Zavrieť

Porady

Nárok na sanitku

Viete mi poradiť? Matka má 80 rokov, je po výmene bedrového kĺbu, 2x po operácii chrbtice, je ZŤP, vlastní preukaz z červeným pásom. Jej obvodný lekár jej odmieta podpísať žiadanku na sanitku na prevoz do zdravotníckeho zariadenia. Vzhľadom na jej vek, zdravotné problémy a obmedzenú pohybovú schopnosť je pre ňu prevoz sanitkou nevyhnutný. Je postup lekára správny, ako ďalej postupovať? Ďakujem
7 komentárov     zbaliť
ivka70 aky dovod udava lekar? ved prevoz do zdravotnickeho zariadenia si aj tak hradi pacient sam
veronikasad U nás sa na vyšetrenie takíto pacienti vozia aj sociálnym taxíkom. Či ho platí mesto alebo UPSVaR formou nejakej kompenzácie, neviem...
Katy a R platia si ho sami - len je možno zvýhodnený cenník
veronikasad Dôchodcovia sa vozia aj obyčajnými taxíkmi na nákupy, zrejme majú vybavené nejaké kompenzácie na dopravu z UP...
Katy a R to sú tí, čo majú priznaný príspevok na prepravu MV
Lau_ra dôvod neuviedol, jednoducho, on pacientom sanitku nepodpisuje.
ivka70 a nemylite si to, nechcete vy od neho sanitku na bezplatny prevoz? on ma objednat Dopravnu zdravotnu sluzbu. A myslim si, ze ju mozete objednat aj napriamo, bez obvodneho lekara ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    neviem prečo lekár nechce predpísať sanitku - veď určite povedal prečo? - či nezdôvodnil vôbec? .. má od mamky všetku zdr. dokumentáciu?
    .....
    toto je zo stránky Dôvery :
    Platenie za dopravu
    Za 1 kilometer prepravy sanitkou platíte 0,07 €.
    Za prepravu sanitkou neplatí poistenec:

    zaradený do chronického dialyzačného alebo transplantačného programu,
    ktorému sa poskytuje onkologická alebo kardiochirurgická liečba,
    s ťažkým zdravotným postihnutím odkázaný na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom,
    ktorého prepravujú z jednej nemocnice do druhej na základe rozhodnutia nemocnice.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lau_ra Nepovedal prečo, povedal, že on sanitku pacientom nepodpisuje a nepodpíše ju ani jej. A zdr. dokumentáciu - pravdaže, dokumentáciu má.
    ivka70 a nemylite si to, nechcete vy od neho sanitku na bezplatny prevoz? on ma objednat Dopravnu zdravotnu sluzbu. A myslim si, ze ju mozete objednat aj napriamo, bez obvodneho lekara ....
    Lau_ra no neviem, či bezplatný prevoz. O peniazoch nikdy nebola reč a ani on o iných možnostiach nehovoril. Matka, kým bola u iného obvodného lekára, prepravu sanitkou vždy mala bez problémov. Problém nastal až teraz, ako menila obvodného. Informovala sa aj vo VšZP, v Soc. poisťovni hovorila s revíznym lekárom. Nerozumejú jeho konaniu. Aj pracovníčka VšZP aj revízny lekár, všetci tvrdia, že na sanitku nárok má, je to čiste na posúdení lekára a v tomto prípade tvrdia, že lekár nekoná správne, ale on si postavil hlavu, jednoducho nie a tým skončil. Ale to nie je len v prípade mojej matky. On žiadnemu pacientovi sanitku nedá! A môžem sa spýtať, Dopravná zdravotná služba sa objednáva kde, je to to isté pracovisko, odkiaľ posielajú sanitku aj na žiadanku od lekára? Nestretla som sa s tým ešte. Ivka, môžete byť konkrétnejšia? Ak by to bolo tak, tak myslím, že je po probléme.
    mareko Pridala som niekoľko linkov na objednanie sanitky (nižšie v príspevku)
      zbaliť

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Sanitka sa dá objednať priamo z domu či osobnou návštevou v dispečingu. Každé mesto to má zrejme trocha odlišné. Dopravu si pacient platí sám, ak má ŤZP s pásom, tak má isto najvýhodnejšiu sadzbu.
    napr. tu:
    http://www.sanitka.net/
    http://www.zdraviemartin.sk/?art=dzs-svk.php
    http://www.emotrans.sk/dopravna-zdra...sluzba/cennik/
    Naposledy upravil mareko : 18.01.17 at 15:39

    katedrála je offline (nepripojený) katedrála

    katedrála
    tak ja chodím tiež s mamou sanitkou,ale vôbec nejde o to či má niekto zťp také či onaké oni aj tak na to neprihliadajú,jednoducho sa platí od kilometra 0,07€ a ja ako doprovod takisto,ale nám to vychádza po 1eure takže to nie je nič hrozné,čo je ale hrozné je čakanie na sanitku keď už potrebujeme zaviesť domov,už sme čakali aj 3-4hodiny.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lau_ra Všetkým vám ďakujem veľmi pekne za čas, ktorý ste mi venovali a za cenné rady. Moc ste mi pomohli. Určite využijeme tú možnosť, že si mama zaplatí za km/0,07€. Keby bola vedela o tejto možnosti, určite by ju bola využila a nebola by sa naťahovala s Pánom lekárom. Veď to je úplne zanedbateľná čiastka. Ešte raz ďakujem, a prajem príjemný večer
    katedrála ale takto sa platí keď ti lekár vypíše lístok na sanitku.Cez nejakých súkromných dopravcov je to samozrejme iné tí majú iné sadzby od kilometra.
    martuli Laura pozor, ak to bude bez žiadanky od lekára cena za km na vlastnú žiadosť je vyššia, u nás napr. 50 centov a to cesta tam aj späť bez ohľadu nato či má, alebo nemá ZŤP.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.