove priznanie som zo sr aj zivnost tu mam ale pracujem v nemecku....viem ze mam narok na diety ale neviem ako ich mam doplnit do DP dakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Príliš málo údajov. Zabehni zavčasu za účtovníčkou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Keď si chceš zo živnosti uplatniť skutočné výdavky, skôr než začneš vypĺňať daňové priznanie musíš si urobiť jednoduché účtovníctvo, alebo aspoň daňovú evidenciu. Súčty POZD a VOZD potom prenesies do daňového priznania
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucinka122 Noo mam penazny dennik kde mam vsetko len s tymito dietami neviem ako....to bol prvy rok co som mimo sr
    veronikasad Treba si vypísať zahraničný cestovný príkaz a podľa dĺžky pobytu v zahraničí uplatniť diéty v zmysle zákona o cestovných náhradách.
    Každý mesiac na samostatnom cestaku
    veronikasad Ak nemáš vysoké príjmy, môžeš si uplatniť 40% paušálne výdavky, ku ktorým ešte pripočítas zaplatené odvody
    Lucinka122 Noo ano a ked to vypisem co stym dalej.....dakujem vam za odpoved velmi mi to pomoze
    Lucinka122 Mam praveze cez 20000 prijmy preto chcem odpisat tie diety nech mi to zmierni
    veronikasad Zauctujes do peňažného denníka ako výdavok z pokladne VOZD v členení prevádzková réžia
    veronikasad Diéty budú viac ako 420€ mesačne?
    Lucinka122 No a potom len pripocitat do vydavkov
    Lucinka122 Noo 3/4 mesiaca som tam ......platim si ubytovanie a potom idem na 10 dni na sk
    veronikasad Keď budeš mať všetko pouctovane urobíš súčty riadkov a prenesies do DP. Keby si robila ucto cez SW, napr. Alfa plus, tak ti to prenesie priamo do DP typu B.
    Lucinka122 Ja som chcela tu alfu ale nejdem mi ju spustit a to prve co ste pisala neviem co je
    veronikasad SW? Účtovný softvér, však zavolaj na hotline Krosu, pomôžu ti s inštaláciou, koncom januára budú mať bezplatné elektronické tlačivá na DP
    veronikasad Pozerala som na stránke, v demoverzii môžeš účtovať len do príjmu 6000€ ročne. Elektronické tlačivo daňového priznania si napriek tomu koncom januára môžeš stiahnuť
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    "Viem, že mám nárok na diety."
    Určite? Pracuješ ako opatrovateľka ? resp. pracuješ stále na tom istom mieste?
    Ak pracuješ stále na tom istom mieste tak s tými 45,- € dietami nepočítaj ak chceš dodržať literu zákona.
    Lucinka122 Nie som opatrovatelka a a nepracujem stale na tom istom mieste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.