Zavrieť

Porady

Daňový rezident Nemecka,príjem aj zo Slovenska

Som daňový rezident Nemecka, celá rodina žijeme v Nemecku viac ako 183 dní v roku, obidvaja s manželom tam pracujeme, deti chodia v Nemecku do školy, škôlky-máme tam prenajatý byt, trvalý pobyt mám na Slovensku. V máji som dostala odstupné zo Slovenska po ukončení rodičovskej dovolenky a 2,5 mesiaca som poberala podporu v nezamestnanosti zo Slovenska. Od júla 2017 som pracovala na zmluvu v Nemecku. Musím si podať na Slovensku daňové priznanie, alebo si ho podám len v Nemecku a príjmy zo Slovenska vyjmem, aby sa zamedzilo dvojitému zdaneniu? Predchádzajúci rok sme si v Nemecku podávali s manželom spoločné daňové priznanie.
Anik aký bol Tvoj príjem z odstupného v hrubom
miskah 4098 Eur
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ak si mala takýto príjem určite máš povinnosť podať DP aj na SVK.
    Príjem z podpory sa do zdaniteľného príjmu nezapočítava.
    Určite by som Ti odporučila nájsť si niekoho, kto Ti to na SVK vypracuje, ale takému kto sa tomu rozumie a nie len suseda, ktorá okolo toho išla a vypísala obyčajné DP. Potom v Nemeckom DP ten príjem z SVK vyjmeš.

    Nárok na DB nemáš, lebo si považovaná za nerezidenta a ten musí splniť na DB podmienku 90% z SVK - v rámci celosvetového príjmu a to zrejme nesplňaš.
    Máš však nárok na odpočítateľnú položku a tak by Ti mali vrátiť aj podstatnú časť zaplatenej dane.
    Naposledy upravil Anik : 18.01.17 at 21:01
    miskah Dakujem za odpoved. Mam narok aj
    na danovy bonus na deti?
    Anik doplnila som Ti do príspevku

    Daňový rezident Nemecka,príjem aj zo Slovenska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.